hamileliğiniz nasıl geçti ya da geçiyor?

hamileliğiniz nasıl geçti, ya da geçiyor?

• çok mükemmel, hiçbir sorunum olmadı.

OY: 26 22,4%
  • ilk başlarda biraz bulantı oldu ama geçti.

OY: 51 44,0%
  • baştan sona midem bulandı ve kustum.

OY: 8 6,9%
  • bulantı ve kusmadan daha ciddi sorunlarım oldu.

OY: 31 26,7%

• Ankete Katılan
    116

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
ben sürekli bulantı ve kusma yaşadım.

Son düzenleme:
benim ilk başlarda kusmalarım çok oldu.hastanede yattım,kolumda serum kusuyordum . ilk bebeğimin kalbi durduğu için almışlardı,bunda daha temkinli davrandık,ilaçlar iğneler istirahat .benim biraz zor oldu yani.şuan iyi allaha şükür.her şey yolunda.rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

Benimde bulantı ve kusmalarım oldu.Serum taktırmaktan damarlarım kaybolmuştu.20. haftaya kadar iştahsızlığımda vardı.Şimdi biraz daha iyiyim ama bulantılar oluyor ara ara.Bel ve kasık ağrılarıda oluyor.

ilk haftalar bulantılarım vardı onlar geçti ama yemeklerden tiksinmelerim daha geçmedi.

benim de bulantım çok var. ilaç kullanıyordum bu zamana kadar kusmamı engelliiyordu ama artık kullanmama kararı aldım.zarar verir diye korkuyorum 5. ayıma girdim hala bulantılarım var..sabır isitiyorum..

çok şükür hiçbir sorunum olmadı.beşinci ayımı bitirdim,hiç kusmadım,hiçbirşeyden tiksinmedim.sadece 2kez tansiyonum düşmüş,başım döndü o kadar.

9 haftalık olduğum gün 2 gün boyunca midem ağzımda gezdim
yemedim içmedim sonra gün içerisinde ara ara bulantılarım oldu
ama hiç kusmadım..bacak ve kalça ağrılarım daha zorladı beni..
halada kalça kemiklerim ağrıyor ara ara...

maalesef ben en son şıkkı seçenlerdenim. bulatım kusmam oldu onları saymıyorum.hamileliğimin 20. haftasında su gelemesinden dolayı 1 ay yerimden hiç kalkmadım sadece wc ye gittim. daha sonra enfeksiyondan 8 gün hastanede yattım.şuanda yine idrar yolları enfeksiyonu geçiyorum ve sag böbreğimde ciddi bir büyüme var sancıdan agrıdan duramadıgım zaman oluyo işin en kötüsüde bu sebeblerden dolayı normal doguramıyacagım bebeğimi 14 gün erken alıcakla rmafoldumben

slm kızlar bende 8 haftalık hamileyim.Allaha şükür kusmam veya bulantım olmadı.ama kese darlığı var haftasına göre kese gelişmiyo.kalp atışları normal.bel ağrısı ve eklem yerlerim ağrıyo çok.lekelenmem oldu 1 haftadır evdeyim sürekli atıyorum.yani çok zor bir hamilelik yaşıyorum kızlar.ama olsun o benim yanımda olsun herşeye değer.ilk hamileliğim ve kaybetmekten korkuyorum....:gitme:

6.haftada kanamam oldu ılk 3 ay yattım. bulantım da oldu kusmam da oldu serum da yedım. dusuk tehlıkem ıcınde ıgne ve jel kullandım. bunu atlattık derken ıkılı testımde rısk cıktı. sımdı 3lu yapılıcak hafta ıcınde... bulantı ve kusma olsa sadece oper basıma koyarım... stres ıcınde gecıyor resmen.

İlk üç ay hiç kalmadan yattım düşük tehlikem olduğu için, 90 tane de iğne vuruldum....
Kendi pipirikliliğimin de ceremesini hala çekiyorum...
Bunların dışında çok şükür herşey yolunda....:emir_bebek:

arkadaşlar bende 25 haftalık oldun fakat mide yanmalarım had safhada sizin önerebileceğiniz yöntemler varmı? neler iyi gelir mide yanması ve kazıntı çok kötüyüm anlatamam hiç bir ilaç fayda etmiyor.

çok şükür hafif geçiyor. ilk başlarda bazen midem bulanırdı öğürme şeklide. inşallah bu şekilde de sonlanır. allahım kolay doğumlar versin inşallah.

allahıma cok şükür cok rahat bir hamilelik geciriyorum :nazar:
insallah bundan sonrasıda böyle devam eder :Saruboceq:

arkadaşlar bende 25 haftalık oldun fakat mide yanmalarım had safhada sizin önerebileceğiniz yöntemler varmı? neler iyi gelir mide yanması ve kazıntı çok kötüyüm anlatamam hiç bir ilaç fayda etmiyor.

benim de çok kötü mide yanmam oldu,doktorum bi antiasit şurup verdi,günde 5kereye kadar içebilirsin dedi.o günden beri de çok rahatım.yediklerine dikkat et,acılı baharatlı ve kızarmış yiyeceklerden uzak dur.dar kıyafetler giyme.hazır meyve sularını özellikle de vişne suyunu tüketme.yanmalar başladığında 2yudum süt iç.ama sadece şurup niyetine 2yudum,daha fazla değil.mideni çok doldurma,az ve sık ye.benim yıllardır reflü sorunum var,o yüzden biliyorum

6. haftadan itibaren yanma ve bulantı oldu.Bulantı geçti fakat yanmayla olan mücadelem hala bitmedi.Geçmedi geçmeyecekte....

benim de çok kötü mide yanmam oldu,doktorum bi antiasit şurup verdi,günde 5kereye kadar içebilirsin dedi.o günden beri de çok rahatım.yediklerine dikkat et,acılı baharatlı ve kızarmış yiyeceklerden uzak dur.dar kıyafetler giyme.hazır meyve sularını özellikle de vişne suyunu tüketme.yanmalar başladığında 2yudum süt iç.ama sadece şurup niyetine 2yudum,daha fazla değil.mideni çok doldurma,az ve sık ye.benim yıllardır reflü sorunum var,o yüzden biliyorum

Bu dediklerinizden daha fazlasını uyguluyorum 2 aydır fakat fayda etmiyor.Yediklerime had safhada dikkat ediyorum.Çift yastıkla dik vaziyette uyuyorum bol su içiyorum,kızartmayı ağzıma sürmedim aylardır,ne acı,ne tatlı ne baharatlı ne salçalı nede yağlı hiç bir şey tüketmiyorum.Tüm bunlara rağmen ne doktorumun verdiği ilaçlar fayda etti ne benim çabalarım.Rennie,gavıscon,antepsin,axıd bu ilaçları kullandım fakat yanmayı artırmaktan başka bir işe yaramadıkları için bıraktım.Doktora gitmekten o kadar sıkıldımki şimdi doktora gidip bu da fayda etmedi demek bile yoruyor beni.Tüm çabalarım sadece yanmayı azaltıyor kesinlikle gitmiyorlar.... Herkes benim kadar şiddetli yaşamıyor bir şekilde çözüme ulaşıyorlar sanırım.Bu da benim sınavım deyip kabullendim artık bu durumu....

X