epidural normal doğum yapan hamileler doğum anında ıkınamama sorunu yaşadınız mı

sonem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2009
84
0
38
epidural normal doğum yapan hamile arkadaşlar doğum anında ıkınamama sorunu yaşadınız mı yada ıkınamama yüzünden bebeğinizi vakumla çekmek zorunda kaldılar mı bunu merak ediyorum ben 35 haftalık hamileyim ve epidural normal doğumu istiyorum öneriyormusunuz.:CüvCüv:

bende bunu merak ediyorum sonucda bişey hissetmicez ve hissetmeden ıkınma nasıl olucak

ayy hakikaten ya ben de çok merak ediyorum yok mu kıslar yapan :))

ben epidural normal yapcam bilgi veririm size az günüm kaldı kızlar :) ama vakum olayı degilde üstten bastırıyorlar diye duymuştum.

ben epidural normal yapcam bilgi veririm size az günüm kaldı kızlar :) ama vakum olayı degilde üstten bastırıyorlar diye duymuştum.

ay canım çok iyi olur ya allah bebeğini kucağına almayı nasıp etsin ayy vakumm olmasında üstten bastıırsınlar daha iyi vakumla çekilince bebeğin kafası sivri oluyormuş die duydum bende..

valla kızlar bende doğum yapanlar bölümüne böyle bir konu açtım ama pek cevap gelmedi. kimse epidural normal doğum yapmadı galiba :KK43:( bende epidural normal istiyorum ve çok merak ediyorum memnun kalanlar var mı diye.

Merhaba arkadaşlar ben ilk çocuğumu epidural normal doğum yaptım.Bana suni sancı verdiler ve 9 saat sürdü.Doğumda doktorunuz size gerektiğinde ıkının diyor ve siz de ona göre ıkınıyorsunuz.Ebe de bebek gelsin diye üstten bastırıyor.Ancak benim çocuğum zayıf olduğu için bir türlü doğmadı en son vakumla çekmeyi denedi doktorum.Tabi ben vakumu görünce can havliyle ıkındım ve bebeğim doğdu.Ama benim doğuma doktorum şaşırdı.Çünkü epidural olunca suni sancı verilir verilmez bebek geliyormuş ancak ben onu da 9 saat yaşadım.Sancı geldikçe hiçbir acı hissetmiyorsunuz sadece her zamanki bebek hareketi gibi oluyor.O aşaması çok rahattı.Tabi anstezi uzmanımda çok iyiydi.Epidurali olurken sadece sinek ısırığı gibi bir şey hissettim.Doktorum işini bitirdiğinde ben daha bitmedi zannetmiştim.Tabi her doğumun kendine has özellikleri var. Umarım hiçbir sorun yaşamadan doğum yaparsınız.Şu an ikinciye hamileyim yine aynı yöntemle doğurmak isterdim ama bu sefer sezaryan olcak gibi:sinifsinif:

Aslında ıkınabilme yetisi kalsın annenin diye anestezi uzmanı ilacı fazla vermiyormuş.Yani sancıyı çok az düzeyde yaşayıp ıkınabiliniyormuş diye okudum bir kaç yerde ama her doktor aynı şeyi yapmıyordur tabii....

Epidural normal doğumda,sadece ağrıyı hissetmiyormuşuz,ıkınma hissinde bir kaybolma yok,yani ağrı olmuyor ama ıkınma hissi oluyor.benim doğum yapacağım hastanenin anestezi uzmanı bu şekilde bilgi verdi,doktorumuzun telkinleriyle doğum gerçekleşecekmiş,bakalım yaşayıp göreceğim ben de 2 ay sonra,az kaldı oğluma kavuşmama...opuyorumnanaktan

ben 9 yıl önce epidural doğum yaptım valla o kadar memnun kaldımki şimdi ikinci çocuğu düşünüyorum hiç tereddüt etmeden tekrar epudural derim
ıkınma falan hiç problem olmuyo
doktor yönlendiriyo zaten o ıkın deyince ıkınıyosun
epuduralda yalnızca ağrıyı hissetmiyosun
allah kurtarsın hepinizi

ya bnde epiduralde ağrı azalıyo çatı iyıce açılana kadar ağrıyı pek hıssetmıyormuşsun ama sonra hıssedıyormuşsun yani doğururken ağrı var die biliyorum bide doğum suresını uzatıyomuş dıe dydum bilmiyorumkismile

