epidural normal doğum yapanlar

bende bir ay önce epidural normal doğum yaptım .yalnız sancılarım başladığında ebenin sancın olursa söyle demesine rağmen sölemeye utandım ve iğnem biraz geç yapıldı.bu şekilde sancının birazını çektim.ama iğne etkisini gösterdiğinde çok rahatladım.hatta doğum sırasında hemşireler ve doktorumla sohbet ediyodum.oniki saat beklemiştim hastanede bu yüzden yorgun düştüm ıkınamadım.ebe eliyle yardımcı oldu bebişimin çıkmasına.çok güzel bi yöntem epidural.ama anesteziyi yapan doktor çok önemli.kesinlikle güvenmelisin.bel ağrısı yapar demişlerdi bana hiçte bel ağrım olmadı.baş ağrısıda yapmadı.zaten doğum sancısını çekmektense baş ağrısı çekmek daha kolay gelmişti.kesinlikle tavsiye ederim

sancısını söylemekten utanmak..nasıl bir şeydir bu ya?
ayıp bişey değil ya doğurmak:KK33:

bende bir ay önce epidural normal doğum yaptım .yalnız sancılarım başladığında ebenin sancın olursa söyle demesine rağmen sölemeye utandım ve iğnem biraz geç yapıldı.bu şekilde sancının birazını çektim.ama iğne etkisini gösterdiğinde çok rahatladım.hatta doğum sırasında hemşireler ve doktorumla sohbet ediyodum.oniki saat beklemiştim hastanede bu yüzden yorgun düştüm ıkınamadım.ebe eliyle yardımcı oldu bebişimin çıkmasına.çok güzel bi yöntem epidural.ama anesteziyi yapan doktor çok önemli.kesinlikle güvenmelisin.bel ağrısı yapar demişlerdi bana hiçte bel ağrım olmadı.baş ağrısıda yapmadı.zaten doğum sancısını çekmektense baş ağrısı çekmek daha kolay gelmişti.kesinlikle tavsiye ederim

ben sancılarımı abarttığımı düşünüyodum hep ondan söleyemedim
hemşire sancın gözükmüyo dedikçe heyecanlanıp sancımı hissetmiyodum.küçük sancıları da
adam saymıyodum heralde..:KK9:

Canımm yaa sen nerde doğum yaptın,ben İstanbul Bahçelievlerde oturuyorum ve Yaşam hastanesini düşünüyorum.
Bu arada herkese soruyorum arkadaşlar Yaşam Hastanesinde epiduralle normal doğum yapan var mı lütfennnn önerilerinizi bekliyorummm...

Canımm yaa sen nerde doğum yaptın,ben İstanbul Bahçelievlerde oturuyorum ve Yaşam hastanesini düşünüyorum.
Bu arada herkese soruyorum arkadaşlar Yaşam Hastanesinde epiduralle normal doğum yapan var mı lütfennnn önerilerinizi bekliyorummm...

canm ben avcılAR hospitalda doğumumu yaptım.doktorlar sezeryan taraftarıydı.eşim izin vermedi.ertesi gün epidural yaptm.yaşam hastanesini hiç duymadım.buarada yazmak zorunda hissediyorum kendimi
o yorumdan sonra bel ağrım başladı tam ehliyet kursunda arabada kalakaldım.hala araştırıyolar aşil kaybı dediler ama sonuç çıkmadı
başka bir hastanedeki doktor doğumdan olmuştur dedi.
ve felç olma riskim varmış tam olarak bişey anlamadık ama eng,emg emar ne varsa çekildim bi halt bulamadılar bel ağrımda bugünlerde azaldı açıkçası yazmak zorunda hissettim kendimi

buarada eklemek istiyorum bi yakınım benden 2yıl önce sezeryanla doğum yaptı.ondada benmle aynı ağrılar var anlatıyoruz birbirimize aynı şeyler
ona belfıtığı demişler .hadi ben epuduralle yaptım ya o

