1.sınıf öğretmenleri paylaşım alanı

cityangel

BAL KÜPÜ
Kayıtlı Üye
7 Mart 2007
270
1
bu sene 1. sınıfları okutacak öğretmenler burdan paylaşalım yaptıklarımızı...
benim bu gun 45 öğrencimden sadece 25 i geldi maalesef her gün 3-5 kişi artarsa sayımız her güne aynı baslayacağız gibi görünüyor. Veliler daha ilgili olsun isterdim nasıl bir bezginliktir ki ilk gün çocuğu bir heyecanla okula getirmez insan CADIARZU
bu gun oyun oynadık ,sarkı söyledik, bahçede oyunlar oynadık , okulu gezdik yarı için kuru boya istedim sadece boyama yaprakları dağıtacağım. Sonraki günde oyun hamuru falan isteyip perşembe cizgi ççalışmalarına geçmeyi düşünüyorum.

merkez bir okuldasınız sanrım öğretmenim:)ramazan yüzünden velilerdede çocuklardada rehavet var asıl haftaya çok daha ilgili olacaklardır die düşünüorum ben yarın başlayacam ilk günümüze nasipse bugün toplantımız vardı göremedim birlerimi:)

istanbuldayım ama merkez değil :) bir çoğu köye gitmiş bayram dönüşünü bekliyor gerçi bugun de vardı sayıda artış ama bakalım bu gün biraz daha az yoruldum

merhaba bende aynı başlığı açıcaktım ki siz benden önce davranmışsınız bende ilk defa 1 leri okutacağım 5 yıllık öğretmenim ama sanki ilk defa öğretmenlik yapacak gibi heyecanlıyım

olsun öğrenci sayın azdır, ben işleri yetiştiremiyorumm 1. sınıf öğretmenlerine nöbet tutturmasınlar, evrak kaydı tutturmasınlar yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ben sınıf öğretmenliği 3.sınıfta okuyorum henüz. hayat bilgisi dersinde 1.sınıf okul heyecanım- duyguların yüzleri var konusunu anlatacağım. neler yapabilirim etkinlik olarak

ben de bu sene 1. sınıf okutuyorum ,ü sesini verdim bugün.Sizler hangi sestesiniz?Henüz birleştirme yapamayan öğrencilerim var.Farklı yöntemler uygulayanlar var mı?

merhaba kızım 1.sınıfı gidiyor ama hala okumayı ögrenemedi çok caresizim yardım edin 1saniye önce söyleyip okuttugum kelimeyi 1saniye sonra unutuyor arkadaşlarından çok geride harflerin çogunu tanıyamıyor ve birleştirme hiç yapamıyor okulda ögretmenide okuyamıyor nasılsa diye okutmuyor kendim evde nasıl bi yol izleyebilirim ögretmen hiç yardımcı olmuyor dikkat dagınıklıgı olabirmi diye pskiloga götürmeyi düşünüyorum faydası olurmu ne yapabilirim okumayı bilmedigi için ders çalıştırmak çok zor yardım edin.

merhaba kızım 1.sınıfı gidiyor ama hala okumayı ögrenemedi çok caresizim yardım edin 1saniye önce söyleyip okuttugum kelimeyi 1saniye sonra unutuyor arkadaşlarından çok geride harflerin çogunu tanıyamıyor ve birleştirme hiç yapamıyor okulda ögretmenide okuyamıyor nasılsa diye okutmuyor kendim evde nasıl bi yol izleyebilirim ögretmen hiç yardımcı olmuyor dikkat dagınıklıgı olabirmi diye pskiloga götürmeyi düşünüyorum faydası olurmu ne yapabilirim okumayı bilmedigi için ders çalıştırmak çok zor yardım edin.

kızınız kaç aylık o da önemli, benim sınıfım da 2008 li öğrenciler dikkatini toplamakta güçlük çekiyor. Renkleri ,basit kavramları tanıyor mu ? Eğer bunlarda da sıkıntı varsa belki öğrenme güçlüğü olabilir .Tabi her çocuğun öğrenme süresinin farklı olduğunu unutmamak lazım. Umutsuzluğa kapılmayın.

Tüm sesleri bitirdikten sonra okumakta zorlanan öğrencilerle eksik seslerden tekrar baştan başlayacağım. Yarıyıl tatili için de onlara 2li 3 lü hecelerden ve seslerden oluşan bol görselli ödev vericem .Belki kızınızın öğretmeni de öyle yapacaktır.

2007 haziran dogumlu hiç bişeyi bilmiyor renk basit kavramalarına bilmiyor onu evde çalıştırmam için yol haritasına ihtiyacım var bunu sınıf ögretmeninden istedim ama yardımcı olmuyor

hatimesude yaşı idealmiş kızının.Öncelikle öğretmeniyle görüşmelisin, o seni yönlendirecektir. Basit kavramları ve renkleri evde boyama çalışmalarıyla ,küçük oyunlarla öğretmeye çalışabilirsin.Renkleri belli başlı nesnelerle somutlaştırarak öğretmeye çalışabilirsin. Her güne bir renk belirle, mesela turuncu , o gün turuncu kıyafet giydir, mandalina, portakal yedir. Evdeki turuncu eşyaları buldur. Buldukça ödüllendir. Kolay gelsin.

ögretmen hiç bir şekilde yardımcı olmuyor 5ögrencisi var takmış onlara geride kalanlar umrunda degil ve bunu acıkça söylüyor beni ilgilendirmez diye kırıcı oluyor çok yardım istedim ama beni ilgilendirmez nasıl ögretirsen ögret diyor berbat durum dayım sadece istedigim evde nasıl çalıştırabilirim bu duruma çok üzülüyorum ayrıca cvplar için teşekkür ederim

Merhabalar. Ben 15 yıllık edebiyat öğretmeniyim. İkizlerim var. 1. Sınıfa gidiyor. Oğlum okuma yarışmasında sınıfın en gerilerinde, onunla uğraşıyorum. Tavsiyelerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Sınıfın en iyisi 105 kelime, benimki 31 kelimede. Ne dersiniz? Kızım ona göre daha iyi. Ancak oğlum okuduğunu yavaş okursa anlayıp çok rahat anlatabiliyor. Kızım ise cümle kurmakta zorlanıyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Sevgiler...

ben de bu yıl birinci sınıfları okuttum allahım ne zorlu bir süreçti 50 öğrencim vardı 4ü okumaya geçemedi onlarda geçemicekler gibihergün okutmaya çalışıyorum ama elatı biteremedik bir ben de pes ettim sonunda :)bu arada birinci sınıfı çalıştırmak zordur bütün iş birazda velidedir eğer çocugunux hala karıştıryorsa ona hergün sesleri tekrar ettirirn unuttuğu sesleri ilişkilendirin birşeylerle okuma yarışmasında 31 kelime okuyanda bence 1.sınıf için iyi bir okuma benim sınıfımda en fazla 80 kelime vardı gayet iyi bir sınıf gibi herkese kolay gelsinn....

X