Bebek Beslenmesi Süt sağma makinası kullanımı

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rabisp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2006
22
0
Merhaba,
Benim 5 aylık bir oğlum var ve anne sütü alıyor. Yakında işe başlamak zorunda kalacağım.Ve şimdiden süt biriktirmeye çalışıyorum. Ama doğumdan hemen sonra yaklaşık 3 ay göğüslerim yaraydı ve çok zor emzirdim. Çok şükür geçti. Bebedor'un elektrikli süt sağma makinasını aldım sütü saklamak için. Ama göğüs uçlarımı çok acıtıyor, tekrar yara olacakmış gibi acıyor ve çok korkuyorum. Acaba kullandığım üründen dolayı mı yoksa göğüs uçlarımın daha önce yara olmasından kaynaklı mı? bu ürünü kullanan var mı acaba? bir de sütü buzdolabı poşetlerinde derin dondurucuda saklıyorum. daha farklı bir yolu var mı?
Teşekkürler

canım benimde sağarken göğüs uçlarım acırdı ama benimkinin markası medelaydı...

Bende de medelanın elektirikli pompası var. Benim de göğüslerim sürekli yara ve pompayı kullanırken de çok canım yanıyor. Kızım emerken o kadar değil ama pompa kullanırken çok feci..

ben de avent'in manuel süt sağma pompasını kullanıyorum. zaten hassas olan göğüs uclarımı acıtıyor sağarken ama daha önce elektrikli hastane tipi sağma makinesinden kullanmıştım. o daha fazla acıtıyordu. şimdiki pompamdan çok memnunum. manuel olmasının en büyük avantajı acıyı derinden hissettiğin anda birkaç saniye bekleyip sağmaya ara verebiliyo olmak.
sütünü saklamak için de, süt saklama poşetleri var bildiğim kadarıyla onları derin dondurucuya atabiliyorsun. onlardan kullanabilirsin.

canım süt saklama için steril süt saklama poşetleri var .
onlardan alabilirsin
buzdolabı poşetlerinde saklanır mı bilemiyeceğim .bende medelanın poşetleri var. 1 tane attım şimdilik .benimde biriktirmem lazım.

makineyle alakalı olabilir benimki sağınca acımıyor cünkü.

canım bende madelanın mini elektriklisi ile sağıyorum makinede emiş gücünü ayarlayabiliyorsun ben ilk önce en düşüğü ile başlayıp göğsüm alıştıkça hızını arttırıyorum o yüzden herhangi bir ağrı olmuyor

X