Tefal Actifry Kullanan Var mı?

SAPHIRA

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2008
11.790
216
40
Selam a.s.
Yeni Tefal Actifry aldım,henüz elime ulaşmadı,büyük bir hevesle bekliyorum.Ancak bir arkadaşımdan yiyecekleri çok uuzn sürede pişirdiğini ve bu yüzden elektrik sarfiyatının fazla olduğunu duydum.kullananlar deneyimlerinizi paylaşırsamız çok sevinirim
sevgiler a.s.

saphira'ya katılıyorum. bu ürünü kullanan arkadaşlar lütfen baseder misin patatesler kuru ya da sert olmuyor mu hiç? lezzetinde nasıl bi fark var? oldukça pahalı bi ürün olduğu için satın almadan önce iyice öğrenmek istiyorum a.s.

34 kez görüntülenmesine rağmen cevap yazan olmamış,koskoca kk da tek kullanan benim galiba.patateslerle ilgili yazıyorum canım şahane oluyorr :)) doonmuş patates te kızartabiliyorsun,ona hiç yağ koymadan 15 dk da pişiriyorsun.kendi hazırladığın 1 kg patatesi kensi kaşığıyla 1 kaşık yağla 40-45 dk da pişiriyor.yalnız yağ kızdırmak,bol yağ kullanmak,başında beklemek,karıştırmak gibi dertlerin olmuyor.sadece içine koyuyorsun ve zamanlama düğmesinden dk yı ayarlayıp açma düğmesine basıyorsun.zaman bitince ötüyor.açma kapamam düğmesinden kapatıyorsun.köfte pişrdim çok güzel oldu.çeşitli yemekler,tatlılar,etler,sebzeler ve meyveler pişirebiliyorsun,tarif kitabıda var içinde.çoğu yiyecek 10-15 dk da pişiyor sadece patates( ama 1 kg ) 40-45 dk da pişiyor.
süresini ayarlayıp istediğin zaman pişirmeye otomatik olarak geçmesini sağlayabiliyorsun.henüz bu özelliğini denemedim ama kitapçığında yazıyor
başka merak ettiğin bişey varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olabilirim

bende almak istiyorum bunu kullanışlı diyorsunuz aslında almak lazım eşim patates kızartmasını çok sever sağol canım paylaşımın için

bende almak istiyorum o zaman tavsiye edeiyorsunuz süper

balık kızarttınız mı hiç bir arkadaşım balık süper ouyor dedi
birde temizliği nasıl zor mu

bu üründen bolca satılmadan bize de pek bilgi düşmeyecek galiba kaydirigubbakcemile3 onca zamandır kimse alıp kullanmamış mı yani :umursamaz:

Evde kızartma yapmaktan nefter edıyorum ve ızınde vermıyorum :) tavuk köfte ve patates kızartması en çok yaptıklarım...Sırf bu yuzden actı fry aldım çok memnunum.Zaten tefalın ürünlerınden kuşkunuz olmasın...

benimde merak ettigim bir urun.cok yagda pistigi icin herzaman yapmam 1kasik yag olmasi cok cazip geliyor..

bende alalı 5 ay oldu,ve sürekli kullanıyorum.patlıcan harici hertürlü sebzeyi çok kolay pişiriyor,evet ocaktakine göre pişme süresi daha uzun mesela 1 kilo patatesi 30 dkda çıtır çıtır yapıyor.biberler,havuçlar daha kısa sürüyor.fiyatı pahalı ama,ocakta yaptığımız kızartmaya onca yağ koyduğumuzu,birde kızartmadan sonra ocağın temizlenme süresini ve o işkenceyi düşünürsek aldığı parayı hakediyor bencezemuszemus hertürlü parçası makineye kolaylıkla giriyor.ben çok memnumun,mutfağımda olmazsa olmaz 2 ürünüm zaten biri clipso,diğeri actifryopuyorumnanaktan

clipso benimde vazgeçilmezim sevgili cambazzzz önceden normal düdüklüm vardı mayıs ayı gibi aldım pilav dışında herşeyi düdükü tencerede pişiriyorum çok memnunum ilk fırsatta da aktifry almayı düşünüyorum çok tşk ler

bende almak istiyorum o zaman tavsiye edeiyorsunuz süper

balık kızarttınız mı hiç bir arkadaşım balık süper ouyor dedi
birde temizliği nasıl zor mu
balık hiç kızartmadım ama tahminimce kçük balıklar pişirilir,ya da büyük balıların dilimlenmiş olanları,mesela levrek kızartamazsınız.
temizliğine gelince valla ben temizlemiyorum bul. mak. sı temizliyor kaydirigubbakcemile3 her parçası atılabiliyor makinaya çok pratik oluyor opuyorumnanaktan

hanımlar dün akşam kendi kitabındaki çoban kavurmadan yaptım harika oldu ve toplam 20 dk da :)

balık da kızarttım muhteşem oldu ve ne yağ sıçradı heryer battı derdi var ne de koku hihoyyyttt

X