Doğuma Hazırlık hasta bezi şartmı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

nickminkenari

sıkı sıkı tutun
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
1.397
21
arkadaşlar benim çantam hazır tek eksiğim şu hasta bezi bir türlü karar veremedim alsamı almasamım diye hastaneler veriyomuş diye duymuşdum kontrolün oldugu gün unutmazsam hastaneyede sorucam. şimdi araştırayım dedim canped diye bi markanın bi belden baglamalı bezi var birde külot gibi giyilen bezi var bunlardanmı hangisini aldınız.
sezaryan olanlarında çok kanaması oluyomu bide bunu merak ediyorum.

canım hasta bezi şart
hastaneler verirmi bi bilgim yok benim zamanımda vermiyolardı ...
normal bi hasta bezi alsan yeterli olur ole cok ozellikli bişiye gerek yok ...

cnm özelde yapacaksan veriyolar ama devlet hastanesini bilemem
ben almamıştım hastanedeki bezlerden kullanmıştım çokta rahattı
doktoruna da bi danış ama

devlette yapıcaksan hasta bezi vermiyor ama özel hastaneler veriyor diye biliyorum sen yinede al kalırsa ve ihtiyaç duyarsan evdede kullana bilirsin belden bağlamalılar daha rahat oluyor

ben yanıma almıştım ama hastane verdi yandan bantlı olanlardan kullandım ben
zaten sadece hastanede kullandım eve gelince normal ped kullanmıştım

mutlaka şart al fazla pahalınbişe deil ben belden bağlamalı almıştım eve gelicede kullandımm ..
sezeryanla doğum yapmıştım bu arada ..

hımmm ozaman yarın onu al<yımda eksiğim kalmasın.özelde dogum yapıcam ama ne olur ne olmaz eşime sonradan panik yaptırmayım

Bence Şart deıl cnm.ben almadım.Özelde doĞum yaptım sezeryan oldu.Çok kanamamda olmadı.ÇocuĞun bezını kenarlarını makasla aÇıp onu takıyolardı benım doĞum yaptıĞım hastanede.zaten eve gelınce normal ped kullandım hıÇ ÇamaŞırıma bıle geÇmedı bence sende Öle yapabılırsın

cnm bugün benim kontrolüm vardı. hastaneye gittim. aynı soruyu sordum. almanıza gerek yok biz veriyoruz dediler. bence sende benim gibi yap muayenende sorup ona göre davranırsın. her hastaneye göre değişebilir.

ben sezeryanla doğum yaptım.özelde doğum yaptım hastaneden vermediler.ben kendim hasta bezi aldım.1 hafta hasta bezi kullandım.ped kullanmaya 1 hafta sonra geçebildim.

kızzlar hasta bezini nerden alabiliriz....bi de bunların da markası falan var mı..en kullanışlısı hangisiyse onu alalım,eczanelerde var mıdır.....

canım ben bez almadım özelde yaptım doğumu kalım bişi koydular sargı bezi içinde kalın pamuk gibi bişey süpper emici :)) hatta hastabakıcıdan rica ettim bi kaç tanede ev için aldım bi kaç gün onları kullandım yetedi yatak için koydukları bi örtü gibi bişi var ondan bile istedim evde çarşaf kirlenmesin die :))

kanama içinde şunu diyebilirim benim ilk 3 gün yoğundu sonra adet kanaması gibi oldu emzirmek kanama azalmasına yardımcı oluyormuş die okudum :KK66:)

canım ben bez almadım özelde yaptım doğumu kalım bişi koydular sargı bezi içinde kalın pamuk gibi bişey süpper emici :)) hatta hastabakıcıdan rica ettim bi kaç tanede ev için aldım bi kaç gün onları kullandım yetedi yatak için koydukları bi örtü gibi bişi var ondan bile istedim evde çarşaf kirlenmesin die :))

kanama içinde şunu diyebilirim benim ilk 3 gün yoğundu sonra adet kanaması gibi oldu emzirmek kanama azalmasına yardımcı oluyormuş die okudum :KK66:)

çok ii yapmışsın...ben de bugün doktoruma sordum hasta bezi onlar verıyomuş..hastaneeden cıkarken ben de birkaç tane istemeyı düşünüyorum,gayet mantıklı,marketten alacagım pakette 15,20 tane oluyomuşş,kalanını napıcam sonra yazık,ne gerek var:)))

çok ii yapmışsın...ben de bugün doktoruma sordum hasta bezi onlar verıyomuş..hastaneeden cıkarken ben de birkaç tane istemeyı düşünüyorum,gayet mantıklı,marketten alacagım pakette 15,20 tane oluyomuşş,kalanını napıcam sonra yazık,ne gerek var:)))

ben aldım dün markası canped içinde 8 tane var 10 tl carrefourdan

Bende bugün aldım marketten Canped in 10 lu paket 10 tl idi. Hastane verse bile kaç tane vercek ki. Ama sık değiştirmek gerekebilir hijen açısından bulunsun ne olur ne olmaz.. Kanama kişiden kişiye değişiyor galiba. Ama yinede tedbir almakta fayda var.

Bende bugün aldım marketten Canped in 10 lu paket 10 tl idi. Hastane verse bile kaç tane vercek ki. Ama sık değiştirmek gerekebilir hijen açısından bulunsun ne olur ne olmaz.. Kanama kişiden kişiye değişiyor galiba. Ama yinede tedbir almakta fayda var.

medium ve large vardı sen hangi boyu aldın

ben almamıştım normal ped götürmüştüm Allahtan hastanede hasta bezi verdiler ,aksi halde ped işinizi görmez .eğer özelde yapacaksanız muhtemelen hasta bezi vereceklerdir.

X