Epidural normal doğum yapan bu kadar mıı. Benimde doğumum temmuz sonu ağustos başı inşallah.. Yok mu kimseee tavsiye eden veya etmeyen

ben de 1 ay önce izmir çınarlıda epidural normal yaptım.çok güzeldi hiç ağrı hissetmedim.hiç korkmayın kızlar doğum süper bi olay.doktorunuza güvenin

nasil agri hissedilmiyo ? yani dogum sancisi yok öyle mi ?:))) peki ikinma oluyo mu nasil doguyo cok merak ediyorum bi sezeryanli olarak :)

benim de bebeğim şu an 7 aylık, ısrarla normal doğum yapmak istedim doktorum da normal yanlısı idi gel gelelim suni sancıdan ölümüne korkmama rağmen malesef sancım gelmedi 41. haftanın ortasında halen daha sancı gelmeyince doktorum ertesi gün gelmemi ve suni sancı ile doğumu başlatacağını söyledi açılmam ise sadece 1,5 cm.di. sabah 9 da suni sancı takıldı 11:30 da sancıyı kuvvetli şekilde hissetmeye başladım. epidural takılması için öncelikle açılmanın en az 4 cme ulaşması ve de beraberinde sancının düzenli hale gelmesi gerekiyor benim açıklığım 4 cm olmuştu ama sancım henüz düzene girmemişti yani dakikada bir gelmiyordu doktora sancım arttığı için takmasını söyledim ama o an takarsak doğumu durdurabileceğini sancıların düzene girmesini beklemem gerektiğini söyledi sanırım 13:00 de 6,5 cm açılmam oldu ve düzenli sancı başlayınca epidurali taktılar Allahım böyle rahat bir bir buçuk saat olamaz saat 14:30 a kadar hiçbirşey hissetmedim epi. takıldıktan 10 dakika sonra kuş gibi hafiftim ve de bol bol dinlenip derin nefesler alıp güç topladım doğum anı için. açılmam 9 cm olduğunda zaten epiduralin etkisi de fazla olmuyor ama sancıdan ziyade bebeğin başının baskısını hissediyorsun altta ıkınma hissi geliyor beni 14:30 da doğumhaneye götürdüler her sancım geldiğinde kuvvetlice ıkınmamı söylediler aynen öyle yaptım ve 5 ıkınmada bebişime kavuştum. önemli olan doğum anında iyi ıknabilmek. yani derin nefes alıp tam sancı anında itebildiğin kadar kuvvetli it çeneni göğsüne yasla ve nefesini tutarak ıkın bağırıp da nefesini dışarı kaçırıp gücünü kesmemeye çalış. sancı sırasında da doğumdan önce yani nefes teknikleri çok işime yaramıştı. Yine olsa yine epidural normal doğumyaparım ayrıca suni sancı da korktuğum gibi olmadı çok şükür yani toplamda 2 saat ağır sancı çektim sonra doğumumu yaptım herkese benim gibi doğum nasip etsin rabbim evlatlarınızı sağlıkla aldırsın kucağınıza . epiduralin yan etkisini hiç görmedim sadece yapıldıtan sonra bacaklarımda uyuşukluk oldu ayakta dolaşamadım 1-2 saat sonra her şey eskisi gibiydi

Merhabalar benimde 3 aylık kızım var. Bende birçoğumuz gibi normal doğumdan çok korkuyordum ama işin ilginç tarafı nedendir bilmiyorum sezeryan doğumdan dahada çok korkuyordum. Hamileliğimin başından beri hep normal olsun istedim ki çok şükür epiduralsiz normal doğum yaptım. Fikrimce de iyiki epidural olmamışım neden diyen arkadaşlara da şöyle açıklayayım. Epidurali yapabilmeleri için 4 cm açıklığın olmasını beklemek zorundalar. Bu 4 cm açıklığa ulaşana kadar zaten sancı çekiyorsunuz, e bundan sonrada pek birşey kalmıyor doğuma... yani işin özeti sancıyı zaten çekiyorsun birazcık daha sabretsen doğum gerçekleşecek.. ki suni sancı yapılmasına rağmen böyle düşünüyorum.
Allah' ım tüm bebek bekleyen anneleri bir avazda kurtarmayı nasip etsin inşallah.

