fayans araları için......

zubeyda

ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN....
Kayıtlı Üye
14 Mart 2009
517
0
45
selam kızlar fayans aralarını temizlemek için ne kullanıyorsunuz ben gece yatmadan önce domestosu yere döküyorum güzelce hertarafa yayıyorum sonrada üzerine marc banyo sıkıyorum sabaha kadar bekliyor sabah ta fayans aralarını tek tek fırçalıyorum beyazlanıyor ama yinede istediğim gibi olmuyor sizin bildiğiniz pratik bilgi varmı
ben istiyorum ki yeni yapılmış gibi olsun bembeyaz çok uğraşıyorum çok sarardığı zaman ne yapacağımı şaşıyorum akannehir:bbo:

bir arkadaş önermişti burada...açık derejancıda satılan çamaşır sodası ile sirkeyi karıştırp siliyormuş...birer ölçü olacakmış...bilmiyorum ben daha yapmadım ama süper demişti...

canım tuz ruhu çok güzel beyazlatır ama eğer çok sık ve fazla kullanırsan fayans aralarını aşındırır. uzun süreli kullanım için değil ama ayda yılda bir kullanım iin çok ideal

bir arkadaş önermişti burada...açık derejancıda satılan çamaşır sodası ile sirkeyi karıştırp siliyormuş...birer ölçü olacakmış...bilmiyorum ben daha yapmadım ama süper demişti...

bu soda marketlerde satılan çamaşır sodaları varya onlardan olurmu olursa deniycem

canım tuz ruhu çok güzel beyazlatır ama eğer çok sık ve fazla kullanırsan fayans aralarını aşındırır. uzun süreli kullanım için değil ama ayda yılda bir kullanım iin çok ideal

tuz ruhunu birkere kullandım aralarını açtı acaba çokmu beklettim eşim tekrar doldurmuştu odur budur kullanmıyorum

çamaşır suyu canım daha çok sarartırrr

çamaşır suyu sarartıyormu :uhm:bende beyazlatyor sanıyordum demekki benim fırçayla canım çıkasıya kadar kazımam açıyordu aralarını
cevapladığınız için teşekkür ederim hepinizeopuyorumnanaktan

arielin leke çıkartıcı ilacını kullanıyorum ama çok kirliyse bilemem

denemelisin 3.5 tl aldım epeydir kullanıyorum fayanslar pırıl pırıl

en azından dene derim

yok çok kirli değil hergün kazıyorum canım çıkıyor valla deniycem sağol

canımcım sen bana niye sormuyosun ki benimde banyo balkon mutfak fayans araları çok saraıyodu hergün fırçala bilmemne ben cifliyodum bembeyaz oluyodu ama bigün büyük bi markette derz kalemi diye birsey gördüm fiyatı 5 tl aldım bir boyadım fayans aralarını bembeyaz oldular kaç ayda oldu boyaylı hala bembeyaz senin oralrda tekzen pratiker gibi büyük yapı marketler varsa ordan bulabilirsin

SaĞol canım sana soracaktım herseferınde unutuyorum bburalarda bulamasamda sıvasa gıdınce bakarım sÜrerken taŞırmıyomu nasıl kalem bu boyuyormu

canım derz kalemi gibi derz temizleyiciside var.sıvı olarak satılıyor.aralara sürüp fırçalıyorsun ve bembeyaz yapıyor.tekzenin internet sitesinde satılıyor.7.5 liraya..

Derz araları için kimden ne duyduysam denedim, şömine için kullanılan tel fırça ile temizlemeyi bile denedim, hafta sonu plastik halı fırçam vardı bir de onunla deneyeyim dedim sıcak suyu açtım duşu elime aldım deterjan filan kullanmadan bastıra bastıra derz aralarını iyiyce fırçaladım plastik fırçanın girmediği yerleri de diş fırçası ile fırçaladım küveti de amonyaklı cifle temizledim çıktım, sonuç zahmetsiz temizlik, tavsiye ederim :lepi:

Anneciğim domestosu sulandırıp fayanslara döker 1-2 saat beklettikten sonra fırçalar
Bu şekilde de güzel beyazlıyo :)

aahh ahhh ne çektim derz aralarından yeni evlenmiştim güneydoğuda yaşıyoruz ve burada evler hep fayans kalebodur yazın çok sıcak olduğu için yerleri yıkıyorlarmış ve benim evimde derzler artık çamur rengine dönmüş kirden her yolu denedim son çareyi yağlı boyada buldum azcık tinerler sulandırıp şırıngaya çektim boyadım :) ama porçözü sulandırıp sıkmak da işe yaramıştı baya sulandırmak gerekiyor yoksa derzleri söküyor ama yeni gibi olsun istiyosan yağlı boya kir falan tutmuyor hiç :) derz kalemi işe yaramamıştı bende o kadar kirliydi ki derzler beyaz derz kalemi ile sürüyordum rengi gri oluyordu :) şuan 0 lojmana geçtim temiz derzlerim ama sık sık porçöz sıkıyorum sulandırıp

canım derz kalemi gibi derz temizleyiciside var.sıvı olarak satılıyor.aralara sürüp fırçalıyorsun ve bembeyaz yapıyor.tekzenin internet sitesinde satılıyor.7.5 liraya..

eğer derzler çok kirliyse beyazlatmıyor denedim ben tekzenden koçtaştan seramiksan dan aldığım 3 ayrı marka hiç bir işe yaramadı maalesef

Derz araları için kimden ne duyduysam denedim, şömine için kullanılan tel fırça ile temizlemeyi bile denedim, hafta sonu plastik halı fırçam vardı bir de onunla deneyeyim dedim sıcak suyu açtım duşu elime aldım deterjan filan kullanmadan bastıra bastıra derz aralarını iyiyce fırçaladım plastik fırçanın girmediği yerleri de diş fırçası ile fırçaladım küveti de amonyaklı cifle temizledim çıktım, sonuç zahmetsiz temizlik, tavsiye ederim :lepi:

Canım bunun neresi zahmetsiz :KK1: insanın kolu kopuyor ovalarken

selam kızlar fayans aralarını temizlemek için ne kullanıyorsunuz ben gece yatmadan önce domestosu yere döküyorum güzelce hertarafa yayıyorum sonrada üzerine marc banyo sıkıyorum sabaha kadar bekliyor sabah ta fayans aralarını tek tek fırçalıyorum beyazlanıyor ama yinede istediğim gibi olmuyor sizin bildiğiniz pratik bilgi varmı
ben istiyorum ki yeni yapılmış gibi olsun bembeyaz çok uğraşıyorum çok sarardığı zaman ne yapacağımı şaşıyorum akannehir:bbo:

canım neyle temizlersen temizlede yatmadan önce yapma şu işi temizlik iyi güzel bişeyde canına yazık sabaha kadar onu soluyorsun en güzeli çalışıyorsan işe giderken yada gündüz havalandıracağın bi ortamda yap nacizane tavsiyem

X