Saç Rengi ve Saç Boyama hidrojen peroksit ne işe yarar?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
markette tüp boyalarla karıştırmak için ayrı şişelerde oksidan satılıyor bunlardan alıp direk saçıma sürsem ne olur rengi açılır mı ve saçıma zarar verir mi?
hidrojen peroksit içerir diyor başka da birşey yazmıyor.
Böyle birşey deneyen oldu mu acaba?

deneyen ve pişman olan oldu cnm:KK43:( üni. 3 sınıftaydım, her yaz saçlarımı papatyayla sarartırdım, çok da güzel olurdu gölgelerim. ama o sene çok sabredemedim, papatya yapmak için de yazı beklemek gerekiyodu, ben okul bitmeden saç rengimi açmak istedim. aylardan mayıs, bi gün annemin saç boyasını hazırlarken elime peroksit bulaştı,değdiği yeri böyle nokta nokta beyazlattı. aynı oksijen gibi. ben de oksijen de böyle beyazlatırdı, saçı da sarartıto, demek ki peroksit de sarartır dedim. annemin saçını boyadıktan sonra şişede kalan peroksiti suyla çalkaladım, saçıma sürdüm. baktım açılıo, ertesi gün gittim, for you dan sadece peroksit aldım. o şişeyi bi kaç seferde bitirdim. ama sürdüm, 2 gün yıkamadım mesela, cahillik işte. başta gayet iyiydi, güzel olmuştu, fakat benim istediğim gibi değildi tam, kızıllı yansıyodu ışıkta, ben küllü severim. sonra yeni saçlar çıktıkça dipten peroksitli kısımların ne kadar inceldiğini farkettim. bi süre sonra o saçlar kurumaya, elime, tarağa fln takılmaya başladı. uçlarda çatallar, kırılmalar...
kestire kestire kurtuldum o saçlardan, ama kaç senemi aldı yani. bilsem ya yazı bekler papatyayla açardım, ya da direkt boyardım. o sebeple asla tavsiye etmiyorum. peroksit saçın kimyasını değiştiriyor, saç keratinden oluşmuş köprülerden meydana gelir, bu köprülerin mesafesi bellidir, peroksit köprüleri gevşeterek bu mesafeyi değiştirir, diğer bir deyişle saçı çürütür.saç bi daha eski haline dönemez.
boyalarda da peroksit var ama saçta kalış süresi max. 45 dk. dır. ayrıca boyaların içinde en azından zararı minimize edecek bakım kremleri vs. olur. saçı doğrudan boyamak daha mantıklı, daha zararsızdır, emin olun...

Son düzenleme:
çok teşekur ederim canım vakit ayırıp beni aydınlattığın için.. iyi ki denememişim a.s.

ben denedim cok güzel açtı zatn sarışın renkli gözlüydüm saç rengimi çok doğal yaptı ama budapestin dediği gibi zarar veriyodur ama ben cok memnun kaldm saçım inceydi zaten bide çatallaştı hafif uçları ama boyada çok akıyo o yzden oksidan sürdüm ben

X