Rahim şekli farklı olup da erken doğum riski olanlar?

mai29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
146
1
bayanlar benim rahim şeklinin biraz farklı olduğunu söyledi doktorum onun dışında herşey çok şükür normal ama bu farklılık erken doğum riski yaratıyomuş ,bu şekilde olupta erken doğum yapanlar var mı çok merak ediyorum,paylaşırsanız sevinirim kaydirigubbakcemile5

banada dr rahimin biraz kucuk oldugunu ve bebek buyudukce asagi indigini soyledi,erken dogum riski vardi hep ve aynen iki dogumumda dr verdigi tarihten once dogdu. 2 hamileligimde hep yatiyordum erken olmamasi için.ve simdi 6. ayim bitti buna ise en son gitigimde hiç bir sey demedi normal oldugunu soyledi Allah'a sukurler olsun...

canım inşallah sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın ,benim rahim küçük değil fakat normal şeklınden biraz farklı şuan 4.5 aylık hamıleyım henüz şimdiye kaar ıyıdı sorun yoktu ama bakalım ılerısı bıraz halıyle endişelendiriyo beni mafoldumben

rahım seklı farklı derken bı adı wardır bunun ıllakı..
mesela benım uterus bıcornıs yanı cıft rahım..
sag rahımde bebegım
dusuk rıskım wardı o gectı sukur
erken dogum rıskınden bahsetmedı doktorlerım
her kadında oldugu kadar sendede war dedıler
bı tanesı cok korkutmustu ama sukur su an 7 ayı bıtırıyoruz
yanı rahım ıcı hacmı bebegı tasımaya yeterlı ıse seklı meklı vız gelır
allaha emanetız bız:nazar:

rahım seklı farklı derken bı adı wardır bunun ıllakı..
mesela benım uterus bıcornıs yanı cıft rahım..
sag rahımde bebegım
dusuk rıskım wardı o gectı sukur
erken dogum rıskınden bahsetmedı doktorlerım
her kadında oldugu kadar sendede war dedıler
bı tanesı cok korkutmustu ama sukur su an 7 ayı bıtırıyoruz
yanı rahım ıcı hacmı bebegı tasımaya yeterlı ıse seklı meklı vız gelır
allaha emanetız bız:nazar:

Merhaba Sunways, benimde rahim aynı senin gibiymiş, doktor düşük riski var dedi.5 haftalık hamileyim, bu risk hangi zamandan sonra ortadan kalkıyormuş?

Merhaba Sunways, benimde rahim aynı senin gibiymiş, doktor düşük riski var dedi.5 haftalık hamileyim, bu risk hangi zamandan sonra ortadan kalkıyormuş?

selam canım
hayırlı olsun oncelıkle..
benım neredeyse 4. aya kadar kanamalarım oldu hastanede yattımserumlarla..
lekelenmelerımde bebegım hareket edene kadar surdu..
5. aydan sonra hersey normaldı..
sadece agrılarım cok oldu
halada war agrılarım
ama sukur ıdare edıyorum
az kaldı 8 haftamı doldurursam ne ala..
sende dıkkat et ben dıkkat ederek gelım bu gunlere:nazar:

bayanlar benim rahim şeklinin biraz farklı olduğunu söyledi doktorum onun dışında herşey çok şükür normal ama bu farklılık erken doğum riski yaratıyomuş ,bu şekilde olupta erken doğum yapanlar var mı çok merak ediyorum,paylaşırsanız sevinirim kaydirigubbakcemile5

slm arkadım. benim rahmimde çift başlı yani tek rahim ama iki başı var.benimde düşük ve erken doğum riskim vardı.düşük olmadı allaha şükür ama 36 haftalık doğum yaptım.oda çocuk kordona dolanmış 3 sefer kalp atışlarını alamıyoduk ondan oldu yoksa başka bi sorun yoktu.ama erken doğmasına rağmen küveze bile almadılar çok küçük doğdu benimki 2300 grdı.ama çok sağlıklıydı.sarılık bile olmadı düşün artık.ayrıca öbür ay hemen yaşıtlarını yakaladı gelişimi çok hızlı oldu.erkendende bebişimi kucağıma almış oldum.sen hamilemisin bilmiyorum ama öleyse umarım sağlıklı güzel bi hamilelik geçirir zamanında bebeğini kucağına alırsın

