Tefal Actifry Kullanan Var mı?

SAPHIRA

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
11.790
216
40
Selam
actifry aldım yeni,henüz elime ulaşmadı ve kullanamadım ama bir arkadaştan yemekleri çok uzun sürede pişirdiğini ve bu yüzdende elektrik faturasını kabarttığını duydum.bende çok hevesle aldım ama kullanışlı bir ürün değilse iade edeceğim.deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
sevgiler...

a.s.a.s.a.s.

kullanıyorum çok ama çok memnunum.ama patates kızartmaya kalkışma derim.her türlü yemek yapablrsin.kitapçığı da var çok güzel tarifler var.

kullanıyorum çok ama çok memnunum.ama patates kızartmaya kalkışma derim.her türlü yemek yapablrsin.kitapçığı da var çok güzel tarifler var.

nasıl canım yani,patates kızartılmıyo mu bunda fisfisfis,bence en önemli özelliği patates kızartmaktı ??

bende uzun sürdüğünü duymuştum işlemlerin varsa deneyimlerini paylaşın arkadaşlar ona göre karar verelim dimi

valla ben bir süredir alıştım sanırım kullanmaya.baya memnunum.patatesleri muhteşem kızartıyor.patatesin taze olmasıyla ilgili olarak 20-30 dk da kızartıyor.yalnız patlıcan çok kötü oluyor.patlıcanı ille bol yağda kızartıcaz.biber,kabak çok güzel oluyor.köfte,kanat bunlarda çok güzel oluyor.şimdilik aklıma gelenler bunlar.bişeyler yaptıkça yazarım.kanatları 30 dk da pişiriyor,diğerleri hep kısa sürede pişiyor

valla ben bir süredir alıştım sanırım kullanmaya.baya memnunum.patatesleri muhteşem kızartıyor.patatesin taze olmasıyla ilgili olarak 20-30 dk da kızartıyor.yalnız patlıcan çok kötü oluyor.patlıcanı ille bol yağda kızartıcaz.biber,kabak çok güzel oluyor.köfte,kanat bunlarda çok güzel oluyor.şimdilik aklıma gelenler bunlar.bişeyler yaptıkça yazarım.kanatları 30 dk da pişiriyor,diğerleri hep kısa sürede pişiyor

çok sağol canım verdiğin bilgiler iin..güle güle kullanzemuszemus

Bir internet sitesinde okudugum yorumlara göre çıtır çıtır bizim bildigimiz patates kızartması tadını beklemeniz hata olur diyordu. Gerçekten de öylemi acaba?
Ama diger yemekleri tavuk, sebze ..vb. gerçektende harika pişiriyormuş.
Benim anladıgım kadarı ile kızartma tarzında degilde daha çok kendi buharında ve saglıklı pişiriyor sanırım.Doğrumudur acaba?

valla ben hiç yorumlara bakmadım açıkçası bende bakayım nette yorumlara ve yazayım bari.gayet çıtır çıtır patetes kızartması oluyor.hatta bol yağda kızarttığımızdan çok daha güzel oluyor.henüz çok şey pişrmedim.ya"ni çok değişik sebze pişirmedim o yüzden onu bilemicem.tecrübe ettikçe yazarım.
yalnız patatesi ıslak olarak değil kuru olarak atmak gerekiyor içine.ne kadar kuru o kadar çıtır :)

bende kullanıyorum ama faturada bir artış falan olmadı canım bayaa da sık kullanıyorum çok memnunum.

kızlar bende almayı istiyorum ama 480 dedi tefal bayisi.internette defolu ürün gönderebiliyorlarmış.çok pahalı ya
siz kaça aldınız kızlar

bende aldım evkur mağazasından çeyizlik.o gün kampanyası vardı şimdi hatırlamıyoum ama tefal mağazasına göre baya indirimli aldım.

tuketiciler dernegi var, yeni cikan urunleri test ediyorlar, cok guvenilir bir kurum, onlar bu fritozle ilgili bir test yapmislardi birkac ay once, orda cikan sonuclari aktariyorum:

-Klasik fritozlerde pisen dondurulmus patatesin kizarma suresi 11 dk, Tefal actifry ise 25-30 dk da kizartiyor ( kullanilan enerji farketmiyor, iki fritozde de ayni )
-Actifry da kizaran patateslerin rengi cok guzel fakat klasik fritozde kizaran patatesin lezzeti daha iyi ve daha citir citir
-Actifry da pisen patatesler cok az yag cekiyor, yuzde 50 daha az yag cekmis oluyor toplamda
-Bir bakima firinla es degerde ama firindan daha az enerji harciyor

Actify'in diger avantajlari:
-cok az ses cikariyor
-koku olmuyor
-onceden isitmaya gerek yok
-cok az miktarda yagla pisiriyor

bazi dezavantajlari:
-kapagini temizlemesi zor
- icinde kizartabileceginiz yiyecekler daha kisitli

kızlar bunu bi sitedeki yorumdan kopyaladım .daha açıklayıcı olmuş sanırım hemde kurumsal biyer bu nu desteklemiş .

