Diyetisyene Gidenler !

berfinbilgen

Guru
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2007
3.156
24
Arkadaşlar ben 2006 yılında diyetisyene gittim testlerim falan herşey normal çikti, 6 aylık program aldıramadığı için 1 yıla çıktı, sonuç olarak benim hüsranla sonuçlandı. gidipte olumlu yada olumsuz olanlarınız varmı aranızda ?

Son düzenleme:
Ben de gitmeyi düşünüyorum gerçekten ama faydalı olur mu bilemiyorum yaa bu iş sanki daha çok bizim irademizle ne kadar delice yediğimizle alakalı =) Ama gerçekten memnun olan filan varsa deneyimlerini paylaşsın ya çok sevinirim(z) !

ben gittim iki üç sene önce verdiği diyet listesini çok net hatırlamıyorum zaten nette dolaşan günlük programlardan hiç farkı yok hızlı kilo aldırcak şeyleri onaylamadıkları için size de tavsiye etmiyorlar iyi de yapıyorlar diyetisyene gitmeden de halledebilirsiniz artık insanların elinde internet denen bişey var onların yazdıkları diyet listelerinden binlercesi eskiden neyden ne kadar almamamız gerektiğini bilmiyorduk

aynen katılıyorum katy sana canım, bende listeler var isterseniz yarın sizlerle paylaşırım ( unutmazda getirirsem ) bence o kadar para vermeye degmez ne faydası var verdigi listeye uymaya calısıyorsun normalde bazen mıdemıze gore yıyoruz doydumu bırakıyoruz bu sekılde bıtırmeye calısıyoruz ama sunuda soylemelıyımkı sadece dıyetısyene verdıgın para ıle bıtmıyor ıs onun verdıgı lıstedekı seylerıde alınca bayaga kulfetlıye cıkıyor o yuzden lıstelerı burdan paylasıp ben hıc bırını atmadım hatta ramazanda baslamıstım o yuzden ramazan ıcın bıle lıste var elımde ısteyen arkadaslar olursa burda yayınlarım arkadaslar her hafta ( haftalıktı benımkı )

Diyetisyene gittim ve olumlu sonuç aldım . Altı kilo aldım ama ben 2 ayda aldım bu kiloyu sonra bıraktım doktoru ama hala kilom yerinde tavsiye ederim

böyle bir bölüm olduğunu bilmiyordum,görünce çok sevindim.ben de kilo almak istiyorum,diyetisyene gitmeyi düşünüyorum ama ben zaten o kadar çok şeyi yiyemem ki:KK43:((

Listeleri paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar. Başka bir forumda verilen listeyi görmüştüm. Vücudun eksiğine göre liste hazırlamışlar. Yağ içerikli bir listeydi o. Günde birkaç dilim tereyağlı ekmek vardı. Akşam 2 baklava falan. Ben o listeden fazla yiyordum, anlamıyorum neye göre hazırlanıyor.

böyle bir bölüm olduğunu bilmiyordum,görünce çok sevindim.ben de kilo almak istiyorum,diyetisyene gitmeyi düşünüyorum ama ben zaten o kadar çok şeyi yiyemem ki:KK43:((

Öncelikle senin kilon gayet normal neden kilo almak istediğini anlıyamadım :uhm:

Listeleri paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar. Başka bir forumda verilen listeyi görmüştüm. Vücudun eksiğine göre liste hazırlamışlar. Yağ içerikli bir listeydi o. Günde birkaç dilim tereyağlı ekmek vardı. Akşam 2 baklava falan. Ben o listeden fazla yiyordum, anlamıyorum neye göre hazırlanıyor.

http://www.kadinlarkulubu.com/kilo-almak-isteyenler/313304-haftalik-diyet-listeleri-2.html

burda listeler haftalık olarak veriliyor canım, takip edebilirsin.

ben diyetisyene gittim bilmem ne kadarlık kalori diyeti verdi
şunu ye bunu ye.yemek listesi..iyide benim iştahım yok olsa zaten yerim.iştah açmak içinde ben bişi yapamam dedi.yani benimkide hüsranla sonuçlandı
:çok üzgünüm:
165 ve 43 kiloyum :gitme:

arkadaşlar mrb. benim kardeşim diyetisyene gitti ama 1 yılda ancak 6 kilo aldırabilirim kilo almak çok zor değince vazgeştik. Sonra bir arkadaşım sağlıklı beşlemnme ürünleri satışyordu tesadüfen onunla irtibata geçtik 2 ayda 6 kilo aldı. Şuan çok mutlu :) İhtiyacınız olur ise yönlendirebilirim. Sağlıklı günler :)

ben diyetisyene gittim bilmem ne kadarlık kalori diyeti verdi
şunu ye bunu ye.yemek listesi..iyide benim iştahım yok olsa zaten yerim.iştah açmak içinde ben bişi yapamam dedi.yani benimkide hüsranla sonuçlandı
:çok üzgünüm:
165 ve 43 kiloyum :gitme:
aynen canım, istah icin bisey isteyince olmaz saglıklı beslenerek almalısın diyolar ama aldır dedıgınde ıse git gel aynı sonuc o kadar parada bosa gıdıyor. aldıramıcaksan en basta alma dımı
arkadaşlar mrb. benim kardeşim diyetisyene gitti ama 1 yılda ancak 6 kilo aldırabilirim kilo almak çok zor değince vazgeştik. Sonra bir arkadaşım sağlıklı beşlemnme ürünleri satışyordu tesadüfen onunla irtibata geçtik 2 ayda 6 kilo aldı. Şuan çok mutlu :) İhtiyacınız olur ise yönlendirebilirim. Sağlıklı günler :)

tahmın edıyorum ne oldugunu herbalife mi bak asagıda oku sakıncalı bır urun ve fos bır urun ben kullandım bu tur urunler ınsana umut vermekten ve para tuzagından baska bısey degıl bu veya bır baskası oyle olmus olsa dunyada zayıf ınsan kalmaz herkes fıt olurdu, alan kısılerınde bence psikolojik olarak etkılendıgını dusunuyorum oda cok onemlı ay ben alamıyorum dıye dıye beyın oyle sınyal gonderıyor alamıyosun.

