13.-14.haftalarda plasentası aşağıda olanlar

bery

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
125
1
Arkadaşlar bugün kontrolüm vardı.Kanamadan sonra kahverengi akıntım devam ediyordu.Kontrol etti doktorum.Plasentam biraz aşağıdaymış, kanama da bundan kaynaklanoyormuş. 20.haftaya kadar bebek yukarı çıkabilir dedi ama çıkmama ihtimali de var. Çıkana kadar ara ara kanamaların olması normalmiş. Plasenta previa olmasından korkuorum. Umarım yukarı çıkar bebeğim de böle bişey olmaz.Bunu yaşayan arkadaşlar var mı?

canım ben 28 haftalığım benimde başından beri plesenta aşağıda çok şükür henüz bir kanama olmadı inşallah olmazda hala benimki yukarı çıkmadı umarım bir sorun yaşamazsın

canım üzülme sakın. benim bebeğim daha 12 haftalıkken plesanta çok aşağıda sürekli istirahat verdi doktorum. çok sancım oluyordu ayrıca çalışıyordum da. çok şükür 39. haftaya geldim herşey gayet normal gidiyor bebeğimin ve benim sağlığım çok iyi 29. haftamda bile oğlum hala aşağıdaydı yukarı çıkmaya niyeti yoktu. 34. haftamızda da doğum kanalına girdi normal doğum bekliyorum inşallah. darısı sana olsun canım ama bacaklarını uzatıp yat derim özellikle akşamları.

canım üzülme sakın. benim bebeğim daha 12 haftalıkken plesanta çok aşağıda sürekli istirahat verdi doktorum. çok sancım oluyordu ayrıca çalışıyordum da. çok şükür 39. haftaya geldim herşey gayet normal gidiyor bebeğimin ve benim sağlığım çok iyi 29. haftamda bile oğlum hala aşağıdaydı yukarı çıkmaya niyeti yoktu. 34. haftamızda da doğum kanalına girdi normal doğum bekliyorum inşallah. darısı sana olsun canım ama bacaklarını uzatıp yat derim özellikle akşamları.

kanaman ya da lekelenme olmuş muydu senin canım?hep yatıorum zaten 10.haftadan beri. bebeklerimiz sağlıklı olsun da yatarım napıym.

canım ben 28 haftalığım benimde başından beri plesenta aşağıda çok şükür henüz bir kanama olmadı inşallah olmazda hala benimki yukarı çıkmadı umarım bir sorun yaşamazsın

inş.kanaman olmaz canım.benim kanamalı geçio bakalım şimdilik.20.haftaya kadar çıkabilir dedi doktorum.

canm benimde aşagıdaydı arada kanamalarım ve kahverengilikler geldi.. 28. haftada yukarı çıktı ... ama sürekli dinlendim yattım.. ve progestan diye bir hap kullandım. çok korkupta panik olma sadece dikkat doguma kadar.. 2 ay önce dogum yaptım maşallah sağlıklı bir kızım var

canm benimde aşagıdaydı arada kanamalarım ve kahverengilikler geldi.. 28. haftada yukarı çıktı ... ama sürekli dinlendim yattım.. ve progestan diye bir hap kullandım. çok korkupta panik olma sadece dikkat doguma kadar.. 2 ay önce dogum yaptım maşallah sağlıklı bir kızım var

Allah bağışlasın canım darısı başımıza inşallah.ben de iğnesini kullanıorum haftada 1. beklicez bakalım 20.haftaya kadar.

Geçmiş olsun canım bana doktorum böyle bir şey demedi çok şükür kanamada olmadı ama kontrolde bende bir sorayım plasenta aşağıda olma durumu varmı diye?

Çünkü bende progestan kullanıyorum (önceki düşüğümden ötürü).

Çünkü bende progestan kullanıyorum (önceki düşüğümden ötürü).

bana da bişey sölemedi doktoeum önce canım.ben sordum plesanta previa olabilir mi die.o zaman biraz aşağıda olduğunu zamanla çıkabileceğini söledi.sen de sor bakalım bana da haber ver cnm.

bana da bişey sölemedi doktoeum önce canım.ben sordum plesanta previa olabilir mi die.o zaman biraz aşağıda olduğunu zamanla çıkabileceğini söledi.sen de sor bakalım bana da haber ver cnm.

Tamam canım sorarım inş. bir sorun yoktur....

bende progestan kullanmıştım, ilk başta gebe kalayım diye kullandım o ay hamile kaldım 10. haftaya kadar kullanmaya devam ettim. şimdi 15 haftalık hamileyim şuana kadar hiç sorun yoktu, kasıklarımda arada sancı oluyodu kasılma gibi doktorum rahim büyüdüğü için dedi. Bu hafta cinsiyetini öğrenmek için gittiğimde plasentanın rahim ağzında olduğunu gördük. çok korkuyodum ama burda yazılarınızı okudukça rahatladım, allah razı olsun paylaşımlarınız için, Rabbim bebişlerinize sağlıklı uzun ömürler versin inşallah.

Konu eski ama 10 haftalik hamileyim.dr um plesenta aşagida dedi.ama her yerde 20. Haftadan önce belli olmaz yaziyor.hakkimizda hayirlisini ver Allahim.

