Saç Uzatma Yöntemleri Bazı amino asitlerin hızlı saç uzatmadaki rolleri

Verite

Guru
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2006
1.132
40
Saçları proteinler meydana getirir. Amino asitler, proteinlerin en ufak yapı taşlarıdır, totalde 20 tane bulunur. Vücut tarafından sentezlenemezler, dışarıdan alınmaları gerekir. Her canlının ihtiyaç duyduğu amino asitler farklıdır. Amino asitlerin vücutta oldukça önemli rolleri vardır. Gelişim, kaslar, saçlar, deri elastikiyeti, metabolizmik hareketler vb. Bu nedenle proteinler saçlarınız için en iyi dostunuzdur. Ayrıca kolajen yapıyı destekleyerek yaşlılık etkilerini geciktirir.

Cysteine (sistein), methionine (metiyonin), cystine, arginine (arjinin) ve lysine (lizin), saçların uzamasında etkili olan aminoasitlerdir. Doğal olarak proteince zengin yumurta, balık, et, tavuk gibi gıdalarda bulunabildiği gibi dışardan takviye olarak da alınabilir.

Cysteine
Saçların kalitesini ve görünüşünü güzelleştirir. Saçların kolay uzaması ile de bilinir. Ayrıca dökülmeleri de engeller.

L-Cystine
Saçların yapısı için gerekli amino asittir ve vücudun bağışıklık sisteminin daha kuvvetli olmasını sağlar.

L-Methionine
Saçların dökülmesine engel amino asittir ve saçların kalitesini arttırır.

L-Lysine (l-lizin)
Lizin saç uzamasında oldukça etkilidir. Amino asitler arasında önemli bir etkiye sahiptir.

L-Arginine
Hızlı saç uzama ve büyüme için en önemli amino asittir. Saçlaron daha hızlı uzamasını sağlar ve büyüme hormonunu devreye sokar. Özellikle gelişim çağındakiler için boy uzatma gibi önemli rolleri vardır. Metabolik görevlerin önemli kısımlarını üstlenir.

Bunları ingilizce bir siteden sizin için Türkçe'ye çevirerek derledim, umarım yardımcı olmuştur. Ben normalde saçlarımın hızlı uzaması için biotin kullanıyorum ama kürüme bunlardan bir kısmını ekleyebilirim. Mesela florisene denen takviyede l lizin varmış.

o zmn pantene anında onarıcı bakım kürü hihoyyyt

üzerinde 3kat fazla aminoasit yazıo. faydası olur mu ki

o zmn pantene anında onarıcı bakım kürü hihoyyyt

üzerinde 3kat fazla aminoasit yazıo. faydası olur mu ki

ben 2 aydır bu kürü kullanıyorum gerçekten çok iyi. saçlarım daha yumuşak, parlak ve canlı görünüyo, daha kolay şekil alıyo
ama ben bunu pantene şampuanla kullanıyorum ve şampuan saçlarımı fena halde döküyo :gitme::gitme: şampuanı değiştirip küre devam etmeyi düşünüyorum

ben uzerinde dimethicone yazisini gorunce almaktan vazgeçtim

ben de sistein i okumuştum uzamayı hızlandırır diye.1 kutuyu bitirmek üzereyim hiç faydasını görmedim.kişiden kişiye değişir elbette........

Konu çok eski ama canlandırılması gerektiğini düşündüm. Özellikle L-Arginine kapsülleri eczanelerde ve bazı satış sitelerinde var birçok şeyede fayda sağlarken saç içinde gerçekten önemli bi aminoasit bizzat araştırdım konu hakkında birçok bilgi var internette

X