oda nemlendirme cihaz (buhar makinas) tavsiyesi

bistrogirl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2007
289
3
günaydın kızlar bende 2009 kasım ayı anneleri adaylardan biriyim.

ben kasım ayında doğacak kızım için odaya bir nemlendirme cihazı almak istiyorum, haliyle ev komple kaloriferli..
Soğuk buhar üfleyen ve sessiz çalışan hangi markayı önerirsiniz? bir de iyon özelliği var mış? o önemli mi sizce? marka tavsiyelerinize ihtiyacım var netten sipariş edeceğim,
hoscakalın

Son düzenleme:
slm bistrogirl a.s. güle güle büyüsün bebişinn :Saruboceq:
Ben chicconun soğuk iyonlu buhar makinasını aldım cnm zemuszemus
Özellikleri :
*ıyonlu Soğuk buhar makinesi,ortamdaki havayı nemlendirir ve negatif iyon yayarak temizler.
*ınsan kulağının duyamayacağı (ultrasound)yüksek frekanslı titreşimler üreterek,soğuk suyu buharlaştırır.
*Soğuk buharın yayılması,sağlık üzerinde faydalı etkiler yaratarak ortamdaki doğru nem oranını sağlar.
*Su damlalarının havaya geçişinin iyonlaştırıcı etkisi vardır; negatif iyonlar,havadaki kirlilik yaratan partiküllere saldırarak,yere düşürür ve böylece sigara dumanını,polenleri ve tozları azaltır.
*Tıbbi çalışmalar,negatif iyonların hem stres önleme fonksiyonları hem de solunum cihazlarına direkt etkileriyle,insanların fiziksel ve psikolojik sağlığı üzerinde pozitif etkisi olduğunu göstermiştir.(netten alıntıdır)

allah korusun doğum yaptıktan sonra bebeğinizde astım, alerji v.b. bir problem yoksa bu tarz cihazları almak gerekli mi?

bizim de evimiz kaloriferli böyle bir cihaz almadık, evimizi sürekli havalandırdık

bebekler kendi evlerinde hep nemlendirilmiş, negatif iyonlarla temizlenmiş v.b. ideal şartlardaki havaya alışıp daha sonra başka bir ev, kreş ve okula gittiklerinde problem yaşarlarsa diye düşündüm.

bende ki fakir marka soğuk buhar makinası idi öyle çok fonksiyonu yok biz bebekten öncede kendimiz kullanıyorduk zaten çünkü evimizdi klimalıydı yaz-kış havası kuruduğu için ihtiyacımız oluyordu ama çokta memnunum hala kullanıyorum klima çalıştığı zamanlarda
şimdi kaloriferli bir eve taşındım yine ihtiyacım olursa kullanırım şimdilerde gerek olmuyor çünkü pencere açık yatıyoruz ama kilma veya kalorifer çalışırken ihtiyaç olabilir bizim burada nem çok az çünkü boğazımız kuruyor

bende almıştım ama almasamda olurmuş çok işime yaramadı benim, evim kaloriferli olmasına rağmen çalıştırma ihtiyacı duymadık o kadar

adanada maalesef klımasız ev yok denecek kadar azdır.hem yaz hem kıs klıma mutlaka kullanılır.dolayısıylede nem makınesı almak zorunda kaldık.ben chıcconun ıyonızerlı soguk buhar mak.nı aldım.ıyonızerle ılglı extra bır fark yasadınızmı dıye sorarasanız bunu hıssetmek ,anlamak mumkun degıl.bır de ben nem makınesını sadece gece uyurken kullanıyorum gunduz ev havalandırıldıgı ıcın gerek yok zaten. eger klıma kullanıyorsanız tavsıye ederım ama kalorıferlı evlerde sanırım gerek olmaz kalorıferın ustune nemlı bezler koymak da aynı ısı gorur dıye dusunuyorum.

Ben arçelik aldım ama şimdi özelliklerini hatırlayamayacağım.Soğuk buhar makinası.

Evim sobalı,sobanın üzerine su koyarım diyordum ama buhar makinasına yinede ihtiyaç duydum.

Kızımın burnu sürekli tıkanıyordu,baya işimi gördü.

slm bistrogirl a.s. güle güle büyüsün bebişinn :Saruboceq:
Ben chicconun soğuk iyonlu buhar makinasını aldım cnm zemuszemus
Özellikleri :
*İyonlu Soğuk buhar makinesi,ortamdaki havayı nemlendirir ve negatif iyon yayarak temizler.
*İnsan kulağının duyamayacağı (ultrasound)yüksek frekanslı titreşimler üreterek,soğuk suyu buharlaştırır.
*Soğuk buharın yayılması,sağlık üzerinde faydalı etkiler yaratarak ortamdaki doğru nem oranını sağlar.
*Su damlalarının havaya geçişinin iyonlaştırıcı etkisi vardır; negatif iyonlar,havadaki kirlilik yaratan partiküllere saldırarak,yere düşürür ve böylece sigara dumanını,polenleri ve tozları azaltır.
*Tıbbi çalışmalar,negatif iyonların hem stres önleme fonksiyonları hem de solunum cihazlarına direkt etkileriyle,insanların fiziksel ve psikolojik sağlığı üzerinde pozitif etkisi olduğunu göstermiştir.(netten alıntıdır)

allah korusun doğum yaptıktan sonra bebeğinizde astım, alerji v.b. bir problem yoksa bu tarz cihazları almak gerekli mi?

