anne karnında kakasını yiyen bebeği olan varmı

bebeto

aşksın sen cansın sen
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
482
63
arkadaşım 41 haftalık zorunlu sezeryanla bu sabah doğum yapmış bebeği annesinin karnında kakasını yemiş yaşayanlar ne gibi sorunlar oluyor cevaplarsanız sevinirim

ay kızlar hiç yorum yok neten baktım hiç bilgi yok merak ediyorum

kafamçokkarıştı ilk defa duydum..kaka yapabiliyorlar mı doğmadan..ne yemiş ki kakası olsun..günü geçtiği içinh mi öyle olmuş..ay çok ilginç..

hiç duymamış olduğunuza şaşırdım yav kızlar aslında geç doğum yapanlrda genelde olur diye biliyorum
benim ikinci kızım doğum sırasında kakasını yutmuş
iki gün geç oldu benim kızım sancının gelmesini beklerken vakit geçti
doğduğu gibi aldılar yenidoğan servisine götürdüler midesini yıkamışlar
ilk gün oldukça huysuzdu çocuk ilaçların etkisi heralde
daha sonra hiç bi problem yaşamadık ama

evet bazı bebekler ane karnında kakasını yapıyorlar zaten bu durum çok az rastlanan bişe normalde bebek anne karnında sadece çişini yapar böyle bir durumda kakasını yapan bebeği aneyi zorunlu olarak sezeryana alırlar korkmasın bişe olmaz inş.genelde böyle haberler duyduuğmuzda her hangi bir sıkıntı olmuyo bebekte endişelenmeyin .

teşekkürler kızlar inşallah bişey olmaz allah hrkeze sağlık sıhhat versin yar ve yardımcısı olsun:Saruboceq:

Subanallah ilk duydum bunu..ama olur dogum geciktikce bunun gibi seyler..

Allah saglik versin ins;

benim oğlumda geç doğdu ve oda kaksını yemişti.üstelik bütün derisi soylmuştu.doğar doğmaz doktora gitti.sabah akşam iğne yedi allaha şükür iyileşti.kusarak içini temizledi

mrb kızlar benim kızımda 41+5 günlük oldu venormal doğum yaptım son güne kadar herşeyi kalp atışları falan normaldi ama doğumdan sonra doktor kakasını yemiş dedi ve midesini yıkadılar sonrada oksijen verdiler herşeyi normaldi şimdi 6 yaşında ve bir problemimiz yok çok şükür:lepi:

canım benim gecmiş olsun benim teyzemin kızı 5 ay once dogum yaptı ve aynı sorun ondada da oldu bebeği kakasını yemişti hemen sezeryana aldılar bebek cıkınca midesini yıkıyıp burnundan hortum verdiler antibiyotik ve ilac tedevisi gordu yogun bakımda annesi sut sagıp goturuyordu bebeğede onu hortumla veriyorlardı taki akciğerleri ve solunumu normale donup agızdan beslenmeye baslayana kadr surdu bu allahtan cabuk topladı 8- 9 gunde cıktı bebeği ama cok sık enfeksiyonlara acık bi bebek artık bu sorundanmıdır bilmiyorum

merhablar benım gorumcemde altı gun once falan medıpolde sezeryan oldu 4 cm acılması oldgu halde onu sezeryana aldılar sebepte kakasını yemıs olması gercekten yıyen bebkler var evet ama cogu hastanelrınde sezeryana almak ıcın yalanlarından bı tanesı budur bırde kalbı yavslıyo bırıde kordon dolanmıs bunlar olagan yalanları yanı yıyen cocuklar var ama yemeyıpde doktorların zoruyla yemıs muamelesı goren cocuklarda cok:KK70:

mrblar
benim halamın gelinide doğum yaptı bir kaç gün önce onun bebeğide kakasını yemiş ve doğum günüde geçmiş çocuğun ,ciğerleri falan
dolmuş demiŞ doktorlar hiç umut vermemişler :KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Sen annesine babasına bağışla RABBİM:KK14:

X