Konu eski ama 10 haftalik hamileyim.dr um plesenta aşagida dedi.ama her yerde 20. Haftadan önce belli olmaz yaziyor.hakkimizda hayirlisini ver Allahim.
previa durumu belli olması 20. Hafta heralde. benimde aynı haftalarda aşağıda dedi doktor. Sonraki kontrolde yukarı çıkmıştı. Rahim büyüdükçe yukarı çıkarmış. Stres yapma

Benim de 16. Haftamda dr plasenta aşağıda yerleşmiş dedi . 17. Haftamdayim ve çok endişeleniyorum. Sizin hamileliginiz nasıl gecti, nasıl sonlandı merak ediyorum. Kanama ya da lekelenme yaşamış mıydınız? Plasentada herhangi bir düzelme oldu mu?

Benim de 16. Haftamda dr plasenta aşağıda yerleşmiş dedi . 17. Haftamdayim ve çok endişeleniyorum. Sizin hamileliginiz nasıl gecti, nasıl sonlandı merak ediyorum. Kanama ya da lekelenme yaşamış mıydınız? Plasentada herhangi bir düzelme oldu mu?
Moralini bozma ama ben bebeğimi 12.haftada kalp durması sonucu kaybettim.dr zaten yanlış yerden tutunmuş durumun kritik demişti ve maalesef kürtajla sonuçlandı.7. Haftadan itibaren hep lekelenmem hep devam etmişti.
2016 ocakta kürtaj oldum.5 ay sonra Allaha şükür yeniden hamile kaldım ve şimdi 23.haftamdayım.rabbime şükür her şey yolunda.
Hiç canını sıkma her gebelik kendine hastır ve kimseninki kimseninkine benzemez.
İnşallah rabbim sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip eder.
Lekelenmen falan var mı? dr un progestana başladı mı?

Moralini bozma ama ben bebeğimi 12.haftada kalp durması sonucu kaybettim.dr zaten yanlış yerden tutunmuş durumun kritik demişti ve maalesef kürtajla sonuçlandı.7. Haftadan itibaren hep lekelenmem hep devam etmişti.
2016 ocakta kürtaj oldum.5 ay sonra Allaha şükür yeniden hamile kaldım ve şimdi 23.haftamdayım.rabbime şükür her şey yolunda.
Hiç canını sıkma her gebelik kendine hastır ve kimseninki kimseninkine benzemez.
İnşallah rabbim sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip eder.
Lekelenmen falan var mı? dr un progestana başladı mı?
Kaybınız için çok üzüldüm ama neyse ki yeni bir bebek geliyor gözünüz aydın. Benim lekelenmem ya da kanamam olmadı hiç. Sadece kasık bölgemde ağrı oluyor. Bugün başka bir doktora gittim "Evet, plasenta aşağıda ama bebeğin önünde değil arkasında" dedi pek bir şey anlamadım... Kendi Dr.um Progestana başlattı, 5 gecedir kullanıyorum. Umarım etkisi olur. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin...

Kaybınız için çok üzüldüm ama neyse ki yeni bir bebek geliyor gözünüz aydın. Benim lekelenmem ya da kanamam olmadı hiç. Sadece kasık bölgemde ağrı oluyor. Bugün başka bir doktora gittim "Evet, plasenta aşağıda ama bebeğin önünde değil arkasında" dedi pek bir şey anlamadım... Kendi Dr.um Progestana başlattı, 5 gecedir kullanıyorum. Umarım etkisi olur. Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin...
Kızlar mrb bende dün gece kahverengi lekelenmeyle gittim acile 13+4 düm iğne ve serum yapıldı sabah geldi doktor eşi aşşagı yerleşmiş gibi görünüyo dedi asıl doktorum bursada ama şuan yurt dışında cuma randevum ve çok korkuyorum yat dinlen dedi burdaki doktor progestan iğne ve endol diye bi ilaç verdi acildede pruloton yapıldım nasıl yukarı çıkar ne yapmamız lazım hiçbişeu bilmiyorum nedemek bu korkuyorum bilen varsa yaşayan yardımcı olabilirmi

Kaybınız için çok üzüldüm ama neyse ki yeni bir bebek geliyor gözünüz aydın. Benim lekelenmem ya da kanamam olmadı hiç. Sadece kasık bölgemde ağrı oluyor. Bugün başka bir doktora gittim "Evet, plasenta aşağıda ama bebeğin önünde değil arkasında" dedi pek bir şey anlamadım... Kendi Dr.um Progestana başlattı, 5 gecedir kullanıyorum. Umarım etkisi olur. Allah sağlıkla kucağımıza
Sağol canım,amin
.dr una güven her şey yolunda diyorsa yolundadır.aklına kötü bir şey getirme.

Benimde 14. Haftada asagidaydi taki 30. Haftaya kadar doktor biraz yukari cikmis dedi. Bakalim persembe kontrolum var 32 haftalik olduk hareketlerini hrp yukarida hissediyorum cikip çıkmadığını sorucam. Bende hic kanama olmadı sadece kasık ağrısı yapti.

X