Alüminyum Döküm Tenceremi Teflon Tenceremi...

alüminyum tencerenin sakat olduğunu,sağlığa zararlı olduğunu ilk kez duyuyor ve katılmıorum.Ben sağlığa zararlı olmayacağını düşünüorum kiminlede konuşsam o şekilde söylüor.tercih meselesi tabiiii

tumgazeteler

istersen bir incele.

herşeye rağmen en sağlıklısı bakır ve cam diyorlar ama onlarda da zor oluyor. fisfisfis

benim alüminyum tencerelerim korkmazın çokta memnunum bi tanede esseden var:))) çokta güseller ayrıctost mak. arzumun tostçusu onunda içi aluminyum dökme... hatta alırken adamın elinde bıçak vardı çizmeye çalıştı hiç bişe olmadı... yıllardır okul kantinlerinde falan kullanılan tost mak içi böyle dökme oluomuş dayanıklı olsun ve çizilmesin die... ben çok severek ve beğenerek kullanıyorum... teflonlar pek içime sinmiyor benimde...
çelik tencereler tamam ii hoş güselde onlarda kaliteli olmazsa içlerine bi madde karıştırıolar %100 çelik olmuyorlarmış ozmnda sağlıksız oluyormuş çünkü yemeğe geçiomuş onlarda... benim 2 takım korkmazın çelik tencerem var (1 takımını daha kullanmaya başlamadım) 3 tanede küçük boy carrefourdan aldım çelik tencerem var onlar baya baya yetio bana:))) düdüklü tenceremde korkmazın küçük boyundan... ama klasiklere göre 3 koruma noktası olduundan mıdır ne dir bi anda bi hava verio walla sıçrıorum ama güsel pişirio:)))
teflonları araştırdıım dönemde onlarında kalite kalite olduunu örencim mesela paraşüt yapılan bi maddeden yapılıomuş bazıları onlar çok çabuk deforme oluyorlarmış ayrıca ısıyla birlikte zararlı gazlar çıkararak yemeğe bulaştırıolarmış...kansorejen yani... dökümü o yüzden tercih ettim çok eskiden beri kullanılır dküm hatta eskiden köylerde kullanılırmş... ayrıca okdr kötü olsa ndn bu kdr pahalı olsun...
kızlar essede dökümlerde zmn zmn indirimler oluyor onlar takip edin...

tumgazeteler

istersen bir incele.

herşeye rağmen en sağlıklısı bakır ve cam diyorlar ama onlarda da zor oluyor. fisfisfis
cnm benim ifade etmek istediğim hangisi daha sağlıklı değil çelikde yapamadığımız yemekler için teflonmu alüminyum mu kullanalım diorum?bu karşılaştırmaları her tencere cinsiyle değil sadece benzer olduğundan ikisi arasında karar vermek gerekirse ne almalı die sormuştum.her çeşidin bir sıkıntısı var çelikler içinde %100 çelikten üretilmior denior...

benim alüminyum tencerelerim korkmazın çokta memnunum bi tanede esseden var:))) çokta güseller ayrıctost mak. arzumun tostçusu onunda içi aluminyum dökme... hatta alırken adamın elinde bıçak vardı çizmeye çalıştı hiç bişe olmadı... yıllardır okul kantinlerinde falan kullanılan tost mak içi böyle dökme oluomuş dayanıklı olsun ve çizilmesin die... ben çok severek ve beğenerek kullanıyorum... teflonlar pek içime sinmiyor benimde...
çelik tencereler tamam ii hoş güselde onlarda kaliteli olmazsa içlerine bi madde karıştırıolar %100 çelik olmuyorlarmış ozmnda sağlıksız oluyormuş çünkü yemeğe geçiomuş onlarda... benim 2 takım korkmazın çelik tencerem var (1 takımını daha kullanmaya başlamadım) 3 tanede küçük boy carrefourdan aldım çelik tencerem var onlar baya baya yetio bana:))) düdüklü tenceremde korkmazın küçük boyundan... ama klasiklere göre 3 koruma noktası olduundan mıdır ne dir bi anda bi hava verio walla sıçrıorum ama güsel pişirio:)))
teflonları araştırdıım dönemde onlarında kalite kalite olduunu örencim mesela paraşüt yapılan bi maddeden yapılıomuş bazıları onlar çok çabuk deforme oluyorlarmış ayrıca ısıyla birlikte zararlı gazlar çıkararak yemeğe bulaştırıolarmış...kansorejen yani... dökümü o yüzden tercih ettim çok eskiden beri kullanılır dküm hatta eskiden köylerde kullanılırmş... ayrıca okdr kötü olsa ndn bu kdr pahalı olsun...
kızlar essede dökümlerde zmn zmn indirimler oluyor onlar takip edin...
bende monetanın dökümüne bakıorum şimdilerde almadım ya şu esse daha ne diim kendime 35tl derin tencereydi yaaaaakannehir

