sezeryana girmeden önce dakika dakika!

Ben 39+2 de mecburen sezeryan oldum. Bebeğim boynuna kordonu dolamıştı. Salı günü son kontrolüme gittim doktor yarın alalım bebeği dedi.Çok heyecanlandım yarın olmaz çok erken dedim. Doktorum çok güldü bu sözüme . Cuma günü eşim annem ve ben güle oynaya hastaneye gittik. Epidural sezeyan oldum.Hiç ağrı sızı hissetmedim. Bebeğimide hemen gördüm. Sezeryan sırasında heyecanlandığımdan tansiyonum düştü sadece.Zaten insan acı bile hissetse bebeğini alınca kucağına herşeyi unutuyor

canım aklına hiç kötü şeyler getirme.bak benim bir arkadaşım var.ikimizinde dr u aynı ve bir hafta arayla doğum yaptık.inan aklına getirdiği ve korktuğu şeylerin hepsi başına geldi.kendini psikolojik olarak şartlandırırsan tabi ki bişeyler gelir başına.bu hem sana hem de bebişine zarar verir güzelim.o yüzden onları hiç ama hiç düşünme.düşünmen gerektiğin tek şey bebişini kucağına alacağın andır.bak benim canım öyle tatlıdır ki tırnağım kırılsa abartısız bir hafta söylenirim.tüm ailem hatta eşim dahi benim sezeryan sonrasında 2 ay kendime gelemeyeceğimi,nazlanacağımı düşünmüşler.bu kanaat bende de mevcuttu.ama inan canım o dünyalar tatlısı şeyin yüzünü gördün mü her şey değişiyor.ben sezeryandan sabah saat 9.30 da çıktım akşam saat 17.30 da sondam çıktı ayağa kalkıp yürümeye başladım.hemde tek başıma.çünkü çabuk toparlanmam gerekiyordu.kızımın bana ihtiyacı vardı ve benim bir an önce ayağa kalkmam şarttı.o yüzden güzelim hiç ama hiç kötü şeyleri düşünme.o an geldiğinde her şey yolunda gidecektir.yeter ki kendini şartlandırma.bak dünyalar tatlısını kucağına alınca geçmişe bekıp sadece güleceksin.

bak bişeyi söylemeyi unuttum.ben o gün gitmeden önce kuaföre gittim saçıma fön çektirdim ve makyajım da o biçimdi yani:umursamaz:gerçi benim o gün akşamüstü olacaktı doğumum ama bende kan ekskliği olduğu için o gece 2 ünite kan verildi o yüzden ertesi gün sabah 9 a kaldı.ama fönüm hiç bozulmamıştı:sm_cool: makyajımı tazeledim ve doğruuu sezeryana.o yüzden sen kendi kendinin terapisti olacaksın canım.hiç korkma her şey yolunda gidecektir eminim.

arkadaşlar merhaba,

bende pazar günü saat 11:00 da sezeryan ile doğum yapacağım. turuncu arkadaşımızın dediği gibi bende alacağım anestezi yüzünden endişe ediyorum. turuncu arkadaşın bahsettiği şey anestezik farkındalıktır. uyuyor sanırlar sizi ama aslında bilinciniz açıktır ve herşeyi hissedersiniz.

turuncu arkadaşım korkma bizim başımıza bu gelmeyecek. bu milyarda bir ihtimal. o da gelip bizi bulmaacak. biz bebeşimiz olması için ameliyata giriyoruz. sonu güzel olacak birşey için. benim 97 yaşındaki babaannem beyin ameliyatı oldu turp gibi uyandı. ne hastalar ameliyat olup uyanıyor. bizde 15 dakikacık uyuyup uyanacağız. bebişlerimizde yanımızda yatıyor olacak.

aklına bunu getirme. herşey güzel olacak. hayırlı doğumlar herkese

ben yürüyerek girdim ameliyathaneye :) hiç bişe hissetmedim son kez dua okudum sadece ışıkları hatırlıyorum...uyandım odamdayım,bebek yanımda...zor olanı kendine tam olarak gelip atacağın 3-4 adım sonrası kolay zaten korkacak bişe yok inanın..

kızlar çok sağolun yazdıklarınız çok yardımcı oluyor...
Ben pazartesi gireceğim kısmetse
bişey merak ediyorum
"epidural in etkisi kaç saat sonra geçiyor ??"
a.s.

eğidural belinden çıkartılmıyor canım sanada mandal gibi bişey veriyolar ağrı duydukça basacaksın ve ağrı kesisin epiduralden gelecek

canım benim sakın korkma ben neler neler kafamda kurup korkuyordum ve inan en sonunda yani bu muymuş falan dedim hatta 1 gün sonra bayağı ayaklandım gezinirken bile acaba daha acısı yeni mi çıkacak diye hayıflanıyordum sonuçta hiçbirşey korktuğum gibi olmadı. sen de rahat ol allah ın izniyle bi bakmışsın kucağında bir bebiş :) bu arada epiduralin etkisi bende 3 saat sonra geçmeye başladı. hayırlı doğumlar

