Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Bana çöp bile alınmadı bunu geçtim bize gelmeyi de bırakın beni ayaklarına çağırdılar.taa Anadolu yakasına..Gitmedim tabi ki:KK47::KK47::KK47::KK47::KK19:

ah canım benim seni anlıyorum etrafın lafları insanı dolduruşa getiriyor malesef bizler çok maddiyatçı dünyaya bağlı hale geldik aslolan senin gülen yüzün mutluluğun hiç aldırma canım Allah nasip ettiyse zaten istemesende altının bileziğin olur evlenirken hiçbirşeyi olmayan sonrasında herşeyi harika olan insanlar var bunlara takılma tamam zor kulaklarını tıkamak ama sen sabret eğerki mutlu olacağına inanıyorsan.Rabbim yüzünü güldürsün inşallah:KK16:

allah razi olsun canim cok sagol, vallah bende hep ayni seyi söylüyorum sonucta bir bilezik taktiklarinda cokmu mutlu olcam ha tabiiki benimde zoruma gitmiyor deyil ilk gelinlerine herseyi dört dörtlük yaptilar ben birazda istenilmeyen gelin oldugum icin heralde elleri fazlasina gitmio icinden gelmiyodur belkide ben kimseyi bana biseyler almaya zorlayamamki ben sadece bana soruldugunda cevabimi veririm okadar bilipte yapmamak zoruna gidiyor insanin ben hicbisey istemiorum en azindan ilerde biz yaptik diye kafama kakmicaklar cünki hicbiseyi onlar yapmicak ama cevre iste cok yoruyor beynimi...

ne alınıcak kocaman bi hiç bide övünür dururlar kendileriyle hiçbişey alnmadı hatta sözlüme dedimki bak böyle adetler var bilmiyosan söylleym aklında olsun dedim bana paragözsün sen seni altın doyurur annemin babamın parasına gözmü diktin dedi şu an o kadar çok sinirliyim ki

ayy bu başlığı görünce yazmak istedim banada hiçbir şey alınmamıştı nişanlıyken malesef ahh ahh...
bi çöp bile yaa.vay görgüsüzler vay.başka adetlere gelince gelin şöyle yapar bölye davranır...
ama sözkonusu para olunca ilk çocuğumuzdu işte adetleri tam bilmiyoruz denir...

bana da bu bayram alırlar diye düşünüyordum ama malesef öle bir düşünceleri olmadı nişanlıma çok kızdım hani bayram hediyem dedim ailesiyle ilgili sorunu varmışta böyle bir adetiniz olduğunu bilmiyordumda dedi geçiştirdi alırım gene hadiyeni bile demedi ama işine gelmediği için söyledi çok kızdım ama yaplmadı işte kendimi çok değersiz hissettirdi bana bu sebepten ötürü .....ama acısını çıkarmak lazımm

Ben Antepliyim bayramda geline bilezik takılır çorap ayakkabı elbise alınır...ama maalesef ben koca tarafından hiçbişey görmedimm....eşimle aynı memleketli değiliz..6 yıl önce nişanlıydım..bayramlarda kendim alıyordum elbiseyi onlar almış gibi..ne kadar aptalım değilmi ?

ama beni sadece ilk bayram biseyler almaya götürdü kaynanam ondada baya bir yoruldu yani bir pantolon corap birde ceket aldı ondan snra dogum günüm oldu görümcemle bir tisört almıslar bana simdi ramazan bayrmı gecti nisanlım aldı ihtiyaclrmı kurban bayrmı geldi gne bisey yok hep nisanlm yapıyor bana onlardan yana bisey görmedim ben ne bogca nede takı adetleri degil sanırım bana kalsa ben böle seyleri hic takmam ama ailem bekliyor istiyor biseyler seni önemsediklerni gösterir o hediyeler diyor annem bana bn kldm arada öle

bu konu tam da yarama parmak bastı.
bana da hiçbirşey alınmadı. ne kıyafet ne takı. ama eşim nişanlıyken bana para göndermişti kıyafet almam için. kendim gidip almıştım.
tabi ki kimsenin kıyafet almasına muhtaç değiliz ama hediye almak insanı değerli hissetirir.

