evdeki kelebekler

1980

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2009
47
1
1 ay önce taşındım ve tatile gittik.şimdi evimde çok kelebek var,tüm bakliyatı attım aldıklarımı plastik ve cam şişelere koydum.kaynağını bilmediğim için tüm delik dolabı çamaşır suyuyla sildim.ve gördüğüm kelebekleri öldürdüm.ama her öldürdüğümde acayip üzülüyorum.dün dolaptan yine kelebek çıktı.bugün yine kontrol ettim.birtane tırtıl buldum.ama kaynağını bulamıyorum.lütfen bana bir akıl verin.öldürünce vicdan azabı çekiyorum,öldürmesem evi basacaklar

canım 15 gun önce bizde de vardı mahfolduk rındırana kadar bizim eklemkliğin her köşesine koza yapmıskar en son evi ilaçladık kurtulduk çok zor kaynagını bul cnm ama bulanda kalanlar yetiyo sinir bozmaya

tatlım sanırım ev yeniş olduğundan ahşapla gelmiş,ben de hiç ummadığım kıyıda köşede koza buldum.dolaplara detan sıktım ama kesilmedi.siz hangi ilaçla iaçladınız?

bir süre bakliyatlar dahil herşeyinizi buzdolabında muhafaza edin ve sık sık odaları havalandırın.
sık sık havalanan evlerde bu tür sorun olmaz ama nemli havası ve yeni binalrda durum farklı.

bir süre bakliyatlar dahil herşeyinizi buzdolabında muhafaza edin ve sık sık odaları havalandırın.
sık sık havalanan evlerde bu tür sorun olmaz ama nemli havası ve yeni binalrda durum farklı.

canım nemden mi oluyor ki.ev deniz kenarında devamlı camlar açık olsa da hep ıslak ıslak.ne bileyim ben içanadolu çocuğuyum.buz dolabıma pirinç,nohut mu koycam?

2 haftadır beni de delirtecek bu kelebekler :bbo:
evimi istila ettiler neredeyse..

bu benim de başıma gelmişti. bakliyat dolabımı kelebekler basmıştı. ne varsa hepsini attım çok huylu bi insanımdır çünkü. her gördüğümü elektrik süpürgesiyle çektim. yine devam etti kaynağını bulamadım. ace kokusundan kaçıyorlar ama koku geçince tekrar basıyordu kelebekler. en son bildiğimiz sinek ilacı sıktım ve kapıları kapatıp 1-2 saat bekledim. çok şükür böyle kurtulduk.

bu benim de başıma gelmişti. bakliyat dolabımı kelebekler basmıştı. ne varsa hepsini attım çok huylu bi insanımdır çünkü. her gördüğümü elektrik süpürgesiyle çektim. yine devam etti kaynağını bulamadım. ace kokusundan kaçıyorlar ama koku geçince tekrar basıyordu kelebekler. en son bildiğimiz sinek ilacı sıktım ve kapıları kapatıp 1-2 saat bekledim. çok şükür böyle kurtulduk.

canım bende sinek ilacı arkasından domestosla sildim ve durulamadım ama yok bitmiyo. süpürge ile çektim gördüğüm yerde detanla öldürüyorum ama böyle yapmakta çok üzüyor,tam olarak bitmiyor 2 gün yok 3. gün yine var.of of........

canım bende sinek ilacı arkasından domestosla sildim ve durulamadım ama yok bitmiyo. süpürge ile çektim gördüğüm yerde detanla öldürüyorum ama böyle yapmakta çok üzüyor,tam olarak bitmiyor 2 gün yok 3. gün yine var.of of........
canım rahat 1 hafta uğraştım bunlarla. mutfaktaysa kapını devamlı kapalı tut ki evin diğer yerlerine sarmasınlar. mobilyaya halılara kıyafetlere sararsa çok kötü olur. bide ilaçlama şirketlerine başvursan?

canım bizim ev amerikan mutfak,eşim başak burcu çok huylu biri ona olanları söylemedim. o ev de yokken deliği dolabı ilaçlıyorum.geçen tırtıl buldum.heleki tırrılı duysa annesine anneme herkese dümbür düdük eder.geçen hafta çaydanlığı yanımızıza getirip yere koydum.birazda çerez falan yedik tabaklar bitti ama ben dizi izliyoruz diye kaldırmadım.annem aradı şakayla karışık çok dağınık diye beni şikayet etti.bazen sinir oluyorum vallahiiiiii

denediniz mi kızalr ebn bayram temizliği yaparken dip köşe her yerden ölüleri,ni buldum ilaç baya işe yaramış

1 aydır bu dertten muzdaribim
her yeri aradık taradık bakliyatları attık ama gene ürüyor gene ürüyor
deli olmamak içten bile değil.
tek umudum kışın gelmesinde yoksa bu kelebekler beni delirtecek.

kızlar burada nemden her evde oluyormuş.ilacı denemedim ama mutfak dolaplarına bile naftalin koydum.bulduğumu öldürüyorum:-(

kızlar burada nemden her evde oluyormuş.ilacı denemedim ama mutfak dolaplarına bile naftalin koydum.bulduğumu öldürüyorum:-(

nemden olur yiyeceklerini kesinlikle buzdolabına koy diğer komşularına da sor ne yapıyorlar ya da onlarda da çıkıyormu diye akannehirben bugüne kadar böyle şey yaşamadım ancak balkonum sürekliaçıktır yani evde mutlaka 24 saat açık camım vardır.

bu pvc lerde çok nem yaptırıyor.

annen de toplayıversin canım orayı burayı ne olmuş yani anneyse tutsu işin ucunu heem boşver orası senin evin istediğin gibi yaşarsın kasma kendini bugün olmazsa yarın yaparsın.vereliniortak

komşulara sordum onlar pek takmıyor,erzakları az az .alıp tüketiyorlarmış.

canım bizim ev amerikan mutfak,eşim başak burcu çok huylu biri ona olanları söylemedim. o ev de yokken deliği dolabı ilaçlıyorum.geçen tırtıl buldum.heleki tırrılı duysa annesine anneme herkese dümbür düdük eder.geçen hafta çaydanlığı yanımızıza getirip yere koydum.birazda çerez falan yedik tabaklar bitti ama ben dizi izliyoruz diye kaldırmadım.annem aradı şakayla karışık çok dağınık diye beni şikayet etti.bazen sinir oluyorum vallahiiiiii

bende çok huyluyum bi tane görsem bağırarak içeri koşuyodum eşim ilaçladı valla kaydirigubbakcemile3 söylemelisin bence ki çaresine bakın daha çok üreyip mobilyaya halıya sarmasınlar. ben tam işte bitti gittiler diyodum dün 2 tane yatak odasında buldum arkadaşın dediği ilaçtan almayı düşünüyorum artık. bulduğunu öldürmekle azalmıyor. çok sinir bişey ya:kızgın:

ay tam aradığım konu bizim evide kelebekler istila etti nerdeyse deliricektim
kaynağını bi türlü bulamadık...sonunda tükendiler şu an bi tane bile yok
inşllh bidaha gelmezler:sinifsinif::sinifsinif:

bende evde tek tük görüyorum. güve değil diye önemsememiştim.
dolaplarımda görmedim ama uçarken görüyorum. bugün hava yağmurlu diye cam açmadım. naftalin alıp kazklara dolaplara koyayım. ama erzaklarımda yok. bende araştırayım iyice bir.

X