dogumumu son ana kadar normal ıstedım takı acılmam 3 cm olup nişanım gelıp ama oglumun başı kanala ınmedıgı için mecbur kalana kadar doktorum senı ögleden sonra alıcam sezeryana dedı ben aglamaktan onu dınlemıyorum bıle takmıstımnormnal doguma sonra geldı senı aksam alıcam sonrada geldı acıl sezeryan var senı yarın alıcam saat bıle vermedı bana sordum ne zaman bellı degıl dedı nesse 12 den sonra bişiy yedırmedıler sabah vizit gezıyodu doktor acmısın dedı evet dedım hadı sezeryana dedım şaştım kaldım anneme baktım telaslı telaslı tuvalete bıle göndermewdıler okadar seri oldu sondamı taktılar ve gırdım sezeryana saglıkcı oldugum için önceden bılıyodum sezeryanın nasıl oldugunu ama kendın olunca ınsan bıldıgınınıde unutuyo ellerımi bagladılar yataga ne yanı dedım uyanma gıbı rıskımmı var dedım güldüler ne olur ne olmaz narkozu verdıler ben gözlerımı acmak ıstıyorum uyudugumu sanıp kesmesınler dıye :KK70::KK70: sonra hersey oldu bıttı hiçbişey hıssetmıyosun sadece hafıf yanma hıssettım karnımda hemen agrı kesıcı yaptılr gectı cok rahhattım korkulacak bişiy yok canım sen bebegını düşün gerısı gelıyo zaten saglıklı olsunlarda

bende perşembe sezeryan olacam genel anestezi ile olacakmış.bende tedirginim kızlar,genel anestezi nasıl

Dogumdan bir gün önce gittim saclarımı boyattım malum cocuk olunca ilk zamanlar dısarı cıkamayacagız diye sonra o aksam kayınvalideme gittim yemegimizi yedik eglendik eve gittim sabaha karsı dusumu aldım esime kahvaltı bile hazırladım 09:00 da hastaneye gittik orda sohbet eglence sonra doguma gittim döndüm :)
15 dakika icinde bebegi cıkarmıslar sonra bende kist vardı onu aldıkları icin ben icerde biraz daha durmusum cıkmısım ama normal sokaga gezmeye gider gibiydi vallahi hic kafana takma oldu da bitti masallah seklinde bitiyor iste :)

Hepsi bi anlık ALLAH kolaylık versin inan doğum kolay gerisi daha zorluyor insanı bende sezeryanla oldum herşey yolunda gitti çıkınca bu muymuş dedim korkulacak hiçbirşey yok o an yanlızsın canım korkutma kendini sana senden başka kimse yardım edemez kendi kendine telkinlerde bulun bol bol dua et

sadece meleğimi düşündüm hep...bir gün önce öğrenmiştim sezeryana alınacağımı daha doğrusu mecburiyetti çünkü suyum kalmamasına rağmen bebişim anneciğinden ayrılmak istemiyordu.böyle olunca mecburen sezeryan dedi doktorum..perşembe gecesiydi tüm hazırlıklarımı tamamladım ve dua edip uyudum..sabah erkenden kalktım..herkes uyanmıştı.eşim benden daha heyecanlıydı..kaynım bizi arabayla götürdü..arabada meleğimin hareketlerini hissedemeyince biraz endişelendim ama ya allah dedim..biraz odamda dinlendim..sonra ameliyathaneye gittim yürüyerek..amaliyatıma karı koca iki doktor girdi..kadın arap eşi türkmendi..bana korkma bacım dedi...kolayca geçecek..dua ederek yattım yatağa..acı bir gaz maskeyle bana verildi boğazımın yandığını hissettim duamı tamamladığımda uykuya dalmıştım..ben içeriye girdikten 5 dakika sonra yavrumu babasına vermişler.15 dakika sonra da ben dışarıdaydım..beni yatağıma aldıklarını hatırlıyorum..sonra biraz dalmışım..bebişimin sesiyle uyandım..ağlıyordu...onu kucağıma aldım..kokusunu aldım yüzü aynı babasına benziyordu çok mutlu olmuştum...sebeb-i hayatımla tanıştım..hayatımın yönü değişti o an itibariyle...bin şükür rabbime...kimseye mahrumiyetini göstermesin bu hissin...herkese nasip etsin inşallah....

benim baştan belliydi sezeryan olacağım ama doğumuma 1 hafta kalana kadar hep koktum ama sonradan cesaret geldi.sabahtan hastaneye yatışım yapıldı kan-idrar tahlillerim, nts yapıldı.öğleden sonra 4 te alırız dendi.ben erkenden hastanede yatmak istemedim dr. dan izin aldık ve saat 3e kadar evime gittim.sonra 3te hastanede odamdaydım.hemen hemşire geldi üzerimi değiştirdim sondam ve serumum takıldı ,tansiyonum ölçüldü ardından sedye geldi sedyeye bindirildim ve ameliyathaneye doğru yola çıktık.aslında şoka girmiştimherşeyin bu kadar hızlı gerçekleşmesi garipti.ameliyathane hiçte düşündüğüm gibi biryer değilmiş.kalabalık va çok sevecen personel vardı.masaya atırdılar benimle sohbet eden çok şeker bi hemşire vardı başımda sonra birden uyandım evet herşey bitmişti.ilk sorum oğlum nasıl oldu.başımdakiler çok iyi meraketme dediler.sonra ameliyathaneden çıkarıldım kapıda eşim bekliyordu,annem,babam hepsi bebeğin yanındaymış.odama geldim ve bebeğimi gördüm canım acıyordu biraz ağrı kesici yaptılar hemen geçti.2 gün kaldım .hemen kendimi topladım.çok şükür şimdi bebeğim kollarımda

X