anne karnındaki bebeğe nasıl kilo aldırırız...

xoxzlemle

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2008
160
2
37
:emir_bebek:merhaba arkadaşlar ben 32 haftalık hamileyim dün doktor kontrolüm vardı doktor bebeğimim kilosunun 2 kilo olduğunu söyledi tahmini doğumuma 2 ay falan kaldı doktor bebeğin sağlığının çok iyi olduğunu ancak fazla kilolu doğmuyacağını söyledi yani 3.250 falan olur en fazla dedi.. bende en az 3.500 olmasını istiyorum sizce bebişime nasıl kilo aldırırım bana yardımcı olurmusununz..

:emir_bebek:merhaba arkadaşlar ben 32 haftalık hamileyim dün doktor kontrolüm vardı doktor bebeğimim kilosunun 2 kilo olduğunu söyledi tahmini doğumuma 2 ay falan kaldı doktor bebeğin sağlığının çok iyi olduğunu ancak fazla kilolu doğmuyacağını söyledi yani 3.250 falan olur en fazla dedi.. bende en az 3.500 olmasını istiyorum sizce bebişime nasıl kilo aldırırım bana yardımcı olurmusununz..

canim kilosu az degilki normal benimkide 32.33 haftasinda 2.100 gr cok iyi demisti doktorum..ama illada kilo alsin dersen keciboynuzu ve uzum pekmezi ye hergun iki kasik...ben bir ara yiyordum bebisim normal kilosunun ustundeydi...

hem zaten 2500 4000 kilo arasi dogan bebekler en saglikli bebeklermis fazlasida iyi degil yani kilonun..ben 3-3.200 olsa iyi olur diyorum bebisimin kilosunu...

Teyzemin kızı doktor bebek zayıf dediği için her gün kaşık kaşık pekmez yemişti ve bebeği normalin üstünde kiloda doğdu bence çok abartmamak lazım.

benim bebeğimde 32 haftalıkken 1820 gr dı.dr um normal dedi ama benimkide biraz yazıf galiba ne dersiniz:KK43:(((

Petmez de çok faydali. Sabah aksam bir bardak sut içmeninde kilo aldirdigi duymustum canim ben.
ben içiyorum ama sonra midem de yanma yapiyor :KK43:((

canim daha kilosu cok deisir.benim minnos 32.haftasindayken 1875 gr di.doktorum 1 hafta geriden gelio dedi.35.haftada 2700 e cikti kilosu.bu kez de gayet iyi kilosu dedi.yani seninkide daha deisir.ama doktorumun dedigi tatli seylerin bebege kilo aldirdigi.ben cok yiyorum tatliyi normalde de şakkıdı

bende bu aralar canım hep tahin helva istiyor sabah kalhvaltıda bir kaşık ekmeğe sürüyorum eşim biraz kızıyor kilo aldırır diye ama bebeğe de çok faydalı olduğunu duydum

canim daha kilosu cok deisir.benim minnos 32.haftasindayken 1875 gr di.doktorum 1 hafta geriden gelio dedi.35.haftada 2700 e cikti kilosu.bu kez de gayet iyi kilosu dedi.yani seninkide daha deisir.ama doktorumun dedigi tatli seylerin bebege kilo aldirdigi.ben cok yiyorum tatliyi normalde de şakkıdı

canım ne yedinki bebişin böyle kilo aldı. ben 30 haftalıkken gittiğimde 1706 gr üç hafta son ra tekrar çağırdı yani 35.haftada gitmiş olcam

sen bilirsin ama sagligi yerinde ise bi sorunda yoksa neden kilo alsin diye cabaliyosunki dogumunda kolay olur iste

aslında bebeğimin sağlığı çok iyi :nazar::nazar::nazar: ama ben böyle tombiş olsun istiyorum yerimseniben o yüzden bildiğiniz denediğiniz bir bilgiyi bana da öğretmenizi istedim cvp veren tüm arkadaşlara da teşekkür ederim a.s.

ben de kilo almasını istiyorum. 28 haftalıkken 1061 gramdı. şimdi 31 . haftanın içindeyim kaç oldu bilmiyorum 33.haftada gitcem dr a. bende pekmez içiyorum hergün ama ben suyla karıştırıyorum biraz sade sekilde içemiyorum ağır geliyor.böyle de faydası olur değil mi? hem kan yapsın diye de içiyorum ben.

kesinlikle arı sütü

benle beraber 3 hamile daha denedik ve onayladık

benm ilk bebeğim çok zayıftı gittiğim tüm dr lar gelişim geriliği var dedi

en fazla 2 kilo doğar dediler,

ben son 15 gün arı sütü yedim sabah akşam bi yemek kaşığı 2.800 doğdu dr da şaşırdı

canim netten bakabilirsin bebisinin kilo durumuna normal sinirlardami diye..gebelik.org adresinde hesaplayicilar var...

canım oradan takip ediyorum sürekli oradaki hesaplayıcılara göre normal ama dr um bir hafta geriden geliyor dedi ve bunun problem olmadığını söyledi.ben aynı haftada olan diğer hamişlere baktında onlarınki daha fazla sanki.ama her bebekte aynı olmazki yeterki sağlıklı olsun kuzucuklarımız....

X