Kontakt Lens lens kullananlar nasıl makyaj yapmalı?

gamze159

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
313
1
arkadaşlar lens kullanmaya başlayacağım.
nasıl makyaj yapmalıyım?bilgilendirirseniz sevinirim :))

şimdiden teşekkürler.

ben uzun süredir kullanıyorum lens, majyajımı da normal yapıyorum.. ama gözünn içine kalem sürme derm ben kızarıyo ve akıyo makyajın, onun dışında bi problem yok...

Toz yerine krem olan kozmetik ürünlerini tercih etmelisin. Toz far yerine krem far kullanırsan sorun yaşamazsın. Kalem ve rimelini lensini taktıktan sonra sürersen hiç bişi olmazz. Toz allık yerine köpük allık kullanırsan da iyi olur.. gözüne kaçıcak şelerden uzak dur. lensin altına girince fena yanıyo :)

Toz yerine krem olan kozmetik ürünlerini tercih etmelisin. Toz far yerine krem far kullanırsan sorun yaşamazsın. Kalem ve rimelini lensini taktıktan sonra sürersen hiç bişi olmazz. Toz allık yerine köpük allık kullanırsan da iyi olur.. gözüne kaçıcak şelerden uzak dur. lensin altına girince fena yanıyo :)

rimeli lensi taktıktan sonra sürsek bi şe olmaz dimi?
bi de göz üstüne kalem çekmek zararlı mı?
lensi taktıktan sonra mı sürmeliyim?

cnm rimel ya da kalem ne olursa olsun hepsini lensini taktıktan sonra sürmen daha iyi. Ben de lens taktıntan sonra göz üstüne kalem çekiyorum ve rimel sürüyorum. Rimelin hiç bir zararı yok. Göz üstüne çekilen kalem de lensin altına girmediği sürece sorun yok.

cnm rimel ya da kalem ne olursa olsun hepsini lensini taktıktan sonra sürmen daha iyi. Ben de lens taktıntan sonra göz üstüne kalem çekiyorum ve rimel sürüyorum. Rimelin hiç bir zararı yok. Göz üstüne çekilen kalem de lensin altına girmediği sürece sorun yok.

makyajı nasıl çıkarıcaz?
lensi çıkarmadan mı?lensi çıkardıktan sonra mı?

Valla ben önce lensimi çıkıp solüsyonla yıkıyorum biraz soora kabına koyuyorum. daha sonra makyajımı çıkarıyorum. Doğru olup olmadıını bilmiyorum, sadece öle alışmışım canım. :)

canım gözünde rimel falan varsa sürülmüyo mu lense?
sen lensi çıkardıktan sonra makyajını siliyosun yani

canım bir elimle gözümü açıyorum kirpiklerim yukarda kalıyor yani. diğer elimle hemen lensimi çıkıyorum. Lensim kirpiklerime hiç değmiyo kii. zaten yıkıyıp koyuyorum. Öbür türlü makyajımı silerken hafif bastırıyorum. Lensime zarar verebilirim die düşünüyorum o şekilde..

Bende önceden önce lensi takıp makyajı yapıyordum freshlook ve elegance kullanıyordum sorun olmuyodu ama soloticayı takıp far sürmeye kalkınca üste kaçıyo bii keresinde zor yakaladım arkasına gidiyodu gözümün farı sürüp lensi takıyorum sonra kalem vs.sürüyorum

heralde herkes kendi yöntemini uyguluyo.
bnde deniye deniye örücem heralde.çok sağolun kızlar :))

Ben bazen tüm makyajımı yaptıktan sonra takıyorum lensi, rimel falan sorun olmuyor takarken dikkat etmek yeterli.

ben önce takarim sonra makejimi yaparim:KK70: sizede tavsiye ederim ona görede makejinizi yaparsiniz ve lesnler kirlenmezz

24034_1256574570637_1117784889_30597192_6580653_n.jpg

ben ne bulursam suruom valla :) ben prof makyörum kızlar temız bakıyorum tabıkı amaarada mutlaka yanma falan olur dıkkatlı olmak lazım ama ben surme ve rımel cok bol kullanırım ayrıca bazen takma kıprıkte takarım..

lens takıldıktan sonra makyaj yapılır. düşünün ilri görme bozukluğu olanları. mesela ben ): takmadan ne görüp ne süreceğiz dimi ... doktorlarda aynısını destekliyor. kozmetikleri lens ile temas ettirmediğiniz sürece mesele yok. ne sürerseniz sürün lense bişey olmaz. lnesler çıktıktan sonra makyaz temizliği yapmaksa en mantıklısı

arzu o sorun bendede var lensleri takmadan göremem makyaj yapamam
gözlüklede makyaj yapılamayacagına göre bende önce lensi takıyorum sonra yapıyorum
kaydirigubbakcemile5

buarada miriana makyajın cok güzel olmus söylemeden edemicim yerimseniben

X