yoğurt?

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
kızlar yoğurdu evde kendim mayalıyorum sadece mayaladığım gün babymix veriyorum kızıma ama ne zaman yoğurt yese bi kaç dk sonra hepsini kusuyo ve ekşi kokuyo kusmuğu..
2 gündür vermiyorum ama yemeside lazım ne yapsam acaba?

canım ben cicibebe atıyorum içine.öyle yediriyorum ekşiliğinden dolayı kusuyor bunlar çok fenaakannehir

ben ara sıra milupa 8 tahıllı kahvaltılıklardan koyuyorum içine.
birde böyle dene bakalım canım. belki sever.

içine pekmez yada kuru kayısı püresi koyarak dene bence bizimki muzlu yoğurt yemedi 2 sini ayrı ayrı seviyor ama..

çokmu yiyor acaba ondan kusuyor olmasın?
yada yedirdikten sonra hemen oturup yada yüzüstü vs. durursada kusar. birde onlara dikkat et bakalım..

oğlumda sade yemiyor. Bende bazen pekmez bazen meyve bazende cicibebe katıyorum içine. Bu arada bebeğin tiksindikten sonra vermeye devam etme o zamanda kusar. Oğlum yemek istemeyipte ben zorla verdiğimde kusuyordu bende bu yüzden o istemedimi vermiyorum. Aradan biraz zaman geçince tekrar yedirmeyi deniyorum

kızımın en sevdıgı şey yogurt ve peynır bende köyden getirtiyorum..bazen tadından sıkılmasın dıye meyve püresı , pilav veya,cıcıbebe koyuyorum..belkı tadından sıkılmıstır
yada asitlı gelıyordur canım gamzeye yogurt..

pilavmı? aa nasıl yani kız?
hemen kusuyo çok veriyorum diye düşündüm ilk başlarda ve 4 5 çay kaşığı verdim yine aynısı oldu pekmezle karışırmayı düşündüm ama kk bi ark karıştırılmaması geretiğini yazmıştı onun için vermedim ama ben muhallebiyede pekmz koyuyorum aynı şey oluyo dimi?

pilavmı? aa nasıl yani kız?
hemen kusuyo çok veriyorum diye düşündüm ilk başlarda ve 4 5 çay kaşığı verdim yine aynısı oldu pekmezle karışırmayı düşündüm ama kk bi ark karıştırılmaması geretiğini yazmıştı onun için vermedim ama ben muhallebiyede pekmz koyuyorum aynı şey oluyo dimi?

canım benimkininde cok yedıgınden degıl de işte pirinç pilavından cok az karıstırıyorum iyice eziyorum yogurdun içinde bazen yiyor..yogurdu sade daha cok sevıyor aslında..ama şu sıralar diş çıkardıgı için iştah sıfır..:sinifsinif:

kızlar yoğurdun içine pekmez koymayın.daha öncede yazmıştım yoğurttaki kalsiyumla pekmezdeki demir birbirini kesiyor ve ikisininde hiçbir anlamı kalmıyor.hatta ikisini peşpeşe bile vermemelisiniz.araya 1 saatlik bir zaman koyarak verilmeli.

onu yazan senmiyidn canım bende kimdi diye düşünüyodum :)
ben muhallebiye katıyorum bide kahvaltısına bi zararı olmaz dimi ama yoğurtu kesiyosa muhallebide de aynıu şey olmazmı?

Benim bebeğimde sade pek sevmiyo. 2 kaşıktan sonra burun kıvırmaya başlıyo. Bende içine pekmez, meyve püresi bazende şeker koyuyorum. Ama sağlık ocağında pekmezi yoğurdun içine koyma. Kalsiyumu öldürüyo dediler. Bilginiz olsun arkadaşlar. Birde ben salatalık suyuyla denedim. Çokta severek yedi. Birde öyle deneyin.

Son düzenleme:
şeftali püresiyle verdim 5 çay kaşığı severek yedibu sefer azcık kustu...
yoğurt olayını çözelim derken pekmez çıktı başıma.. kahvaltısına koyuyorum ama muhallebiyede koyuyordum şimdi siz böyle deyince kafam karıştı -tatlicadiarzu-
peki pekmezi başka nasıl verebilirim...
siz nasıl veriyosunuz..

kahvaltıya yumurta,pekmez,peynir koyun dediler eeee o zaman da pekmez ve peynir yanyana oluyor aslında?????birinden birini çıkartacağız o zaman ben pekmezi bazen kahvaltısına bazen de meyvesine koyuyordum meyvesine koymaya devam edeyim o zaman altunhancım meyve püresine koy ben özellikle mürdüm eriği rendesi verirken koyuyordum ekşiliğini alsın diye sen de dene

anaaaa kahvaltıdan da mı çıkarıcaz pekmezi sadece meyveylemi vercez off bu zamana kadar ben hep kahvaltı ve muhallebiyle günde 2 tatlı kaşığı verdim işe yaramadımı şimdi kafamçokkarıştı

Bence artık bu doktorlar saçmalıyor. Onları çok fazla dinlemekte iyi değil insan onları dinledimi neyi neyle vereceğini ne yedireceğini şaşırıyor. Annelerimiz bizi bildikleri gibi büyütmüş bişeymi olmuş. Asıl şimdiki çocuklar ikide bir hasta oluyor. Ben kontrollerimi aksatmıyorum doktoru dinliyorum ama her söylediğinide kafama takmıyorum.Çok şükür bebeğimin bugüne kadarda hiçbir rahatsızlığı olmadı Maşallah. Gelişimide güzel. Yani kısacası o öyleymiş bu böyleymiş çok takmayın derim . Bu benim fikrim.

X