18 Haftalık gebelikte ve sonrasında bebek hareketleri

Merhaba ben 18+5 deyim bi kac zamandir bebegimin haretlerini bi yere toplandogini hissediyorum ve elime yumruk gibi geliyordu ama bugun bunu hissetmedim elimi karnima koydugumda yumuruk gbi gelirdi ama suan yok daha bu sabah hissederken aksam elime gelmiyor sizce bu normal mi yasayan varmi bazen elune gelen bazen gelmeyen ;(

Merhaba ben 18+5 deyim bi kac zamandir bebegimin haretlerini bi yere toplandogini hissediyorum ve elime yumruk gibi geliyordu ama bugun bunu hissetmedim elimi karnima koydugumda yumuruk gbi gelirdi ama suan yok daha bu sabah hissederken aksam elime gelmiyor sizce bu normal mi yasayan varmi bazen elune gelen bazen gelmeyen ;(
Bebeğin yumruk gibi toplanması her zaman bebek hareketi değil kasılma da olabiliyor. Doktorunu bu konuda bilgilendir bence

bende aynı şeyi yaşamış çok panik yapmıştım 28. haftaya kadar günde 5 tekme yeterli dedi doktorum . bebek günün 20 saati uyuyormus yani onun uyanık olduğu zamanı bulamamış olabilirsin. genelde gece uyanık oluyorlar. ben o haftalarda gece tekmesini duyacağım diye uykularmdan çok oldum ☺

bende aynı şeyi yaşamış çok panik yapmıştım 28. haftaya kadar günde 5 tekme yeterli dedi doktorum . bebek günün 20 saati uyuyormus yani onun uyanık olduğu zamanı bulamamış olabilirsin. genelde gece uyanık oluyorlar. ben o haftalarda gece tekmesini duyacağım diye uykularmdan çok oldum ☺
☺ tesekkur ederm cnm cvbin icin senin de gelirmiydi eline yumruk gbi bi arkadas da kasilma olabilir dio ama bilemedim smdi

Canim bende 18+4 deyim aynen dedigin gibi yumruk gibi bir sertlik hissediyorum gece yattigimda hissediyorum ama hergun duzenli degil geceleri uykum cok kaciyor acaba ben uyurkenmi hareketleniyor diye dusunuyorum doktora sordum daha cok kucuk hissetmemen normal dedi bide benim ucuncu cocugum malum alan genis ikiside sezeryan bide hissetmezsin daha dur sabret dedi :KK43: gunduz hicbisey yok bombos karnım sanki

Canim bende 18+4 deyim aynen dedigin gibi yumruk gibi bir sertlik hissediyorum gece yattigimda hissediyorum ama hergun duzenli degil geceleri uykum cok kaciyor acaba ben uyurkenmi hareketleniyor diye dusunuyorum doktora sordum daha cok kucuk hissetmemen normal dedi bide benim ucuncu cocugum malum alan genis ikiside sezeryan bide hissetmezsin daha dur sabret dedi :KK43: gunduz hicbisey yok bombos karnım sanki
Ay ne guzel 3 cocugun bide masaallahhh valla bn smdi kasilma olmasindan korkuyorm ya elime gelen sey toplanma kasilma da olablirms bakalm dr uma sorucam

Anladim canm benim genelde boyle biyere toplanir gbi gbi oluyo avucuma gelio yaa
Kasılma her zaman ağrılı olacak diye bi şart yok. Google bebeğin karında toplanması yaz direkt kasılmalar erken doğum habercileri vs çıkıyor. Geç olmadan doktorunu bilgilendir

bende 18+4 teyim. arada hafif pıtpıtlar hissediyorum ama ilerde acıtacak kadar gerinip tekmeleyecekmiş korktum biraz hehe :KK70:

bende 18 haftalik gebeyim ilk bebegim 2 aylikken kalbi durmuştu simdi tekrardan ikinci bebegimin heycani var ama hissetmiyorum bu aralar gecn haftalrda karnmdan beni iter gbi olyodu bu gnlerde yok böyle olan varmi arkadaslar endisemi gidercek bir seylerden

bende 18 haftalik gebeyim ilk bebegim 2 aylikken kalbi durmuştu simdi tekrardan ikinci bebegimin heycani var ama hissetmiyorum bu aralar gecn haftalrda karnmdan beni iter gbi olyodu bu gnlerde yok böyle olan varmi arkadaslar endisemi gidercek bir seylerden

Canım hareket ediyordur ama sen hissetmiyorsundur.
Olabiliyor öyle arada.
Bebek karnında sabit değil. Sıvı içinde sürekli hareket ediyor.
Plesentaya doğru dönük olduğunda, darbeler hissedilmiyordur.
Geceleri hareket ediyordur sen uyurken duymuyorsundur.
Ya da gündüz koşuşturmada hissetmiyorsundur.
Bana da oluyordu. Sakın kendini üzme :)
Çok doğal...

Kızlar bu arada annelik, gebelik ve lohusalık tecrübelerimi paylaştığım bir blog sitem var.
Adresi :
Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de oyleydi senin oldgun haftalarda canim bir iki hafta daha sabret hissedersin bolca dinlen uzan hissedersin insaallahh

Canım hareket ediyordur ama sen hissetmiyorsundur.
Olabiliyor öyle arada.
Bebek karnında sabit değil. Sıvı içinde sürekli hareket ediyor.
Plesentaya doğru dönük olduğunda, darbeler hissedilmiyordur.
Geceleri hareket ediyordur sen uyurken duymuyorsundur.
Ya da gündüz koşuşturmada hissetmiyorsundur.
Bana da oluyordu. Sakın kendini üzme :)
Çok doğal...

X