Çocuk Hastalıkları Acil 9 Günlük bebeğimin poposu su topladı :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Sezen

O, Artık Anne:))
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
1.268
17
anneler 1 eylül sabahı doğum yaptım 2 gün önce bebeğimin sol kalçasının altında su toplamış gördüm bez sürtündüğkçe tahriş olmuştur dedim ama sonra pipisinin üstünde sağ kasığında sol belinde ve göbeğinin yanında da aynısından çıktıgını gördüm üstelik 2 tanesinin kabugu soyulmuş içim parçalanıyo gördükçe

bezimiz prima yenidoğan ıslak mendilimizde unibaby yenidoğan yani herşeyin en iyisini almaya çalıyorum sık sık altını değişiyorum ki zaten kakası poposuna fazla temas etti ondan oldu dicem ama göbeğinin yanı ve kasığı filan ne alaka
eşim bugün tahlil sonucu için doktora gitmişti sormuş oda pamuğu ıslatıp öyle silsin ve bezini değiştirin demiş bakalım denicez
aynı sorunu yaşayan varmı aranızda lütfen yardımm:Saruboceq:

cnm ben oğlum doğduğundan beri molfix kullanıyorum.altımızı da 2 aylık olana kadar ılık su ve pamukla sildik.yine baştan beri sebamedin pişik önleyici kremini kullanıyoruz.
pişik bir kere olduk,o da çok zayıf doğduğumuz için bez büyük geldi,oğluşum da çok hareketli olduğu için sürtünmeden oldu yeni doğduğunda.
haa bir de ben küçük müçük demedim ilk zamanlar kaka yatıkça götürüp lavaboda ılık suyla belden aşağısını sık sık yıkadım.havalar henüz soğumadı sen de dene istersen
geçmiş olsun.........

canım bezinizi değişin.
benim kızım 6.5 aylık 7sine girecek ben hala ıslak mendil kullanmıyorum bir ara kullandım nivea baby ama doktorumuz görünce çok kızdı.
sende pamuklu su yap onunla sil canım.

canım bezini değiştirme,o da artırabilir problemi.ıslak pamukla sil ve bepanthen sür kesinlikle tavsiye ederim.merhem olanını.

bez yada kullandığın ıslak mendilden olailir. ıslak pamukla sil. Pişik için ise Hematan merhem öneririm. bu şekilde oluşmuş pişikleri iyileştirmede çok iyidir. tecreübeylede sabittir:)

dün doktora götürdüm oğlumu doktor enfeksiyon kapmış dedi burunda dolaşan bi mikrop kapmış oğlum ilk sordugu kardeşi varmı bunun dedi evde cocuk filan yok dedim kimseye elletme çocugu dedi sende ellerini sık sık sabunla yıka dedi

fucidin pomat verdi günde 3 kere sürüyorum dün gecede göbeğimiz düştü ama hala kurumadı

doktor enfeksiyon dedi ama adece popo bölgesinde cıkması bana tuhaf geldi biz eşimle sürtünmeden kaynaklandıgını düşünyoruz çünkü göbeğinin yanındaki baloncuk dahada soyulmuş doktor göbeği düşene kadar bezi altından bağla dedi tamda yaraya denk geliyo bide göbek klipsi var oda değiyo heralde ondan orası iyice arttı

bakalım yarın kontrolümüz var ne dicek
dua edin neolur bebeğim iyileşsin çünkü ayaklarını oynattıkça çok canı acıyo

evet canim enfiksiyonda popusuna da cikar benim glumun bir hafta once bacaklarda ve popusuna sivilce cikti alerji zanetmistim ama degilmis dr popusunu gorunce alerji degil mikrop kapmis dedi.Senin ki de daha kucucuk hemen enfiksyon oluyor.
Ben islak mendili sadece disardayken kullaniyorum.evde kakasindan sonra direk dusa sokuyorum cisi ise pamuk ve su bence bunlar en iyisi.bepantan ise yamasa travazol dene ama bunlar her gun kullanmak icin degildir.pisik olmadigi zaman baska guvendigin marka pisik onleyeci krem kullan.ben arko kullaniyorum cok da memenunum.nivea ve sebamed denemistim bize ise yaramadi.

cnm çokk geçmiş olsun bu pek pişik olayına benzemiyor dediğin gibi daha çok sürtünmeden kaynaklanmış gibi..
ama hametan diye bi krem var şiddetle tavsiye ederim her türlü pişiği ve yarayı hemen iyileştiriyor..

dün kontrolümüz vardı şükürki yaralarımız iyileşiyo doktorumuz yatırırdım ama maşallah iyi bakıyosunuz dedi bu sabah baktım göbeğinin etrafındaki neredeyse iyileşmiş belve popodakide geçti bi kasıkve pipisinin üstündeki kaldı fucidini doktor önerdi günde 3 kez diye yaraları geçince sürmicem artık
birde göbeğimiz düştü ama koterize edilicek yanı yakılıcak göbekle ilgili sorunumuz bitene kadar banyo yapmak yasak
kaynamış ılımış 1lt suya 1 kapak batikon sülüsyon koyup siteril gazlı bezle yaralarını ve boyundan aşağısını hafif dokundurarak banyo yaptırıyorum

yarın tekrar kontrolümüz var bakalım ne dicek

X