jinekologların ,diyetisyenlerin eksik bilgi vermesinden şikayet edenler___

jinekoloğunuz size her konuda detaylı bilgi veriyor mu ?

• EVET

OY: 6 50,0%
  • HAYIR....ise neden ???

OY: 6 50,0%

• Ankete Katılan
    12

deryaberil

beril
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2009
1.908
5
42
arkadaşlar ...kadı doğum doktoruuza gidiyoruz. zaten ilkmuayenede çekinerek sıkılarak gidiyoruz. sonra tedav sürecimiz başlıyor ve anlatacağı söyleyecei her kelime önemli hal alıyor. ama kestirme cevalar veriyorlar direk ilaç verip gönderiyorlar yada şu gün gel diyorlar. bu da sormak istediğimiz soruları sormayı engelliyor....
bu gibi durumlara maruz kalan arkadaşlarıma sesleniyorum????haydi paylaşalım bunları ....

Canım aÇıkÇası benım doktorum ıhtıyacım olduĞu ÖlÇÜde benı bılgılendırıyor...

evet benimki de ama bazen öyle bişey oluyor ki hele bu siteye üye olduğumdan bu yana...bişey sorcak oluyorum o anda acaba hamile olabilir miyim ki? düşüncesiyle heycan yapıyorum..ulrtasondan çıkınca da yaa şimdi nolcak kaygısından sorcağım şeyleri unutuyorum ve kısa süre yetmiyor. sonra internetten okuyorum aaaa bana böyle demedi ? bana bunu yapmadı falan gbi şeyler yaşıyorum....
istediim bunlar...mesela bana yumurta takibi yapmadı,pregestron ölçümü yapmadı,eşimden sperm testi istemedi..gibi gibi
ama şu var ki memnnummm

Ama canım ŞÖyle bıŞey var ınternette yazan her bılgı doĞru deĞıl...ayrıca her doktorun yÖntemı kendıne gÖre farklılaŞıyor..o dedıĞıne katılıyorum ama bu bızım bırazda Çok araŞtırmamızdan kaynalanıyor bence...adamlara ıŞını ÖĞretıcek pozısyona geldı nerdeyse ya..

Ama canım ŞÖyle bİŞey var İnternette yazan her bİlgİ doĞru deĞİl...ayrıca her doktorun yÖntemİ kendİne gÖre farklılaŞıyor..o dedİĞİne katılıyorum ama bu bİzİm bİrazda Çok araŞtırmamızdan kaynalanıyor bence...adamlara İŞİnİ ÖĞretİcek pozİsyona geldİ nerdeyse ya..

yaa ninikim o konuda haklısın....bazen ben de diyorum ne çok şey bilmeye başladım kadına işinimi öğretcem ..sus iştee bırak o da işini yapsın...bazen de cahil gibi oluyorum sorduğum soruları duysan..neden biliyormusun burda birinden bişey duyuyorum ya nedenbana demedi yapmadı diye gidip soruyorum:)
ama geçen itiraf ettim bi foruma üye oldum ordaki kızlardan öğrendim diye:)

Doktorlar kesınlıkle bunu onaylamıyor zaten...ınternetten yazan bı Çok Şey yanlıŞ dıyor mantıklı dÜŞÜndÜĞÜn zaman zaten Öyle..ÇÜnkÜ her hastanın durumu farklıdır belkı normalde yapması gereken Şeyler kan tahlılıdır ama sende Öyle bır durumla karŞılaŞıyor kı buna gerek duymuyor adam ama bızde hemen ŞÜphe uyanıyor neden kan tahlılı yapmadı neden Şunu sormadı..yanı sonuÇta onun da kendıne gÖre tecrÜbesı var ama o anda bunu dÜŞÜnÜyoruz ıŞte

kız derya iyi yapmışsın.
valla sormadan bişey söylemiyorlar.ölü ruhlular resmen.soruncada ııı mııııı diyip duruyorlar.
şu internet olmazsa varya eskiler gibi kör cahil olup gidicez..kaydirigubbakcemile5

kılar hepinize topicime geldiğiniz için teşekkür ederim..istedim ki şöyle kafa dengi akıllı uslu kılar toplaşalım..konularımızı da kendimiz belirleyelim.aklıma forumlar arasında olmayan bu konu geldi ee hepimiz bir derece müzdaripiz bu konudan. ama szlerin aklına yan konular gelirse yine tartışırz konuşmaya devam ederiz. en uslusundan:)

sıkıntı yaşamayacağımız bir topicimiz olsun..kafa dengi kızların toplaşacapı diyimi ama:)

Evet canım o durumda olanlardan biriyim tavsiye üzerine bir doktora gittim gitmez olaydım soğuk nevale erkekti ama ağzından kerpetenle laf alıyordun dediğin gibi yaklaşık 7,5 dakika muayne sonra paketlenip dışarı ne doğru dürüst bir açıklama nede ilgi ben daha oraya gitmeden birkaç gün önce strese girmeye başlıyordum birden bıraktım hemde yumurtlama takibinin yarısında gözüm görmedi yine tavsiye üzerine bir doktor buldum aman allahım ya insan bu kadar mı ilgilenir herşeyi açık açık anlatır birde üzerine polikistik olduğumu söyledi önceki söyleme zahmetinde bile bulunmadı neyse şimdi bayramdan sonrayı bekliyorum rahim filmi çekileceğim sonrası allah kerim....

