Turşular nazar boncuğundan turşu tarifi :) (resimli)

boncugum ellerine sağlık bacım harika görünüyorlar..benden söylemesi içine bu turşuların mevsimiyken iri bamya ve tazefasulyede at bak süper oluyor:lepi:
gece gece canım çekti inancokacimcoook
kısır yaparsan bende isterim yanında turşula tabidelikafaduldenama bir bidon yeter çok istemiyom:eek:

başka sorum yok boncuk hanımteşekkürlerimi sunarım bide acı biber turşusu istim benim herif kızıyo yapamıyom o yüsten midem rahatsız diye afiyetle ye yerimede mafoldumben

:nazar:masallah boncugum ilk tarifinle girdin aramiza helal sana:nazar:
ellerine saglik canim benim
cokacimcoookbir güccük bidon versen yeterde artar banacokacimcoook
zemuszemusopuyorumnanaktanzemuszemusopuyorumnanaktanzemuszemus

boncugum ellerine sağlık bacım harika görünüyorlar..benden söylemesi içine bu turşuların mevsimiyken iri bamya ve tazefasulyede at bak süper oluyor:lepi:
gece gece canım çekti inancokacimcoook
kısır yaparsan bende isterim yanında turşula tabidelikafaduldenama bir bidon yeter çok istemiyom:eek:
cnm benim taze fasulye ayrıca yaptımm
ama bamyayı ilk duyuyorum sendenn
kısırı burcum yapacak turşularda benden gel afiyetle yiyelim opuyorumnanaktan

başka sorum yok boncuk hanımteşekkürlerimi sunarım bide acı biber turşusu istim benim herif kızıyo yapamıyom o yüsten midem rahatsız diye afiyetle ye yerimede mafoldumben
cnm valla kendine yap niye eşin yemiyo diye sendemi yemicen dimiii opuyorumnanaktan
:nazar:masallah boncugum ilk tarifinle girdin aramiza helal sana:nazar:
ellerine saglik canim benim
cokacimcoookbir güccük bidon versen yeterde artar banacokacimcoook
zemuszemusopuyorumnanaktanzemuszemusopuyorumnanaktanzemuszemus

teşekkür ederim cnm bütün bidonlar senin olsunnn Şeniz

miğdem ağrıyo diye yememi istemediğinden izin vermiyo boncuğum turşuyu sakındığından değil sana afiyet olsun canım tekrar eline sağlık

Hayırlı cumalar
---------------------canısı ne kadar canlı görünyorlar
harikaaa ellerine sağlık güle güle ye oldumu üzüm gözlümmmm:)

salisilik asit nerde satılıyor.mafoldumben
keşke yemez olaydım o turşularını.delikafadulden
tadı hala damağımda.:roflol: bende deneyeceğim. :umursamaz:
önce o asiti nerden alacağımızı yaz.
öf şimdi kuru fasulyenin yanınada ne yakışırdı.kaydirigubbakcemile3
sende afiyetle ye canım.opuyorumnanaktan

miğdem ağrıyo diye yememi istemediğinden izin vermiyo boncuğum turşuyu sakındığından değil sana afiyet olsun canım tekrar eline sağlık
hee ben kendi sevmiyorda o yüzden zannettim kaydirigubbakcemile3
kıyamam saa yaa o zaman yapacak bişe yok biz yiyecez sen bize bakcann :roflol:

Hayırlı cumalar
---------------------canısı ne kadar canlı görünyorlar
harikaaa ellerine sağlık güle güle ye oldumu üzüm gözlümmmm:)
teşekkür ederim ablam saoll opuyorumnanaktan
salisilik asit nerde satılıyor.mafoldumben
keşke yemez olaydım o turşularını.delikafadulden
tadı hala damağımda.:roflol: bende deneyeceğim. :umursamaz:
önce o asiti nerden alacağımızı yaz.
öf şimdi kuru fasulyenin yanınada ne yakışırdı.kaydirigubbakcemile3
sende afiyetle ye canım.opuyorumnanaktan
ablammmmmm
zaten sana da yaptım ben opuyorumnanaktanhiç üzülmee
salisilik asit aktarlarda oluyorr
damla kısır yapacak bende turşu yiyecez diye konuşmadıkmı kaydirigubbakcemile2

bikaç aktar gezdikten sona bugün birinde buldum
aynen şöle tarif ettim adama "abi adını tam hatırlamıyorum ama turşuya konulan sert tutsun diye bişey varmış asidik bişey varmı ondan":kedi:
abi bana ve cahilliğime bakıp uzunca bi gülmeden sona var " nekadar istiyon" dedi "50gr ver bi denim" dedim
"nekadar yapçan sen yetmez okadar" dedi "yeter yeter" dedim adım
bide marketten bizimin paketi bulursam döncem tekrar buralara kaydirigubbakcemile3

bikaç aktar gezdikten sona bugün birinde buldum
aynen şöle tarif ettim adama "abi adını tam hatırlamıyorum ama turşuya konulan sert tutsun diye bişey varmış asidik bişey varmı ondan":kedi:
abi bana ve cahilliğime bakıp uzunca bi gülmeden sona var " nekadar istiyon" dedi "50gr ver bi denim" dedim
"nekadar yapçan sen yetmez okadar" dedi "yeter yeter" dedim adım
bide marketten bizimin paketi bulursam döncem tekrar buralara kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3aa açıktada mı satılıyormuşş
ben kapalı alıyorum gramına bakmadım
geçen yıl aldığım paket 10kg içindi
bu yıl aldığım 5kg ye 1 paket
söyledimi 50 gr ne kadar turşuya koycaksın diye?
inş bizim turşu yapı bulursun ben bulana kadar gezmediğim market bakkal kalmamıştır izmirde en sonunda tansaşın birinde boş kutusunu gördüm bizim turşu yap ama boş kutu:roflol: depoya baktırdım yok dediler zaten bende şans olsaaaa
deli oldum ben tabii anladım ki tansaş getiriyo bu ürünü başka gittiğim ilk tansaştan buldumm nihayetinde :lepi:inş sende bulursunnn

yeter bi beş kiloya senin iki pakett çıkar yani
yarısını koyucam zaten önce bi küçük kurar bakarım öle
bizimin turşu şeysinide sana güvenerek alıcam valla kokmuyo diyosun çok övdüler turşunu merakımdan yeminle:kedi:

yeter bi beş kiloya senin iki pakett çıkar yani
yarısını koyucam zaten önce bi küçük kurar bakarım öle
bizimin turşu şeysinide sana güvenerek alıcam valla kokmuyo diyosun çok övdüler turşunu merakımdan yeminle:kedi:

kaydirigubbakcemile3dene bakalım devamını ararmısın aramazmısın görelim dr oetker inkini denedim geçen sene berbat kokuyorduu mafoldumben

Salisilik asit aspirinde bulunuyor.Bazı turşu yapanlar da aspirin koyarlar bunun için.
Salisilik asit - Vikipedi

gerçekten ilginçç
Salisilik asit, C6H4(OH)CO2H kimyasal formüllü bir beta hidroksi asittir (BHA). Renksiz, kristal yapıdaki bu organik asit genellikle bitkisel hormon olarak kullanılır. Salisin metabolizmasının bir ürünüdür. Aspirin olarak adlandırılan asetil salisilik asitle benzer kimyasal özellikler taşır.

OoOO minim boncuğuma da bakın hele:)
turşular da kurarmış oh hhhh ohh..
Ellerine sağlık çiçaam:*
bana da kurar mısın..
Ben hiç kurmadım hep hazırcı idim bu konuda :)))

X