arkadaşlar ben bir hemşire olarak açıklama yapmak istiyorum.doğum belirtileri başlayıp hastane başvuran her gebe epidural anestezi altında normal doğum gerçekleştiremiyor.beden anatomik yapısı ve bebeğin durumu bu kararın olumlu sonuçmasını sağlıyor.omurgaya yerleştirilen bir kanülle anestezik maddenin bulunduğu bir pompa düzeneği elinize veriliyor.ağrı hissettikçe siz düğmeye basarak ilacın kana karışmasını sağlıyorsunuz.yani annenin ağrı eşiği önemli.belden aşağı bölümünüzde hissizlik başlıyor ama sonuçta ıkınma istemli çalışan bir kası yönlendirmektir.bunu yapabilir durumda oluyorsunuz.kadın doğum uzmanı doğumu yönlediriyor zaten.ağrıyı bebek hareketi gibi hissettiğiniz için kontrolü çok daha kolay oluyor.prenses doğum olarak anılmasını gerçekten hakediyor.bende 24 haftalık bir gebeyim ve inanın bende epidural doğumu çok istiyorum.umarım beden yapım buna el verir.normal doğumu asla yapmam derken sezeryan istemez oldum.hem doğum sonrası kendimi çabuk toplamam için hemde bebeğimin kendi gücü ile bu yolu ilerlemesini istediğim için normal doğum diyorum.inşallah şartlar düzgün ilerler bende dileğime kavuşur kimselere yük olmadan,sorun yaşatmadan doğum yaparım.:emir_bebek::CüvCüv:

bende epidural normal istiyorum.bnde açmıştm bu konuyu ama çok az yanıt geldi.sanırım yaptıran çok az..

Ben de yaklaşık 3 ay önce epidural normal doğum yaptım. Zaten epidural tam olrak hissizlik vermiyor. Sadce az hissediyorsunuz ağrıyı sancıyı. Dolayısıyla ıkınma da problem olmuyor. Tam sancı geldiğinde ıkınıyorsunuz. Doktor yönlendiriyor zaten. Ben 3 ıkınmada doğum yaptım çok şükür. Tavsiye ederim. DArısı başınıza kızlar.

bende normal yolla olursa epıdural düşünüyorum tabı doktorum önerırse ama bıkac kısıye dedım,bana dedıklerı yan etkılerı varmıs,dogumdan sonra uyuşma yapıomus,felc olma rıskı varmıs..vs korkuttular ıyıce... burdakılerı okuyuncada gayet normal gorunuyor...kafam karıstı...

ay canım çok iyi olur ya allah bebeğini kucağına almayı nasıp etsin ayy vakumm olmasında üstten bastıırsınlar daha iyi vakumla çekilince bebeğin kafası sivri oluyormuş die duydum bende..
canım ..annem beni normal doğum yöntemi ile dünyaya getirmiş..ama operasyon sırasında vakumla çekmişler beni..ilk 6 aylık dönemde boynumda bir eğrilik farketmiş annem .kilolu bebk olmamında etkisi var tabi .doktorum diyet vermiş ve egzersizlerle birlikte boynum düzelmiş onun haricinde 26 yaşındayım ve kafamda sivrilik falan da yok bence herkezin her söylediğine kulak asmayın ..tecrübeli doktorlardan dinlediğim kadarıyla nitekim ben bunu uyguluyorum şuan herkezin doğum hikayesi farklıdır sizinkide farklı olacak demişti..hakikaten öle ..hakkınızda hayırlısı olsun sonuçta ameliyat ne kadar planlı olsada karşılaşabilecek ani komplikasyonlar olma ihtimalide yüksek ..doktorunuzla detaylı olarka konuşmanızda büyük yarar var die düşünüyorum..

ben iki dogumumu da normal yaptim ama galiba asagidan iyne vurup az birazda kesti doktor cunku dogum yaptiktan sonra dikis atti doktorum yoksa siz bunami diyorsunuz epidural

Ben 3 yıl önce oğlumu suni sancı verildikten sonra epudral normal doğumla doğurdum. Anestezi uzmanı ağrıyı biraz hissedeyim diye son dozu yapmadığını söyledi. Doktorum ıkın dedikçe de ıkındım, 1 saat içinde doğurdum, çok da kolay oldu, doktorum da güzel bi doğum oldu demişti.O zaman doktorumun bu yüzyılda böyle bi imkanı kullanmak lazım demesiyle epudrale karar vermiştim. Yine hamileyim ,normal doğuma engel bi durum olmadıkça yine epudral normal doğum isterim.

X