Ben tefal actifry aldım daha yeni aldım öyle çok kullanmadım ama gayet güzel bir şey beğendim. patlıacanları bütün olarak içinde kızarttım 20 dk. içinde kızardı henüz patates kızartmadım ama patlıcanlar bile o kadar kısa sürede kızarttığına göre patatesleri daha kısa sürede kızartır... Ayrıca temizlenmesi çok kolay içindeki kızartma yapılan aparatı ve üzerindeki cam kapağı çıkıyor bulaşık makinesine atıyorsunuz hiç uğraşmanıza gerek yok. Kitapçığındada yazıyor zaten hangi parçalarını makineye atabileceğiniz. Ben tavsiye edebilirim herkese ben beğendim hemde pratik çalışan bayanlar için oldukça kullanışlı...

tuketiciler dernegi var, yeni cikan urunleri test ediyorlar, cok guvenilir bir kurum, onlar bu fritozle ilgili bir test yapmislardi birkac ay once, orda cikan sonuclari aktariyorum:

-Klasik fritozlerde pisen dondurulmus patatesin kizarma suresi 11 dk, Tefal actifry ise 25-30 dk da kizartiyor ( kullanilan enerji farketmiyor, iki fritozde de ayni )

-Actifry da kizaran patateslerin rengi cok guzel fakat klasik fritozde kizaran patatesin lezzeti daha iyi ve daha citir citir
-Actifry da pisen patatesler cok az yag cekiyor, yuzde 50 daha az yag cekmis oluyor toplamda
-Bir bakima firinla es degerde ama firindan daha az enerji harciyor

Actify'in diger avantajlari:
-cok az ses cikariyor
-koku olmuyor
-onceden isitmaya gerek yok
-cok az miktarda yagla pisiriyor

bazi dezavantajlari:
-kapagini temizlemesi zor
- icinde kizartabileceginiz yiyecekler daha kisitli

kızlar bunu bi sitedeki yorumdan kopyaladım .daha açıklayıcı olmuş sanırım hemde kurumsal biyer bu nu desteklemiş .
donmuş patatesi 15 dk da pişiriyor ve hiç yağ konmuyor,kendi hazırladığım patatesi de 20-30 dk da pişiriyor patatesin taze olanı geç pişer malum.benim içine bol yağ konan fritözümde var onu da baya kullanmıştım zamanında ikisinde de patates kızartması harika oluyor.kendi kaşığıyla 1 kaşık yerşne 2 kaşık yağkoyarsanız daha lezzetli oluyor patates onu farkettim.ben nedense patlıcanı beceremedim heralde bilmiyorum ama çok kötü olmuşlardı benimkiler bir daha da denemedim.
biber,kabak,domates harika oluyor ve çok çabuk pişyor.uzun sürede pişiriyor diyebakılıyor ama değil aslında.şöyle ki tavaya koyduğunuz boolcaa yağı kızsın diye bekliyorsunuz onu da zamana ekleyin karşılaştırma yaparken.biber 5 dk da pişiyor şaka gibi.Bir de ben koyuyorum onun içine ne pişreceksem unutuyorum orayı,başka şeyler yapıyorum o arada ve bir bakıyorum ki mis gibi kızarmış bagetlerim,kanatlarım,balıklarım,sebzem vs.. hazır.
temzilenmesi de kapağı da dahil olmak üzere bulaşık makinasında yıkanabilyor,hatta filtresi de dahil.sadece motor gövde denilen kısım atılamıyor makinaya tabiki.valla ben memnunum kullanan biri olarak,en çok süreler sorun ediliyor ama aslında o kadar da uzun değil.kanatları 30,bagetleri 35 dk pişiriyor.balıkları da 10 dk sanırım.Valla bence verilen paraya değer

bizde aldık arkadslar 300 liraya.bana biraz uğrastırıcı gelıyo ama eşim ısrarla onda kızarmak ıstıyo patateslerı.kozlenmıs ve haşlama tadı varmıs gıbı sankı yanı bıldıgımız patates kızartma tadı yok.ama diğer yonden dusunursek gercekten bır kasık yag sağlık sağlık ıcın onemlı.biraz alısmak gerekıyor sanırım.tarıflerınız varsa actifryde yaptığınız beklıyorum ...bende denedıkce yazarım...

Ben de kullanıyorum. Patatesler 30 dakika da pişiyor. Haşlanmış tadı oluyor. Patlıcanların lezzetini pek sevmedim. Biraz zaman alıyor kızartma işlemi ama genel olarak memmunum.

ben kullanıyorum arkadaşlar çok da memnunum irmik helvası bile yaptım çoook güzel oldu.cokacimcoook

arkadaşlar bende alalı 6 ay oldu.çok memnunum.öyle hiç kullanışlı değil diyenlere şaşırıyorum açıkcası.
koku yok,yağ sıçraması yok,çok yağ kullanmak yok,uğraşmak yok,atıyosun içine dakkika dolunca çıkıyor.
ben dondurulmuş patates kullanyorum aynı burger da yediğimiz patatesler gibi.
biber 6 dk. da kızarıyor.bence çok mantıklı almak isteyenler tereddüt etmesin derim.
patlıcanıda musakka yaparken kızartıyorum oda gayet hafif ve lezzetli oluyor en önemlisi sağlıklı oluyor.

Kızlar birşey sorucam,bende aldığım actifryı kullandım,tavuk sote yaptım çok güzel oldu,henüz kızartma yapmadım ama sorum şu..kızartma yaparken karıştırıcı aparatı kullanıyormuyuz??yoksa onu çıkarıp ortası boş şekildemi kullanıyoruz?

X