Ben de yaptim, 2. çocugum olursa kesinlikle yine yapicam zaten epidural olmazsa hayatta dayanamazdim canim o kadar tatli ki
Agrisiz dogum uzmaninin soylediklerini yaparak (ne zaman nasil ikinmaliyim diye) çok rahat bir dogum yaptim
Dikis falan atildi ama agri olmadi hiç ve zaten bir kaç gunde unutuldu hepsi
Sezeryan izi ya da gobek falan yok bebegimin olduguna kimse inanmaz o yuzden çok mutluyum :KK14:

Tavsiye ederim yani ama bazi bayanlarin fazla agrisi olmuyormus eger oyle olursa yaptirma sonuçta yan etkileri var..
Birde sezeryan bebek için daha avantajli, fazla incinmeden çiktigi için..

nasil agri hissedilmiyo ? yani dogum sancisi yok öyle mi ?:))) peki ikinma oluyo mu nasil doguyo cok merak ediyorum bi sezeryanli olarak :)

Soyle oldu benimkisi, makineye bagliyolar sanci gelince bip bip bip yapiyo bu da ikinmalisin anlamina geliyo :KK36:
Dogurtan bayan da "evet boyle ! devam et ! çok guzel ! az kaldi ... " ne gundu ya :KK9:

doğumuma 16 gün kaldı bende epidural istiyorum doktoruma sordum ilk doğumlar için önerdiğim bişey fakat 3 santim açıklığının olması lazım yoksa takamam dedi ve sezeryandaki gibi tamamen ilaç vermiyorlarmış çocuğu hissetmen ve ıkınman için fakat bu doğumu kimse bilmiyor ve bazı doktorlar öyle birşey olamaz diyorlarmış. benim çevremde kimse bu şekilde doğum yapmadı ilk ben olucam fakat çok güzel ve rahat olacağına inanıyorum. doktor güvenceside çok önmli . doktorunuzla bu konuyu konuşun danışın derim.

kı<larr benimde inşallah doğumum mayısta bende epidural istiyorum.ama doktorum ben sevmiyorum dedi ıkınması zor oluyor dedi ama ben yine de sizin tecrübelerinize güvenerek epidural istiyorum

bende epudral normal dogum yaptim, herkes karsi cikti, iyiki kimseyi dinlememisim, o kadar kolay dogurdum ki bu sekilde 10 tane daha dogururum, ikinamadim dogru ama ebe ve doktorum sayesinde o kismi da hallettik, bir arkadas biraz sabirla bekleyin yaptirmayin demis ama hic katilmiyorum, ben 4 cm acikliga yarim saatte ulastim, o ara cektigim agri bile dayanilmazdi, 12 de yaptilar ignemi, 14:30 da dogurdum, 2,5 saat laylaylom gecti ki asil sanciyi hic hissetmedim, hic yan etki de yapmadi bende

sonuc olarak, doktoruna ve hastanesine guvenenlere muhakkakiyetle tavsiye ederim

kızlar hani hep derler ya normal doğumu rahat yapmak kadının yasıyla da ılgılı dıye,merak ettim epiduralli de olsa bu normal dogumu bu kadarrahat atlatanlar,yas yaslarındasınız acaba?

2 çocuk annesiyim, ikiside normal dogdu epiduralle..10 tane daha dogursam epiduralden vazgeçmem , yok boyle bi rahatlik .. didki$lerde dahil hiç bi$ey hissetemdim igneden sonra
4 cm olana kadar açiklik baya bi kivrandim tabiii :) 5-6 saat içindede doguyo çocuklar , yani doktorlarin verdigi ortlama sure olan her cm açikliga 1 saat suresine aynen uyyor benim vucudum :)
10 cm açiklik olunca suyu patlatiyorlar ve nst den sanci takibi yapiliyor , ebe ikinmam gerektiginde soyluyor bende dedigini yapiyorum ..

çocuklarimin arasi 19 ay ,dogum kilolari 3800 ve 4 kg idi ( 4 kg olan daha kolay dogdu :) )
ya$im 1. de 24 ikincide 25.5 du :))

X