biras bekle cnm acelen yoksa çünkü esse sürekli aynı indirimi yapıo onu takip et oradan al??

acelem yok cnm benim ya bakcam valla bundan sonra her hafta sonu essedeyim:eek:

benim kafam iyice karıştı :uhm: ben hem çelik tencere hem de döküm aldım. aslında hangisinde hangi yemek daha iyi olur onu bile bilmiyorum ama annem aldırdı işte.döküm ya da teflon tencerenin bir gereği yok mu şimdi???
Dökümü geri verip bir tane daha çelik tencere takımı mı alsam acaba? biri günlük kullanırım birini de misafir geldiğinde??????
Ayy nolur biri cevap yazsın.

canım, benim duyduğum kadarıyla en lezzetli yemek bakır tencerede pişen yemekmiş.Katılıyorum.Hatta çok da pahalılar bakır tencereler farkındaysanız esse'de falan.Antikacılardan falan ucuza mal edilebilir.Kalaylanınca sanki yeni oluyorlar çünkü.Bir de teflon gibi çizildi at derdi yok.Kalaylat yeniden kullan ne güzel :)
Bu arada Fissler'in döküm olan pilav tenceresi bana o kadar ağır gelmedi.Ama korkmaz ağırdı Fissler'e göre.

benim kafam iyice karıştı :uhm: ben hem çelik tencere hem de döküm aldım. aslında hangisinde hangi yemek daha iyi olur onu bile bilmiyorum ama annem aldırdı işte.döküm ya da teflon tencerenin bir gereği yok mu şimdi???
Dökümü geri verip bir tane daha çelik tencere takımı mı alsam acaba? biri günlük kullanırım birini de misafir geldiğinde??????
Ayy nolur biri cevap yazsın.

canım bence çelik her zaman klasiktir,1 takım alıp iyi etmişsin.Bir tane döküm pilav tenceresi alman yeterli bence,birde ağzı kapaklı döküm tava;(hem az pilav pişireceğin zaman hemde yumurta menemen tarzı şeyler için) Birde 3,5 ile 6,5 lt cam kapağıyla tencere de olabilen düdüklülerden.Tammam süper bence.Dökümün takımını alıp fazla masraf etme bence.

ya bende ilk öncelerde fısslerın setine bakıodum amadoğru diosun napcas o kdr tencere takımını benim
1 tane fıssler çelik
1 tane 3 boy korkmaz çelik
tavalarım fln( vok tava ve sahan set) var bide alümınyum biişeyler alayım diorum herhalde yeter dimi?

yeter kızlar fazla abartmayın sonra koyacak yer bulamıosunuz... ben mutfak dolabımı kendim çizdim... tencere yerlerim falan belliydi... ki mutfağım büyük ama genede her yerde tencere hoş olmuo...
ben hatta 2. setimi açmadım ölee kutusuyls duruo...
1 set 4 mü 5 boymu ne war onu kullanıyorum...
1 set alüminyum set ( 3 tencere 1 tava var saırım)
1 wok tavam
1 tane 3 boy küçük çelik tencerem
1 tane 3 boy küçük çelik tavam
bi tane teflon tavam
1 bi tane teflon sahan
bukdr yetioda artıo bile
ama küçük tencereler harika oluo kızlar... hele ki iki kişi ne kdr yerki... artıo hep yemek:KK70:
hıı bi de düdüklü tencerem war:))))
ama dediiniz gibi en güvenlisi bakır tencere ama onlarıda her sene parlattırmak gerkmiş yoksa o da zararlı oluyormuş... eski insanlar ondan daha sağlıklı ve dinç herşeyin en iisini kullanıyorlarmış... biz ise nerde karıştırılmış kötü malzeme var onları alıorum, farkında olmadan...
mesela kaşık olarak en sağlıklısı tahta kaşıkmış yemeklerin tahta kaşıkla yenmesi gerekiyormuş... çelik değdiği zm özelllikle sebzelere bütün vitamini gidiomuş...

