Hamilelikte ar sokmas

Odette

Annecik
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2009
217
4
Arkadaşlar 14 haftalık hamileyim ve birkaç saat önce elimi arı soktu, arı sokmasına karşı alerjim yok ama hamilelikte herhangi bir zararı var mıdır bu durumun??
Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim...

canım hiç korkma hele ki alerjin yoksa
benim alerjim var ve 20.haftamda arı sokmuştu aglaya aglaa hastaneye attım kendimi iğne olamıcam sanıodum ama o bile oluomuş yoksa zaten yüzüm bogazım şişio ve nefes alamıorum
bebişime de bişi olmadı şükür iğne yüzünden rahat ol yani allaha emanet bişi olmaz

canım hiç korkma hele ki alerjin yoksa
benim alerjim var ve 20.haftamda arı sokmuştu aglaya aglaa hastaneye attım kendimi iğne olamıcam sanıodum ama o bile oluomuş yoksa zaten yüzüm bogazım şişio ve nefes alamıorum
bebişime de bişi olmadı şükür iğne yüzünden rahat ol yani allaha emanet bişi olmaz
Cevabın için sağol canım. Doktora sordum o da senin dediğin gibi yanıtladı. Alerjin olmasına üzüldüm, Allah korusun seni de...

canım geçmiş olsun.doktoruna sorduysan problem yoktur.aynı şekilde benim de alerjim var arı sokmasına.rabbim hepimizi korusun .

benide ari sokmustu hemde iki yerimden kolumdan ve parmagimdan cok kotu aglamistim dr tel actik alerjim olmadgi icin bende atlattim korkma bisey olmaz biraz agrir ama napicaksin hemde panzehir olur gecmis olsun

Benide soktu hamileligimde ari hemde 2 defa..Hayatim boyunca hiç sokmamisti bu hamilelikte 2 defa ayri ari gunlerde soktu....Benimde alerjim yok birseye ondan evde kendim buz koyup dezenfekte ederek gecirdim..Korkmana gerek yani..Gecmis olsun...

ya ne şans allah beterinden saklasın bende bu sabah işe giderken arabayla çevre yolundan gidiyorum hızlıyım belimde inanılmaz bi acı çıldırıcam arabada kendi kendime bağıra bağıra en sol şeritten en sağ şeride geçtim biraz ağladım sonra kendime geldim işe gittim işe gider gitmez beni sağlık ocağına götürdüler doktor hanım arı sokan yerime bakmadı bile antibiyotik vermem gerek ama veremem kadın doğumcuna görün dedi sinir oldum bende.doktorumu aradım o da doğumdaymış inşallah bişey olmaz diye dua edicem yapıcak bişey yok belim cayır cayır yanıyor antibiyotik içmeyede gerek yok heralde alerjm yok sanırım şişmedim...?

ya ne şans allah beterinden saklasın bende bu sabah işe giderken arabayla çevre yolundan gidiyorum hızlıyım belimde inanılmaz bi acı çıldırıcam arabada kendi kendime bağıra bağıra en sol şeritten en sağ şeride geçtim biraz ağladım sonra kendime geldim işe gittim işe gider gitmez beni sağlık ocağına götürdüler doktor hanım arı sokan yerime bakmadı bile antibiyotik vermem gerek ama veremem kadın doğumcuna görün dedi sinir oldum bende.doktorumu aradım o da doğumdaymış inşallah bişey olmaz diye dua edicem yapıcak bişey yok belim cayır cayır yanıyor antibiyotik içmeyede gerek yok heralde alerjm yok sanırım şişmedim...?

çok geçmiş olsun kendine dikkat et soğuk birşeyler koy beline

çok geçmiş olsun kendine dikkat et soğuk birşeyler koy beline

selam canım bende az önce senin yazdıklarını okuyordum:) nasılsın beben nasıl ya adanada sıcaklardan kurtuldum dedikçe bide bu çıktı başıma.allah beterinden saklasın beni daha önce bal arısı sokmuştu birşey olmamıştı alerjim yok sanırım ama bugün sokan arı baş parmağım kadar büyüktü şok oldum birde araba kullanırken olduğu için sapsarı olmuşum korkudan işe geldiğimde millet şok oldu

selam canım bende az önce senin yazdıklarını okuyordum:) nasılsın beben nasıl ya adanada sıcaklardan kurtuldum dedikçe bide bu çıktı başıma.allah beterinden saklasın beni daha önce bal arısı sokmuştu birşey olmamıştı alerjim yok sanırım ama bugün sokan arı baş parmağım kadar büyüktü şok oldum birde araba kullanırken olduğu için sapsarı olmuşum korkudan işe geldiğimde millet şok oldu

slm canım. bebişim iyidir inşallah. ben de Adana nın bu sıcağında grip oldum. çok kötüyüm, hiç durmadan öksürüyorum. bugün suphi nin yanına gidip bir sorucam bakalım. zaten bende faranjit vardı iyice azdı anlamadım nasıl oldu. ilaçta kullanamıyorum. sen nasıl kurtuldun adana dan bir yerlere mi gittin?

slm canım. bebişim iyidir inşallah. ben de Adana nın bu sıcağında grip oldum. çok kötüyüm, hiç durmadan öksürüyorum. bugün suphi nin yanına gidip bir sorucam bakalım. zaten bende faranjit vardı iyice azdı anlamadım nasıl oldu. ilaçta kullanamıyorum. sen nasıl kurtuldun adana dan bir yerlere mi gittin?

çok çok geçmiş olsun canım benim.ben adanadayım canım çalışıyorum sıcaklardan kurtulmadım ama iki hafta önceki sıcaklar çok fenaydı şu 45 derece olan günler onlar geçti yine sıcak ama en azından nefes aldırıyor şu an.Bu arada arı sokan yerin acısı ertesi sabah geçti hiç bişey olmadı inşallah olmazdı beni eşşek arısı sokmuştu bir de yani. hamileler korkmasın alerjiniz yok ise rahat olun birşey olmuyor.

benimde ablam 3 hafalık hamile bugün arı soktu buz koyduk şişkinlik indi bir kaç güne kadarda kaşınmaya başlar yeri ama herhangi bir ilaç yada iğne merhem gerek duymadık.bu aylarda özelliklede alllerjen ilaçlar kullanmak çok riskli.

32 haftalık hamileyim 2. arı sokması alerjim yok ama panikmi yaptım ne bebek kıpırdamıyor:KK43: efhammı yapıyorum acaba anlamadım gitii:KK43::KK43:

kızlar beni de az önce arı soktu
11 haftalık gebeyim
doktorum bir kliniğe git iğnesi içinde kalmış mı dedi
bu önemli bir ayrıntı galiba
arı sokaması yaşayan gebeler için bir bilgi olsun istedim

bu arada ben yoğurda batırdım parmağımı şişmesi geçti
herkese sağlıklı günler dilerim

arkadaşlar,ben de 32 haftalık hamileyim..
beni de dün yolda yürürken arı soktu..sağ ayağımın açık olan iç kısmına doğru..
çevredeki evlerden görenler domates verdiler acısını alır diye..sağolsunlar..
sabah iyiydi ancak gün içinde şişti..terliksiz daha rahat ediyorum yürüyünce çok acıyor..
umarım bi şey olmaz bebeğime bi şey olmasın da...

Benimde şimdi parmağımdan soktu umarım bişey olmaz sağlık ocağına gideceğim panikledim.

X