Benimde rahmim kalp şeklindeymiş ve ben bunu 7 gün önce doğumda öğrendim. Hiç bir doktor farketmedi. Bebişim ondan sürekli sol tarafta duruyormuş ve yer darlığından ayağının birini rahat açamıyo, allaha şükür masajla doktorlar geçebileceğini söyledi. Bu arada bende ilk aylar kanama geçirmiştim başka şeylere yordular. Neyseki erken doğum bir yana 40 haftayı bile geçtim :) Allah sağlıcakla doğum nasip etsin. ınanılmaz bir duygu.

slm arkadım. benim rahmimde çift başlı yani tek rahim ama iki başı var.benimde düşük ve erken doğum riskim vardı.düşük olmadı allaha şükür ama 36 haftalık doğum yaptım.oda çocuk kordona dolanmış 3 sefer kalp atışlarını alamıyoduk ondan oldu yoksa başka bi sorun yoktu.ama erken doğmasına rağmen küveze bile almadılar çok küçük doğdu benimki 2300 grdı.ama çok sağlıklıydı.sarılık bile olmadı düşün artık.ayrıca öbür ay hemen yaşıtlarını yakaladı gelişimi çok hızlı oldu.erkendende bebişimi kucağıma almış oldum.sen hamilemisin bilmiyorum ama öleyse umarım sağlıklı güzel bi hamilelik geçirir zamanında bebeğini kucağına alırsın

arkadaşım güzel dileklerin içinçok teşekkür ederim,evet hamileyım 21 haftalık cok şukur şuana kadar ıyı gıttı bundan sonrada oyle olur umarım,seninde bebişine Allah sağlıklı ve güzel bir ömür versin inşallah:Saruboceq:

Benimde rahmim kalp şeklindeymiş ve ben bunu 7 gün önce doğumda öğrendim. Hiç bir doktor farketmedi. Bebişim ondan sürekli sol tarafta duruyormuş ve yer darlığından ayağının birini rahat açamıyo, allaha şükür masajla doktorlar geçebileceğini söyledi. Bu arada bende ilk aylar kanama geçirmiştim başka şeylere yordular. Neyseki erken doğum bir yana 40 haftayı bile geçtim :) Allah sağlıcakla doğum nasip etsin. İnanılmaz bir duygu.

benim de senin gibi canım rahim şekli doktorun dedğine göre kalp şeklinde,beni rahatlattın canım 40 haftayı bile geçmişsin maşallah Allah seninde bebeğine sağlıklı ve güzel bi ömür versin canım senin adına cok sevındımzemuszemus peki normal doğum mu yaptın

selam canım
hayırlı olsun oncelıkle..
benım neredeyse 4. aya kadar kanamalarım oldu hastanede yattımserumlarla..
lekelenmelerımde bebegım hareket edene kadar surdu..
5. aydan sonra hersey normaldı..
sadece agrılarım cok oldu
halada war agrılarım
ama sukur ıdare edıyorum
az kaldı 8 haftamı doldurursam ne ala..
sende dıkkat et ben dıkkat ederek gelım bu gunlere:nazar:

Teşekkürederim canım.Bende henüz böyle belirtiler yok inşallah da olmaz.Doktord sordu ağrı kanama falan var mı diye.Anladım çok dikkat etmeliyim, Allah hepimizin yardımcısı olsun.

merhabalar, en de 21 haftalik hamileyim ve gecen hafta renkli ultrasonda rahim de bölme var ve reken dogum riski olabilir dedi DRum .düsük riski yasamadim,kanama vs olmadi ama erke dogum yapmaktan cok korkuyorum.oglumun gelisimi gayet iyiymis ama ileriki haftalarda daha da büyüdügünde bir sorun olur mu? bir de.. eger hersey yolunda giderse normal dogum yapabiliriz degil mi?
simdilik cok yorulmamaya,ayakta kalmamaya dikkat ediyorum, önereceginiz baska birsey var mi?
hepimiz hayirlisiyla bebekleirmizi güzel bir sekilde kucaklarimiza aliriz ins....:Saruboceq:

bendede çift rahim var banada dr lar gebeliğe engel olduğunu dediler çift rahimin hamiş kaldım erken doğum riskin çok yüksek dediler ve 37 haftalık doğum yaptım 4 kiloya yakında kızım doğdu bütün hamilelik boyunca ne öle bi kanamam oldu ne aşırı bişi yaşadım sadece bi 15 gün rahim içi genişletici ilaç kullandığımda az az kanamam oldu o kdr tabi bu şekilde olanlar normal doğum bile yapabiliyolar eğerki bebiş dönerse bendede vajina yolu 1 tane içerde 2 boşluk var

X