cansam haklısın ..gerçekten ilgi bambaşka..zaten konu hassas...biz hassasız ...bir de ilgisizlik iyce bunaltıyor...

canım şimdiden geçmiş olsun rahim filmi çok zormuş..allah yardımcın olsun ....

amanın kim gelmiş....???canım hoşgeldin ben de seni arıcam iftara gittiniz diye rahatsız etmiyim dedim...
iyi misin canım ? gaz sancın geçti mi???? pırt pırt yapsaydın canuummm sende :)

ah şu doktorlar neler söyleyip canımızı sıkıyorlar.
ya anlamıyorlar mı bunlar hassasız bizzzzz

--------------------------------------------------------------------------------

ben inanıyorum...alminasım hamişşşşş...bize şeker bayramı hediyesi olarak şeker gibi bir bebişin haberini verecek . o kasılma ağrı hayra alamet :) kesinlikle döllenmenin gerçekleştiği bebeğin tutunma çabası verdiği kesesinin oluşmaya başladığı andır o ağrıların sebebi....

bence alminasım hamileeeeeeeeeeeeeeee......

doktoru bilmiyoorrrr....istifa etsinnnnnnnnnnnnnnnnn

benim doktorum normal bir yumurtanın gelişmesi için 18 ila 22 mm olmasını bekleriz. bu sürede çatlamasını ve döllenmeye çalışmasını bekleriz. dedi. ideal yumurta bu şekilde ve tek olmalı dedi .
doktoruma onu da sormuştum arkadaşımın 7 tane yumurtası varmış nasıl oluyor demiştim doktorum da ; 7 taneden 1 tanesi gelişim gösterebilir hepsi aynı kalitede olamaz 1 tanesi normal 18 mm üzerine gelebilirse gelişmiş sayılır ve çatlaması sağlanır demişti...
doktorum merve hanıma inanıyorum ve bence HAMıLE

cansam haklısın ..gerçekten ilgi bambaşka..zaten konu hassas...biz hassasız ...bir de ilgisizlik iyce bunaltıyor...

canım şimdiden geçmiş olsun rahim filmi çok zormuş..allah yardımcın olsun ....

Rahim filmi ile ilgili yazıları okuyorum hiçte abartı bir durum yokmuş zaten olsa bile ben korkmuyorum bebek içim bir adım bu olsa ne olurki bayramdan sonra çekileceğim kısmetse anlatırım delikafadulden

Bende rahim filmi çektiriken bir kadın doğumcu bana hiç bilgi vermedi. Çekim esnasında ameliyat olman gerek perde var dedi çıktı. Sonra raporu aldım odasına gittim ve özel hastane içerde kimse yok. Çünkü hamile kalırsam erken doğum düşük olur dedi ve eşimin bunu dr dan duymasını istedim ama o ne yaptı eşimi dışarı çıkarttı ve bana snra bu ameliyatı ben yapamam iyi bir dr bul dedi sert bir şekilde. Ne düşük niye olur ameliyat nasıl olur olusam faydası ne olmazsam zaraı ne hiç detayli bişey anlatmadı. Sonradan adam gibi bir dr buldumda ameliyat oldum.

napıyor bu doktorlar yaa???? nasıl yemin ediyorlar??? insanız yaaaaa düzgünce anlatsalar olmuyor demi?,

bende başka bir şey için ameliyat olmuştummmm ...doktor amelyiat sonrası bir krem yazdı. kremin ucunda emzik gibi bir uç var oradan sıkılıyor. ben de ameliyat yerine onu sokmaya çalışıyorum tüp böyle içeri sokulup sürülcek heralde diye . krem şeffaf bir ambalaj içinde hiç bir yerinde de nasıl sürülüp kullanılcağı yazmıyor. nasıl canım acıdı nasıl_? kanama oldu ameliyat yerimde acile kaldırdılar. sonra doktorumu çağırdılar söyledim böyle süremedim diye...ne dese beğenirsiniz? ben sana bunu içine sok demedim ki eline al elinle sür böyle sürülür mü hiç demez mi???
ne dersiniz???? ölür msün öldürür müsün???? acillere taşındım canım acıdı...

ahh bu doktorlar bir tuhaf yaaaa

Tam yaramı deştiniz işte bu topikle....Gecen hafta gittiğim jinekolog bana pkos demişti.Hatta gelip burda arkadaşlara dert yanmıştım.Yalnız bir parantes acmak istiyorum ki , bu dr. görünümlü şahsiyet bana bu tanıyı koyarken yerinden kalkma lüzumu hissetmedi.Şikayetimi sordu. adet düzensizliği deyince git ultrason çektir gel dedi, ultrasonun sonucunu aldı eline tanıyı koydu, yazsı bir doğum kontrol hapı ,hadi tamamdır pakeeeettt.
Tabei ben cok sıkılmak üzülmekle beraber tamn güvenmedim ona ve bir doktordan randevu aldım.Ve cumartesi günü ona gittim , yaklaşık 1 saat sürdü muayene.1 saat anlattı bana.Sonuç pkos değilmişim.PKOS görüntüsü ile bu sendroma sahip olmak çok farklı şeylermiş.Benim sorunum prolaktin yüksekliği imiş.Her neyse diyeceğim demek ki neymiş , her meslekte olduğu gibi , iyi doktorlar ve kötü doktorlar varmış.....ve allah bizler hep iyileriyle karşılaştırsın inşallah...:enbuyukkk:

X