Nasıl kilo alınır?

maden suyu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
748
1
Öncelikle zayıflığın nedenini anlamak gerekiyor. Eğer hormonal nedenlerden dolayı zayıflık meydan agelmişse, hormon tedavisi olmak yeterli oluyor. Parazit gibi asalaklardan dolayı ise ağızdan alınan ialçlarla tedavi yapılıyor. Parazit ya da kurt gibi asalak canlılar ortadan kaldırıldığında kendiliğinden kilo alınabiliyor. Ancak eğer beslenmeden kaynaklanıyorsa beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi gerekiyor. Bir de kilo alınırken bu ister istemez yağ olarak depolanıyor. Yani kilo alınırken yağlanmak kaçınılmaz. Ancak iyi bir beslenme düzeniyle en aza indirmek mümkün . Zayıf kişiler için sofra düzeni yemeğin ısısı, mönü çok önemlidir.

Kişinin günlük enerjisi saptandıktan sonra + 1000 kalorilik enerji eklenerek bir tedavi uygulanılır. Bu yüzden ilk önce beslenme alışkanlığı saptanır. Öğünler artırılır ve üç ara üç ana öğün olarak düzenlenir. Ara öğünlerin içeriği besin değeri yüksek yiyeceklerden oluşmalıdır.

Enerji daha çok karbonhidratların çoğaltılmasıyla sağlanmalıdır. Yağlarda yapılan artış bulantıya sebep olmaktadır.

Diyet proteini 1,5 gr\kg şeklinde ayarlanmalıdır. Proteini daha yüksek vermek mümkün olmakla beraber bazı amino asitlerin serotonini arttırmalarıyla iştahsızlık oluşur. Bu yüzden proteini daha fazla arttırmak olumsuz etki yapar.

Diyetin vitamin ve mineral içeriği zengin olmalıdır. Özellikle B grubu vitaminler yoğun verilmelidir. Bu gruptaki vitaminler iştah artışı sağlarlar.

Diyetin en önemli özelliklerinden biriside hacim yönünden az besin kalitesi yönünden zengin besinlerden oluşturulmasıdır.

Dr. Feryal Erverdi “ Bunun için sofranın düzeni, yemeklerin ısısı, seçilen menü yani yemekle ilgili herşey mükemmel olmalı” diyor. Akşam yatmadan birkaç saat önce ise mutlaka birşeyler atıştırmakta fayda var. Çünkü gece uykudayken metabolizma yavaşlıyor. Yani yatmadan önce tenilen yemekler kilo olarak geri dönüyor. Bir de yağlı yiyeceklerden çok proteinli yiyeceklere yönelmek gerekiyor. Tabi ki enerji açısından karbonhidratlı yiyeceklerin de menü de olması lazım. Özellikle mısır, pirin., yulaf, buğday, ve bu ürünlerden yapılmış yiyeceklere yönelmek gerekiyor.
ALINTIDIR

Bişi diğil hepimiz kilo alma çabası içindeyiz nihayetinde Paylaşmak güzeldiryerimseniben

size çok özeniyorum arkadaşlar yazmadan edemedim ömrüm kilo vermeye çalışmakla geçiyor
herzamanda yiyip kilo alamayan biri olmak istedim
bilmem size etkisi olurmu ama sıksık abur cubur kızartma ve hamurişi yerseniz belki fayda görürsünüz
ya da bu benim gibi kilo problemi olanlarda bir haftada 2 3 kilo aldıran bir yöntem
boshayallersmile

ben cok yiyorum iştah almiş başını gidiyor ama acaba paylaşiyormuyum istemeden asalaklarla ben yiyorm onlara yarıyor yarasin ozaman :) sempatiksalakcinni

6 ay remeron ilaç kullan bak nasıl iştahın açılıyo . her akşam 1tane.

bu ilaç antidepresan neye dayanarak bu ilaçı önerdin anlamadım şahsen bu tür ilçalar dr. kontrolü dışında kullanılmamalı sonuçta zayıfta olsak saglık daha önemli :umursamaz:allah korusun çok kötü sonuçlar doğabilir. Lütfen bşyler önerirken dikkat edelim demi amaboshayallersmile

kızlar hiç sormayın ben kılo vermek
için ugrasıyorum nişanlım almak için ugrasıyor bı ona araştıyorum bılgıler bı kendıme :)

6 ay remeron ilaç kullan bak nasıl iştahın açılıyo . her akşam 1tane.

Remeron sadece doktor kontrolünde verilen bir antidepresan ilaç. Ciddi derecede ruhsal çöküntü içinde isen yazıyor sana. Ne akla hizmet ki bunu kilo almak için içiyor ve kolayca önerebiliyorsunuz!? :umursamaz:

ben prakten sayesinde bi ayda istediim kiLoya uLaştım ama şöle bişi de var ki mideyi hiç boş tutmadım kahvaltıdan sonra fındık fıstık ceviz yedim düzenli olarak hergün inanın çok işe yarıyo

ooooo dıcım allah tamamına erdırsın mutluluk sana yaradı desene canım allah mutlulugunu daım etsın bol bol kılocuklar tatlım

mesele nasıl kilo alınırdan ziyade nasıl sağlıklı kilo alınır olabilir;
sağlıksız kilo alma yöntemlerini-aburcubur kolalı içecekler hareketsizlik vs vs- hepimiz biliyoruz.

vala bende tüm uğraşlarıma ragmen kilo alamadım, sonra elimdeki mevcut neyse onu şekle sokayım dedim:) başladım platese. ebru şallı sagolsun 2 ayda taş gibi oldum, hiç aksatmadım.. zaten hergün sadece 40 dakika diye düşündüm motive oldum azmettim:) başlamadan pekmez içtim, bitirincede süt:KK66: vala şimdi modellere taş çıkartırım.. deneyin bence kızlar:KK34:

vala bende tüm uğraşlarıma ragmen kilo alamadım, sonra elimdeki mevcut neyse onu şekle sokayım dedim:) başladım platese. ebru şallı sagolsun 2 ayda taş gibi oldum, hiç aksatmadım.. zaten hergün sadece 40 dakika diye düşündüm motive oldum azmettim:) başlamadan pekmez içtim, bitirincede süt:KK66: vala şimdi modellere taş çıkartırım.. deneyin bence kızlar:KK34:
Pilates çok zor geliyo bana yaa Uğraşamam sanırım Taş hatun olmana da sevindim ayrıca :KK52:

kizlar size nasil ozeniyorum bilemezsiniz.... o kadar sanslisiniz ki sizin yerinizde olmak icin nelerimi vermezdim

kizlar size nasil ozeniyorum bilemezsiniz.... o kadar sanslisiniz ki sizin yerinizde olmak icin nelerimi vermezdim

senin şu kilo verme cizelgende başladığın kilo var ya inan bana o kadar olmak için canımı bile verirdim.26 beden bi kotu bile doğru düzgün dolduramamak ne ezik bi duygu bilemezsin:'(

X