Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
evliliğimin ikinci yılına girecez geçen ramazan bayramındad a kurban bayramındada her hangi bi hediye alınmadı bana :gitme: :sinifsinif:

valla banada öyle bilezikmiş kıyafetmiş hiç bişey alınmadı bu bayram. bizim adetlerde var tabiki ama kaynanamda tık yok.

merhaba,
bu başlığı görünce hemen üye olup içimi dökmek istedim...6 yıllık arkadaşlıktan sonra 11 temmuzda nişanımız oldu.Yani 10 haftalık nişanlıyım.Bayramda hiçbirşey alınmayacağına adım gibi eminim,nereden biliyorsun derseniz arkadaşlar çok sevgili kayınvalidem damat nişan bohçasını götürmemizi istemedi daha ailem 1 kez bile evlerine gitmedi,nişanlım ameliyat oldu ailem geçmiş olsuna gidelim insanlık bizde kalsın dediler onuda kabul etmedi.Bunları yapmayan insan şimdi gelin kızını büyütüp insanlara karşı bayramlık birşeyler almaz.Ancak dün akşam annem,babam bana hadi nişanlına bayram için birşeyler alalım dediler.Çıktık gömlek,kravat,çorap vb. aldık.Bizimkiler hala kendi çaplarında adetlerini yapmaya çalışıyorlar ama bu nereye kadar böyle sürecek inanın bilemiyorum :KK43:

benneyaptımki
merhaba,
bu başlığı görünce hemen üye olup içimi dökmek istedim...6 yıllık arkadaşlıktan sonra 11 temmuzda nişanımız oldu.Yani 10 haftalık nişanlıyım.Bayramda hiçbirşey alınmayacağına adım gibi eminim,nereden biliyorsun derseniz arkadaşlar çok sevgili kayınvalidem damat nişan bohçasını götürmemizi istemedi daha ailem 1 kez bile evlerine gitmedi,nişanlım ameliyat oldu ailem geçmiş olsuna gidelim insanlık bizde kalsın dediler onuda kabul etmedi.Bunları yapmayan insan şimdi gelin kızını büyütüp insanlara karşı bayramlık birşeyler almaz.Ancak dün akşam annem,babam bana hadi nişanlına bayram için birşeyler alalım dediler.Çıktık gömlek,kravat,çorap vb. aldık.Bizimkiler hala kendi çaplarında adetlerini yapmaya çalışıyorlar ama bu nereye kadar böyle sürecek inanın bilemiyorum :KK43:

Yazını okuyunca çok üzüldüm :KK43:( belliki baya takmışsın kafana. ama boşver üzülme. Bu durumu nişanlınla hiç konuşmadınız mı? hani ne yapılacak nasıl yapılacak diye ?
Aslında hadi hediyeymiş alıp vermekmiş bir tarafa da özellikle aileler birbirine gidip gelmiyorlar yazmışsın ona çok üzüldüm. Ya ne diyim ki inşallah herşey gönlünce.. :a015:

benim ailemde bayram geleneği önemlidir,yani baya bişeyler alınır geline bayramlarda,bilezik,kıyafet vs...ama eşim(o zaman sevgilimdi) tarafında böyle şeyler yok.ben sırf bunlarla falan uğraşmayım diye bayramları atlattıktan sonra nişan yaptırdım.farklı şehirlerdeyiz,git gel de sorun olacaktı.insan bunları bile düşünüyor evlenmeden önce çok şükür kurtuldum

kızlar biz nişanlanalı 2 ay gibi oldu.biz baska yerdeyiz kaynanamlar baska yerde bana hiç bir şey alınmamış anladıgım kadarıyla çok bozuldum inanın.şu an moralim hala bozuk.yani hiç bir sey yerine konmuyosun ...bu kötü..alınan şeyin önemi yok ama insan en azından düşündügünü sevdigini göstermeli.

