Premature Bebekler Bebeğim 28 Haftalık Doğdu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

mehtap3

BERKAY'IN ANNESI
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2009
1.772
11
47
Merhaba arkadaşlar, 9 Mayıs'ta 28 Haftalık(3 ay erken doğum), 1240 gr ağırlığında, 37 cm boyunda, 26 cm baş çevresi genişliğinde oğlum Berkay doğdu. Doğumdan 48 saat önce ciğer geliştirici iğne yapıldığından cihaza bağlanmadan kendisi nefes alabildi. 52 gün küvezde kaldıktan sonra 2320 gr olarak evimize gelebildik. Dün kronolojik 4 aylık oldu. Fakat düzeltilmiş 1 ay 10 günlük. Hastanede kaldığı sürece sütümü sağarak götürdüm. Fakat eve geldiğinde zaten az olan sütüm tamamen gitti. Hastanede 2 kilo olana kadar anne sütüne eoprotin katıldı. Anne sütü yetmediği zamanlar prematil verildi. Evde de 3 kilo oluncaya kadar Prematil kullandım. Daha sonra Pre Aptamil'e geçtik. Şu an mental gelişimi doğması gereken tarihten gidiyor. Bir cismi takip edebiliyor. Henüz gülücükler atmaya başlamadı. Akşam saatlerinde gaz sancıları devam ediyor. Bunun dışında fazla bir problemi yok. 5.5 kg. ağırlığında, 58 cm boyunda. Umarım bugüne kadar yaşadığımız sıkıntıları unuturuz. Bebeğim sağlıklı ve mutlu büyür.
Bu satırları benim gibi erken doğum yapmış olan diğer annelerin hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmaması için yazdım. Zira ben bebeğim hastanedeyken hep kadınlar kulübünde erken doğan bebekler için üyelerin yazdığı yazılarla kendime bir umut ışığı yakmaya çalıştım. Herkesin bebeğinin sağlıklı büyümesini temenni ederim...

allah nazarlardan korusun berkayı sağlıkla hep mutlu büyüsün inşallah

kırkbinkere maşallah rabbim sağlıklı uzun ömürler versin berkay bebeğe çok seviniyorum boyle güzel gelişmelere

herseyden once ALLAH anali babali buyutsun bebegini,RABBIM omrune bereket versin,,,,
boyle erken dogmus o kadar cok bebek varki,hizla kendini toparlayan,iyisallah yavrunda buyuyup sana bu gunleri unutturucak,,:Saruboceq:
mutluluklar diliyorum sizeopuyorumnanaktan

uzun ömürler diliyorum... inşallah hepimizi bebekleri yaşıtlarını en kısa zamanda yakalar..

allahımmmmmmmmm yaaa çok ağladımmm..allahım yavrularımızı bize bağışlasınn...maşallah berkay bebeğee..bana bir umut oldun..bende 30.haftadan beri edt ile hastanede yatıyorumm..allahım sana bağışlasın

allahımmmmmmmmm yaaa çok ağladımmm..allahım yavrularımızı bize bağışlasınn...maşallah berkay bebeğee..bana bir umut oldun..bende 30.haftadan beri edt ile hastanede yatıyorumm..allahım sana bağışlasın

Canım hiç umutsuzluğa kapılma bebeğinin haftası gayet güzel. Yaşadıklarını düşündüklerini çok iyi tahmin edebiliyorum. Allah'ım sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin. Kendine dikkat et; moralini hep yüksek tut. Bebeğine hep olumlu düşünceler göndermeye çalış. Sevgilerimle..

Bütün güzel dileklerinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.. Allah'ım herkesin bebeğine sağlıkla büyümeyi nasip etsin. Umarım bu sayfada emeklediği, yürüdüğü, konuştuğu günleri de paylaşabilirim.

allah analı babalı buyutsun....
umarım bır an önce düzelirde yasadıgın bu gunlerı cabuk unutursunuz.
rabbim kimseye evlat acısı vermesın.....

Allah yolunuzu acik etsin canim ne güzel ümitsiz olmayin her zaman dua edin ve gerisi kendiliginden gelcektir mutlaka

Bebeğim yarın düzeltilmiş 2 aylık olucak. Bugün doktor kontrolümüze gittik.
Kilo: 6.3 kg. .
Boy: 60 cm
Baş çevresi: 40.2
Gülücükler atıp, başını tutmaya başladı. ınşallah sağlıklı gelişmeye devam eder.

X