bence ufak tefek de olsa hediye almış olanlar yinede çok şanslı.. hiç bir şey alınmamışlar da var.. bana da hiç bir şey alınmadı.. hemde ne bayramla seyranlar geçirdim.. :KK1:vaktinde üzülmüştüm ama bana kocaşim alıyor.. sonradan düşünüp de üzmeyin kendinizi kızlar.. düşündükçe daha çok sinir oluyor insan... :KK71:

Kaynanam bana 1 haftadır söylüyor, gel alalım diye. Ben fırsat bulup gidemedim. Yarın gitmeyi düşünüyorum. Annemler de memlekete gidiyorlar. Hediyesini aldılar bu akşam gitmeden verecekler. Geçen bayramda almıştı ben bu bayram almaz diye düşünüyordum açıkcası o yüzden hiç oralı olmadım.

Hediyemiiii hhaaaa haaaahhhhhhh :KK9:

Bırak hediyeyi bizimkiler gelin çalışıyor o bize birşey alsın diye bakıyorlar :KK3:

Sözlü olarak geçirdiğim ilk bayram.
Kayın pederim yurt dışındaydı o nedenle onu görmedim.
Kayınvaldeme gittim. bir tepside baklava götürdüm adettendir die.
(( fakat ne umdum ne buldum cevap : hiç bir şey. ))
İnsan ister istemez hevesleniyor. Ama tam bir hayal kırıklığı yaşadım.
Bizim adetlerde kıza bayramlık kıyafet vs. alınır birde gönlünden ne koparsa harçlık vs. verilir ama nerdeeeeeee..... Bilmiyorlar mı sanki ? sanmam kesin biliyorlardır... İnsan usulen açar bir telefon sorardı. Bu konuda kırgın ve kızgınım. bu durumu da asla unutmayacağım.
NE KADAR DEĞER GÖRÜRSEM O KADAR DEĞER VERİRİM.
O nedenle herkese tavsiyem hiç heveslenmeyin hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. :KK47:

açıkcası bende bisey görmedimhayal kırıklıgnda ugradım.. ailece bize geldiler ellerinde 1 paket çikolata ama neyse önemli olan bizim mutlu olmamız

Sözlüm Mardin'li..
Altın yüzük,çiçek buketi ve çikolata ile geldiler :)
Yeniden istendim sanki..
Çok mutlu oldum Allah anlayışlı insanlarla karşılaştırsın herkesi :KK49:

arkdaşlar bu benim nişanlı olarak ilk bayramım.kayınvalidemler gelicekler.sanırım bayramlarda gelin kıza kıyafet felan alınırmış.sizlere neler aldılar merak ediyorum

Adetler filan bana acayip geliyo sözde elbise nisanda elbise bayramda elbise filan ki bazisi bunu görevmis gibi bilerek yapmak zorundaymis gibi yapiyo... Birde kaynvalide görümce bilmemne hurra hadi alisverise ne biliyim çocuk sevindirir gibi :)) bir kac kiside soylemis boyle bir beklenti icine girmek dogru degil cunku birden hayal kirikligi yasanabiliyor... Ben zaten normal bi zamanda nisanlimla gezerken bir sey begendigimde aliyorum sevdigimin aldiklari bana yeter kimse bir seyleri görev bilip bir sey almasina getirmesine gerek yok diye dusunuyorum... Bu arada Ne sözde elbise aldirdim ne bayramda ne baska bi zamanda, bir sey yapilacaksa ben söylerim zaten/ fakat nişanlima/... Buyuklerden hadi gel sana sunu yapalim denilince ben kendimi kötü hissediyorum...

Fakat hediye olarak bir sey alip getirilirse cicek buketi minik bir hediye gibi bu beni kesinlikle hadi gel sana kiyafet alalim hadi gel sunu yapalim demekten cok daha fazla mutlu eder...

X