http://www.kadinlarkulubu.com/tekrar-konular/280106-herbalife-hakkinda.html

diyetisyenlerin sağlikli kilo alma mantığı ile yolaçıkıp bize uyguladıgı diyetle ne kadar aldırdığını gördük hepsi hüsranla sonuçlanmış

arkadaşlar bende kilo almak istiyorum fakat alamamın sebebi,midemin ve yemek borumun olmamasıdır..şaırmayın midem yok midem olmayınca çok yiyemiyorum bu yüzden kilo veriyorum...ameliyata 35 kiloyla girmiştim...ilk ay kuş kadar yediğim halde ama hep kalorisi çok kızartma tatlı gibi şeyler bol yiyerek ve iştahım açılsın diye doktorun verdiği prakten şurup ve vşitamin şurubu kullanarak ayrıca polen ve herghün 1 kase yoğurt ve bir dilim pasta yiyerek 4 ay içersinde midem olmadığı halde 15 kilo alabildim fakat sonuçta sağlıksız besleniyordum..Ayrıv-ca hiçbir iş yapmıyor ve dışarı dahii çıkmıyordum bütün gün evde oturuyor ve yiyordum.zaten prakten şurp çok uyku yapıyordum..yan etkilerinide okuyunca bıraktım...evlenince k,ilom düşmeye başladı tabikide sorumşlulklar koştıurmaca ve iştahsızlık ki iştah olsa bile hızla kilo verdim 1 ayda 45 kiloya düştüm..moralim bozuldu...ne kadar ağır yemekler yesemde alamdım..olmuyor..midesiz olmuyor..beslenme uzmanına gittim.durumumu anlattım bana özel bir diyet yazdı..bakalım ne kadar etkili olacak..sonuçta sizden farklıyım benim midem yok diye yani azıcık yediğim için alamıyorum..ama umarım bu diyet aldırır yoksa çok üzülürüm.çünkü zayıf olmak hiçte güzel değil..bir deri bir kemik olan vücudum moralimi bozuyıor..çor çirkinim..elbiselrim olmuyor..23 yaşındayım..boyum 155.eskiden yani midem varken 55 kiloydumm..o kilomu çok özlüyorum...,

bana başka önerilerde bulunacaklar varsa seve seve dinlerim.diyetime başlayalı 3 gün oldu..tam otutturamasamda umarım zamanla yerine oturacak...diyetimi paylaşmak istiyoerum..belki sizede yarar...doktor bunu sağlıklı kilo almam için önerdi..ama unutmayın mikatrı ve saatleri midemin olmayışına göre ayarlandı..siz fazlalaştırbilirsiniz...

Diyet

8:30=

Bir taze sıkılmış elma suyu içine,1 adet bıldırcın yumurtası,2 tam ceviz içi (rondodan geçir).Yanında 2 dilim tam buğday ekmeği ve 2 kibrit kutusu peynir.

10:30=

Bir bardak çekirdekli kara üzüm suyu içine,2 ölçek protifer.Yanında 4 tane kuru hurma.

12:30=

Balık eti,(sınırsız ye) ızgara,fırın yada buğulama olucak şekilde hazırlanacak.Veya balık yerine 100 gr Hindi eti Veya,3 dilim peynir çeşitleri Veya,100 gr kırmızı et.
Yanında 1 bardak havuç suyu içine,2 tatlı kaşığı zeytinyağı,2 ölçek protifer.2 dilim de tahıllı ekmek.

14:30=

Bir bardak nar suyu içine,2 ölçek protifer ve içine dövülmüş 10 adet fındık yada badem.

16:30=

Bir porsiyon tatlı Veya 2 bardak portakal suyu içine 3 ölçek protifer ve 3 ölçek fantomalt.

18:30=

Etli sebze yemeği,2 dilim tahıllı ekmek,200 gr yoğurt veya cacık veya ayran içine 2 ölçek fantomalt.

21:30=
10 adet kuru hurma,150 gr yoğurt içine 1 yemek kaşığı bal veya pekmez.

23:00=
Bir bardak elma suyu içine, 2 ölçek protifer.

artı doktorum gece 11 12 gibi yatmamı önerdi..gece salgılanan bir madde varmı adıbnı unuttum o iyi geliyormuş..benden söylemesi..gerçi akşamki yoğurdu yiyince öyle bir uyku geliyorki hemde rahat uyuyorumm..fena değil yanii..

Son düzenleme:
ben 1 aydır gidiyorum şimdilik 1 kilo alabildim biraz sabır gerektirio çünkü yavaş yavaş oluo kilo wermwkte kilo almakta ama benm sabrım gelmediği için dietisyeni bırakıp şişmanlatan hapları kullanmayı düşünüyorum sabrım gelmioo:)

X