bizim de evimiz kaloriferli böyle bir cihaz almadık, evimizi sürekli havalandırdık

bebekler kendi evlerinde hep nemlendirilmiş, negatif iyonlarla temizlenmiş v.b. ideal şartlardaki havaya alışıp daha sonra başka bir ev, kreş ve okula gittiklerinde problem yaşarlarsa diye düşündüm.

bende ki fakir marka soğuk buhar makinası idi öyle çok fonksiyonu yok biz bebekten öncede kendimiz kullanıyorduk zaten çünkü evimizdi klimalıydı yaz-kış havası kuruduğu için ihtiyacımız oluyordu ama çokta memnunum hala kullanıyorum klima çalıştığı zamanlarda
şimdi kaloriferli bir eve taşındım yine ihtiyacım olursa kullanırım şimdilerde gerek olmuyor çünkü pencere açık yatıyoruz ama kilma veya kalorifer çalışırken ihtiyaç olabilir bizim burada nem çok az çünkü boğazımız kuruyor

bende almıştım ama almasamda olurmuş çok işime yaramadı benim, evim kaloriferli olmasına rağmen çalıştırma ihtiyacı duymadık o kadar

adanada maalesef klımasız ev yok denecek kadar azdır.hem yaz hem kıs klıma mutlaka kullanılır.dolayısıylede nem makınesı almak zorunda kaldık.ben chıcconun ıyonızerlı soguk buhar mak.nı aldım.ıyonızerle ılglı extra bır fark yasadınızmı dıye sorarasanız bunu hıssetmek ,anlamak mumkun degıl.bır de ben nem makınesını sadece gece uyurken kullanıyorum gunduz ev havalandırıldıgı ıcın gerek yok zaten. eger klıma kullanıyorsanız tavsıye ederım ama kalorıferlı evlerde sanırım gerek olmaz kalorıferın ustune nemlı bezler koymak da aynı ısı gorur dıye dusunuyorum.

Ben arçelik aldım ama şimdi özelliklerini hatırlayamayacağım.Soğuk buhar makinası.

Evim sobalı,sobanın üzerine su koyarım diyordum ama buhar makinasına yinede ihtiyaç duydum.

Kızımın burnu sürekli tıkanıyordu,baya işimi gördü.

Hepinize teşekkür ederim.

Aslında ben arzum bebbe soğuk buhar makinesini görmüş ve almayı düşünmüştüm. Ancak okuduğum kullanıcı yorumları bu cihazdan vazgeçmeme neden oldu.

bakalım artık eşimle bir karar vereceğiz.

bende kızım doğduğunda hem kış mevsiminden hemde yeni doğanlarda burun tıkanıklığı fazla olduğundan dolayı bir buhar makinası almıştım
faydalı olur hem kızımın hem bizim nefes almamız rahatlar diye düşünüyordum
meger öyle değilmiş
bunu kızım hafif bir gripten dolayı bronşit olunca doktorumuz söyledi ve bize kullanmamamızı tavsiye etti

buhar makinaları havadaki yararlı yada zararlı bakterileri yata tozları buharın etkisiyle dahada yoğunlaştırıp yapışkanlaştırıyormuş
ve bebeğim nefes aldıkça o yapışkanlaşan tozlar nefes borusunu ve ciğerlerini kaplamış

günlerce hast. yattık
kızım iyileşti çok şükür ama çektiği acılar yanına kaldı ve biz bir daha buhar makinası kullanmadık

bu buhar makinalarının faydaları kişiden kişiye değişiyor demekki bize iyi gelmedi
hem bazı doktorlar tavsiye ederken bazıları ısrarla önermiyor

tercih size kalmış aldıysanız kullanır denersiniz yada doktorunuza sorun

kış çok zor yaz iyidi ne güzel ama
inş. tüm bebeler hastalanmaz kış boyunca...

ben devlet hastanesinde çocuk gelişimciyle konuştum bu konuyu mutlaka alınması gerekiyor dedi çünkü bebekler ilk zamanlarda fazla uyuyor ve uyku kalitesinin iyi olması gerekiyor hele kaloriferli evde oturuyorsanız mutlaka alın dedi bende uzun araştırmalar sonunda chicconun soğuk buhar makinesini aldım
Chicco Ultrasonik Buhar Makinesi - Sağlık ve Hijyen

tefalin ufak makinesini aldım memnunum... aklında bulunsun soğuk buhar vermesi olması gerekiyo..
ben kullandım bebeğim ciddi rahatsızlık geçirmeden büyüdü..

X