anne karnındaki bebeğe nasıl kilo aldırırız...

dün yine doktordaydık yine zayıf dedi ya çok canım sıkkın :sinifsinif:

zayif olmasi canini hic sikmasin. onemli olan saglikli olmasi.

benim oglum 2580gr dogmustu. baslarda uzulmustum ama sagligi cok sukur yerinde oldugu icin hic kilo vermeden surekli alarak kisa zamanda tombul bir bebek oldu. simdi hala almaya devam ediyor.kaydirigubbakcemile3

simdi de bebegim cok istikrarli gidiyor. dr. yaklasik 3 kilo civari dogar herhalde diyor ama takmiyorum, onemli olan saglik.

kızlar benimde dün kontrolüm vardı ne yapsam benimkide kilo almıyor 36 hatalıgız 20 gün sonra sezeryan olacam 2.650 gr mış ufaklık ama çok şükür saglıklı dedi. bende arı sütünü bi deneyeyim eger faydası olursa yazarım :)

kızlar benimde dün kontrolüm vardı ne yapsam benimkide kilo almıyor 36 hatalıgız 20 gün sonra sezeryan olacam 2.650 gr mış ufaklık ama çok şükür saglıklı dedi. bende arı sütünü bi deneyeyim eger faydası olursa yazarım :)

bende bugün 36. haftaya girdim ama doktorum 34 hafta gibi not aldı 20 gün sonra çatı muayenesine gircem o güne kadar pekmez arı sütü ne bulursama yicem bakalım ben de yazarım

özlemle meraba canım öncelikle sağlıkla kucana al bebeğiniherşyden önemlisi o benim oğlum 3 .200doğmuştu iyiydi şuan ikinciye hamişim 30haftalıkken gittimde 1.700gram dedi bende senin gibi biraz canım sıkıldı ama sonra sağlıklı olsun dedim zayıf olsun canını sıkma inşallah sağlıkla kucana alırsın busırada maraşın neresindensim hemşeriyiz senle ben yaz bana hadi öptüm

özlemle yazmayı unuttum canım bebeğin kilolu olmasını istiyosan brokolı ye dk demişti çok güzel kilo aldırıyor tama canım öptüm

yediğimiz şekerin tuzun ve hamurun yani ekmeğin bebeişlere hiç kilo olarak faydası yok kesinlikle
sebze yiyiycez meyve karbonhidratı düzenli proteini düzenli kalsiyumu düzenli alarak

benim doktorum seker tuz ve hamur islerinden uzak durmami soyledi. kalerisi az olan her seyden yiyebilirsin demisti..ilk zamanlar canim çok tatli bisiler çekiyordu dayanamayip yiyordum. ve seluletlerim olustu tatliyi kesdim. simdi sut, yogurt, peynir balik eti, ceviz, findik, sebze agirlikli yemekler. bol meyve yiyorum. bakalim 1 hafta sonra dr rendevum var bebegimin kilosu nerelerde.
7 ayim bitti Toplam 5 kilo almissim.

yediğimiz şekerin tuzun ve hamurun yani ekmeğin bebeişlere hiç kilo olarak faydası yok kesinlikle
sebze yiyiycez meyve karbonhidratı düzenli proteini düzenli kalsiyumu düzenli alarak

tamamen katiliyorum. oglumda ne bulduysam yedim ama 2580gr dogdu.

simdi gebelik sekerinden dolayi dikkat ediyorum yedigim herseye ve bebegim haftasina gore ne az ne cok kilolu. dr. normal sartlarda 3kg civari dogar dedi. saglikli olduktan sonra buda yeter. demek ki kapasite bu kadar, birazda genetik bi isler.

salı günü doktora gittiğimde bebek zayıf diyince doktor üzüldüğümü anladı sen kaç kilo doğmuşun annen den dedi bende 2.5kg dedim kızların geni anne ye çeker dedi ilerde kızında hamile kaldığında onunda bebeği bu kilolarda doğar dedi.. belki genetiktir ama yinede insan kilo almasını istiyor tabi ..önemli olan sağlıklı olması en başta Allah'ım sağlıcakla kucağımıza almayıda nasip eder inşallah

bence ekstra birşey yapmaya gerek yok. bebeğin kilosu sağlık göstergesi değil. beslenmenizde mutlaka almanız gereken besinleri alın, çocuk zaten sağlıklı olacaktır.

X