bende korkmazın alimünyum döküm tencerelerinden var 3 tane..eniştem yapıo bunları..ve dediğiniz gibi diğer markalara göre daha ağır..bnm bildiğim teflon , döküm tencerelerin agır olması daha kaliteli oldugu anlamına da geliyor..çelik tencerelerimde aynı şekilde korkmazdan..bunlarda fazlasıyla işimi görür zaten..

Aliminyum yerine çelik alsanız..?
Fiyat olarak uçurum yok arada..

ben hem çelik hem de teflon tencere seti aldım.
Henüz tam olarak kullanmadım ama memnunum..

hafta sonu essede indirim vardı 140 ytl lik 3 adet döküm tencere 99 ytl ye düşmüştü alamadım tereddüt ettim nasıl diye esseden döküm tencere kullanan varmı acaba bide yan tarafta tefal vardı satış elemanı iice kafamı karıştırdı 99 ytl çok ucuz geldi döküm için fırına falanda giriyormuş

Essede gene indirim var %50 ama bende kararsız kaldım.Kullanan tavsiye eden var mı alüminyum döküm tencere.Dökümlerde çeşit çeşit oluyormuş alüminyum döküm nasıldır bilen varsa yazarsa çok memnun olurum yarın son günü.

esse de şimdi de indirim var.50 tl 28 cm lik alüminum döküm tencere....
döküm demir mi yoksa alüminyum mu daha iyi acaba..

Bu konuda kimse cevap vermiyor ne yazık ki.Ben alüminyum döküm aldım.Teflondan daha iyi gibi geldi ama lezzet açısından sanırım demir dökümler daha iyi onlar daha pahalı zaten

ben yeni uye oldum teflon almayackasaniz 2 alternatif var biri celik digeride ceramika denilen teflon yerine seramik kaplamali urunlerdir....ceramika da pensafol ve moneta diye iki marka var ikiside italyan pensafolllerin tabani indiksiyon ocak uyumlu tavsiye ederim

Merhaba bayanlar, bu ilk mesajım, bu yüzden üye oldum zaten.. çeyizim için daha yeni aliminyum döküm tencere takımı aldım esseden, %50 indirimle 114 tl ye 2 tencere 1 tava, ailem bir de çelik tencere takımı alacakmış ama henüz ben de hiç kullanmadığım için ve diğer dökümler arasındaki fiyat uçurumunu bildiğim için biraz telaşlıyım.. şu aliminyum döküm sahipleri bir ses etse? hani iyidir kötüdür falan.. teflondan kat kat iyi olduğunu biliyorum sadece....:123:

Merhaba bayanlar, bu ilk mesajım, bu yüzden üye oldum zaten.. çeyizim için daha yeni aliminyum döküm tencere takımı aldım esseden, %50 indirimle 114 tl ye 2 tencere 1 tava, ailem bir de çelik tencere takımı alacakmış ama henüz ben de hiç kullanmadığım için ve diğer dökümler arasındaki fiyat uçurumunu bildiğim için biraz telaşlıyım.. şu aliminyum döküm sahipleri bir ses etse? hani iyidir kötüdür falan.. teflondan kat kat iyi olduğunu biliyorum sadece....:123:

bende esseden alüminyum döküm tencere aldım kullanıyorum ve çok memnunum ama tabi ki demir dökümle arasındaki farkı bilemiyorum çelikten de daha çok kullanıyorum ve krep tavam hariç bütün teflonlarımı attım sos tencerem bile döküm artık :KK1:

ben cumartesi gnü döküm aldım canım. ama markası karacaydı. cidden ağırlar ama. değiştirme ihtimalim de var ama bilmiyorum. aldım ama hala kararsızım yani. 3tane tencere 3tane de tavasını aldım. 345 tuttu hepsi. çelik tencerem vardı aslında teflon almak istiyordum ama bunları görünce aldık.

slm canım.karacanın hangi modelini aldın

X