epidural normal doğum yapanlar

kardelen_32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2008
472
2
37
sevgili anneler ben 31 haftalık hamileyim ve epidural normal doğum düşünüyorum.bana avantajlarını ve dezavantajlarını söyler misiniz?? bu şekilde doğum yapmış anneciklerrrropuyorumnanaktan teşekkürlera.s.

yaaa hiç cevap yok mu kızlarrrrrrrrrrrr :KK43:(( ltfn epidural normal doğum yapan arkadaşlar yazıp bilgilendirirse çok sevinirim.karar vermem daha kolay olacak

ıkisinde de öyle rahat doğum yaptımki, iyiki korkup boşu boşuna sezaryen olmamışım. Doğum fobimdi benim ve ilk doğumumda korkudan sezaryen istiyordum, eşim elinden gelen herşeyi yaptı ve beni vazgeçirdi, iyikide vazgeçirmiş...

39. haftamdayım ben de epidural normal istiyorum.sanırım en sağlıklı ve konforlu doğum yöntemi bu.sadece anestezistin iyi olması önemli.

ewet bende başlarda çok korkuyordum. felç riski falan bişiler duymuştum.epidural normal doğum yapan arkadaşlar nasıl olduğunu memnun kalıp kalmadıklarını yazarlarsa daha netleşcek kafamda

Mrb bende 39+4. Geçen cuma arkadaşım doğum yaptı. 41. haftadaydı. Suni sancı verildi ama sancılara dayanamadığı ve gücünün azalmasından dolayı epidural istemiş doğum sırasında. Epidural olduktan sonra daha rahat etmiş. Banada epidural normal doğumu önerdi. Anesteziyi az veriyorlar ıkınmayı azaltmamak için ama okuduklarıma ve duyduklarıma göre doğumun daha rahat olmasını ve doğum sonrası ağrıların daha az hissedilmesini sağlıyormuş.

Bende epidural normal yaptım. Sadece bebeğin kanala girdiğini hissettim. Banada suni sancı takılmıştı ama epidural sayesinden hissetmedim. Doğum sonrasıda hiçbir yanetkisi olmadı. Fakat güvenilir ve tecrübeli bir uzmana yaptırmanızı tavsiye ederim...

• Beğen
Reactions: Jou
tşk ederim kızlar cevaplar için.bende o şekilde istiyorum inş bi aksilik olmazsa. dr umla konuşucam perşembe günü .doğumumun normal olmasını çok istiyorum ama fazla acı çekmekte istemiyorum :) sanırım en iyi yöntem bu bunun için. ama bazı doğum yapanlarda bacak ve bel ağrısı olmuş. nohcoycum sende böyle birşey oldu mu? hiç şikayetin olmadı mı?

sırt agrısı kalabılıyor ben 1 yıl cektım yenı yenı o blögeme el surebılıyorum.. ayrıca anzestezı uzmanıyla gorus bılgı al yapacak kısıyı arastırr.. ısının ehlı olması lazım... yoksaa bı seye yaramayabılır benım kı gıbı .. ben tum sancılarımı hıssetttım bagıra bagıra dogurdum cunku epıdural kateterım kaymıs.. kayarsa bıseye yarama zdemıstı adam sanırım kaydırdılar benı oraya buraya cekıstırrken bırılerı..

olsun yıne olsa yıne normal dogum yaparım ınşallahhh

tşk ederim cemredeniz. inş bi aksilik çıkmaz. anestezi uzmanı nasıl diye araştıracağım inş ii birine denk gelirim

rahat oldu yani. hiç bi sıkıntın olmadı mı?? bide hiç ağrı sancı hissetmedin mi?

Hayır hiç ağrı sancı hissetmedim, çok rahat oldu. Birde benim şansım iki doğumumda da hastaneye gittiğimde 6 cm açıklığım olmuştu, buda bana Allahın bir lütfu diyelim..Eğer korkup sezaryen olsaydım boşu boşuna o kadar kesi ve dikiş olacaktı. İnan bana o kadar rahatki sancıyı göze al ve normal doğum yap bence, dünyanın en güzel olayı.

sırt agrısı kalabılıyor ben 1 yıl cektım yenı yenı o blögeme el surebılıyorum.. ayrıca anzestezı uzmanıyla gorus bılgı al yapacak kısıyı arastırr.. ısının ehlı olması lazım... yoksaa bı seye yaramayabılır benım kı gıbı .. ben tum sancılarımı hıssetttım bagıra bagıra dogurdum cunku epıdural kateterım kaymıs.. kayarsa bıseye yarama zdemıstı adam sanırım kaydırdılar benı oraya buraya cekıstırrken bırılerı..

olsun yıne olsa yıne normal dogum yaparım ınşallahhh

Ben iki doğum ve haziran ayında bir ameliyat olmak üzere 2 epidural ve 1 spinal anestezi yaşamış biri olarak size hak veriyorum, çünki iki doğumda anestezi uygulanırken hiç birşey hissettmedim, ama ameliyatta o iğneyi yaparken bağırdım, çok kötü oldum, ameliyat sırasında nefesim daraldı, sonrasında bir hafta nefes alma güçlüğü yaşadım. Anestezi uzmanı çok önemli gerçektende, gideceğiniz hastaneyi iyi seçin derim ben.

teşekkürler sevibade.verdiğin cevaplar için. inş bi terslik olmaz da normal doğum olur hayırlıysa tabi. bende çok istiyorum normal olsun.allah bebelerinizi bağışlasın inş

çok konforlu bir doğum oluyor....doktorum istememesine rağmen üçüncü doğumun bu kolay olur demesine rağmen ...haftalar önceden araştırdık eşimle...anestezist seçimi önemli ..o gün için epidural anestezide en iyi dedikleri doktoru bulduk ve uygulattık....ağrı yok acı yok uygulaması kolay oldu ...hissetmedim bile...doğumda da öyle ağrı yok acı yok ...ben herkese öneririm...hem normal doğum yapıyorsun hemde ağrı hissetmiyorsun...:emir_bebek:zemuszemus

• Beğen
Reactions: Jou
hayatım cok rahat bence hıcbır dej avantajı yok parası dısında tavsıye ederım ben cok rahat dogum yaptım onunla

kızlar iyi hoşda bunun masrafı nedir ssk karşılıyormu bunlarda önemli
bilgi verirseniz iyi olur.

benim bildiğim kadarıyla ssk karşılamıyo.ben özelde düşünüyorum karşılamıyo devlet hastanelerinde ne durumda bilmiyorum

X