yalnız olmadığımı görünce sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim.benim kayınvalidemlerde sağolsunlar ilk bayramımız bu ayram ve köye gittiler.bayramlık sadece bir tunik ve pantolon almışlar lutfedip!!!bizimkiler bana şimdiye kadar bişey yapmadıkları için bayramda alırlar heralde diye düşünüyorlardı ki ben öğrenince sadece pantolon bluz aldıklarını hemen gidip bişeyler daha aldım ve nişanlıma verdim gelirken getirin diye.ÇANTA AYAKKABI BıR TAKIM ıÇ ÇAMAŞIRI CÜZDAN ÇORAP aldım.verirkende dedimki;sizinkielre söyle bi zahmet cüzdanın içine bayram harçlığını koysunlar hiçdeğilse dedim.hakikaten önemli şeyler değil maddi alınanlar,hani durumları kötü olsa eyvallah ama olupta yapmayanlara çok kızıyorum.sonuçta genç kızız ve de bekliyoruz bişeyler.herkes ektiğini biçer arkadaşlarım.biz bize düşnelri yapalım ilahi adalet de yerini bulacaktır inşallah.

hiç bişey bi küçük tepsi baklava sadece bende baklavadan nefret ederim zaten :KK43: bozuldum anladığınız üzere ama zaten bişey getiredceklerini sanmıyordum ondan beklenti içine girip daha büyük hayal kırıklığı yaşamadım yılbaşında çok beklemiştim bi bilezik hediye ederler diye bırak hedieyi üç beş parca kıyafet hepsi bu neyse yaaa zaten bişey beklediğimde yok zaten bendende kimse bişey beklemesin bu saatten sonra

hiç bişey bi küçük tepsi baklava sadece bende baklavadan nefret ederim zaten :KK43: bozuldum anladığınız üzere ama zaten bişey getiredceklerini sanmıyordum ondan beklenti içine girip daha büyük hayal kırıklığı yaşamadım yılbaşında çok beklemiştim bi bilezik hediye ederler diye bırak hedieyi üç beş parca kıyafet hepsi bu neyse yaaa zaten bişey beklediğimde yok zaten bendende kimse bişey beklemesin bu saatten sonra

onlar alsalar bile sen begenecekmiydin?CADIARZU

boşver ya sıkma canıınııı

ne onlardan saana ne senden onlara kaydirigubbakcemile3

en güzeli bu :lepi:

benim de ilk bayramım...
bence bu hediye işleri kalksın..annem çok bekliyo karşı taraftan ama benim kayınvalidem sağolsun hiç bişey almıyo..nişanlıma soruyomus ne zaman alacaksınız diye.bende ne yapayım alıp nisanlıma veriyorum getiriyo..bi de annem benim dün çarşıda gezerken damadıma gömlek alayım dedi gitti aldı.annem almaya çok meraklı ama kayınvalideden görmeyince bana patlıyo..annem de haklı ama yüz veremiyorum bende..sağolsun minimum şeylerle evleniyorum zaten...
neyse hepimize iyi bayramlar..mutlu huzurlu olalım ..aileler karışmasa çok huzurlu olcaz ama...yok o onu almış yok bu bunu almamış

hüsran hüsran
hiçbişi yok ne bayramlık ne harçlık ne takı..
bunlar jesttir , değer vermekdir, kaale almakdır.

:sinifsinif:

bende 1 ay önce nişanlandım bu benimde ilk bayramım oldu bugün bize bi tepsi baklava bana da kıyafet ve ayakkabı getiriler bende nişanlıma gömlek falan alıp hediye ettim

bugünn nişanlım gelip aldıı onların tarafa gittik.kıyafetimi sagolsunlar ikişer takım aldılar.2 bilezik taktılar,birde baya bi para verdiler.Allah sonuna kadar böyle götürürü inş.he bizde baklava yaptık onlara.

ilk bayramımız nişanlıyken kıyafet aldılar sağolsunlar ben istemedim kayınpederimin şuan işleri iyi gitmiyo. istemiyorum dedim ama kayınvalidem ben ilk gelin yapıyom adettendir hevesimi kırma dedi aldı. sağolsunlar.

bizde sözlüyüz
kıyafet alındı bi takım
bide baklava yaptılar bize ve çikolata getirdi damat bey:)

biz geçen kuban bayramında sözlüydük. ama ne bayramlık ne de başka bişiy.. ama ben istemedim. çok ısrar etmişlerdi bayramlık için ben istemedim. şimdi evliyiz fazla fazla aldık:)))

onlar alsalar bile sen begenecekmiydin?CADIARZU

boşver ya sıkma canıınııı

ne onlardan saana ne senden onlara kaydirigubbakcemile3

en güzeli bu :lepi:

begenmesem bile en azından evlendikten sonra değiştirrdim üstüne ekleyip canımın istediğini alırdım neyse asrtık zaten yapacak bişey yok böle gelmiş böle gşder

X