düdüklü tencere faciası

E

EU3

Ziyaretçi
slm arkdaşlar daha bi kaç gün önce dedim mercimek çorbası yapiim vaktmde yoktu pek dedim düdüklüde yapiiimm dAHA öncede yapıodum hep neyse herzamanki gibiydi sora bi ses buuum öyle büüük bi patlamaydıki tavandan bile mercimekleri silmek zorunda kaldık aspiratör kırıldı her yer cam görseniz savaş alanı gibiydi allahtan bana bişeee olmadıı bidaha nasıl kullanıcam bilmiyoruum bu konuda bilgisi olan yazsııın:KK70::lepi:

Geçmiş olsun canım ya iyiki sana bişey olmaış!!Ben olsam bi daha kullanamazdım heralde

AYNI durum bir kerede bize oldu annem tencerenin buharını çıkarmadan kapağı açmıştı açmasıyla patlama birden oldu

clipsolu olduğu için yüzümüze gelmedi ama çok büyük korku atlattık...

çok geçmiş olsun....

rahmetlik ananem de düdüklü tencerede mercimek haşlarken tabi onun düdüklüsü eskinin şu lastikli alüminyum düdüklülerinden aynı şekilde bum diye patlamış davlumbaz cam çerçeve kapı hep kırılmış mutfak dediğiniz gibi savaş alanına dönmüş.düdüklü tencerede kesinlikle mercimek haşlamaya kalkmayın memesini yani düdüğünü tıkayıp patlamaya neden oluyormuş biz asla mercimek haşlamayız.geçmiş olsun ucuz kurtulmuşunuz.

çokj geçmiş olsun canım ya. bu olay bizimde başımıza geldi. çok kötü oluyor ya. her yer batıyor. düdüklü tenceren eski modellerdenmiydi yoksa yeni çıkan klipso kapaklardanmıydı canım ?

Gecmis olsun bu yüzden ben hala düdüklü tencere kulanmaya korkuyom, neyse size birsy olmamis

saolun arkadaşlar!!!!ben yeni evlendm eşiminm ailesiyle beraber oturuyorm ben kendi evimde yapıodm bişe olmuooduu bu eski bi düdüklüydü ama bundada bi kere pişirdim gayet güzel oldu ikinciye pişiriiim dediim yanii kapaıını fln açmayıı denemediim bütün işlemleri yaptm daa öncesinde neyaptysam bu ocakta patladı gerçekten berbat bi durum allah kimsenn başına vermesiin sırtımda ve ellerimde çizikler var aspiratörün camı kırılnca sıçradıı heralde aman arkdşlar yarım saat bi saaat fazla kaynatıın düüdüüklüde yapmayıın ben ucuz atlattım neetten okudm ölen varmşş bakn tecrüübe konuşuoo:))))

Canım çok çok geçmiş olsun..
Bende evde klasik düdüklülerden hatta lastiği dahi yok onlardan kullanıyorum. Ve tırsmaya başladım şimdi:) Kızlar siz nasıl kullanıyorunuz??j

ben mercimeği hep düdüklüde yaparımm..durduk yere patladı öölemi..tırstım walla o ööle bi patlasa korkudan doğuruweririm akannehir

çok geçmiş olsun...işte bu yüzden düdüklü tencere kullanamıyorum çok korkuyorum....süs niyetine duruyor düdüklü tencerem

kızlar belki uyguluyorsunuzdur ama bilmeyenler için yazayım düdüklüyü soguk suyun altına iyice tuttuktan sonra hala buhar kalmıssa-ki kalması çok düşük ihtimal-yerimsenibenonu da cıkardıktan sonra açın

Ben 12 yasindayken annem mercimek corbasi yapiyordu düdüklü tencerede.. bir patladi.. gözümün önünden gitmiyor o görüntü,öyle böyle degil yani.. ceyizimde düdüklü tencere var,ama ben kullanamam kesinlikle

valla bende 3 yıldır kullaıyorum ve mercımegide hep ında yaparım dıkkat etmek gerekıyor sanırım

Kızlar ya bende düdüklümden korkuyorum. Markası ''Maas klipso olan tencere aldım fakat kullanma kılavuzu yok içinde. korkuyom bu markanın bu modelini kullanana var mı? varsa bana yardımcı olsun lütfen:)

çok geçmiş olsun..bende patlamasından çok korkuyorum...1 kere kullandım daha...sanırım mercimek denememek gerekiyor...

mewrcimek mi??

yıllardır yaparız bişeycik olmadıı

geçmiş olsun sizedeeee

geçmiş olsun canım
sende mutfaktamıydın patladığında,
biyerine gelmedi inşallah
bende hep mercimeği düdüklüde yapıyorum
ama hep kısık ateşte pişiriyorum
bi sorun olmadı
düdüklüden bende korkuyom valla

bence mercimeği düdüklüde pişirmek hata.normal tencerede kapağı kapalı olunca taşıyor.düdüklüde taşıp deliği kapatınca büyük tehlike..allah korusun

X