Kekler - Pastalar UzmaN'dan ''Hazır Kekten Minik Yaş Pasta'' Tarifi (Resimli)

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Vakit çalmayan pratik bir tarif:)

Bir bardak soğut süt ile vanilyalı krem şantiyi hazırlayıp,on dakika buzdolabında dinlendiriniz..

1 Adet hazır kek
1 Paket vanilyalı krem şanti
Bir kase mevsim meyveleri(kiraz,kivi,muz,çilek vs.vs.)
1 Su bardağı süt
Bir miktar hindistancevizi
Sunumda kullanılmak üzere minik kağıt kalıplar

Hazır kekten bir çay bardağı yardımı ile daireler
kesiniz..
Dairelerin dışında kalan hazır kek parçalarını rondodon geçirip,bir kaba alınız..
Bir bardak soğuk süt ile vanilyalı krem şantiyi hazırlayıp dolapta bir on dakika bekletiniz..
Kekten aldığınız daire şeklinde ki parçaların üzerine,hazırlamış olduğunuz krem şantiyi bolca ekleyiniz..
Krem şanti üzerine mevsim meyvesi hangisi ise;muz,potakal dilimleri,kiraz yada çilek tanelerini de yerleştiriniz..
Meyve yerleştirdiğiniz küçük keklerin bir yarısını,önceden rondodon geçirdiğiniz kek parçacıklarına bulayınız..Diğer krem şantili ve meyveli kısıma ise hindistancevizi serpiniz..
Küçük kağıt kalıplara yerleştirip bir saat kadar buzdolabında dinlenmeye alnız.
Minik yaş pastalarınız bir saatlik buzdolabı dinlenmesinden sonra servise hazırdır..
Kekten çay bardağı yardımı ile daireler kesiyoruz.
50638052.jpg

Daire şeklinde ki kek parçalarına önce vanilyalı krem şantiyi,daha sonra üstüne meyve parçalarını yerleştiriyoruz.
53784625.jpg

Yakından görünümü.
80063221.jpg

Krem şantili kısmın hindistancevizine bulanma aşaması.
76695868.jpg

Kalan kek parçalarının,rondodon geçmiş haline bulandığı aşama..
93941957.jpg

Minik kağıt kalıplara yerleştirildiği ve sevise hazır hali:)
25102999.jpg

Ben meyveli ve hindistan cevizli olarak aynı kekten iki şekil çıkardım..Bir kaçını hindistancevizli ve kek parçacıklı,bir kaçını ise sade meyveli yaptım..Tercih size kalmış:)

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme:
70685903.jpg

Bu tarif de kız kardeşimindir:) Süsleme konusunda fındık,ceviz yada damak tadınıza ne uygunsa onu seçebilirsiniz..yerimseniben

Sevgili Ebru'cuğum bu tarifle beni tanıştırman gerçekten cana değdi..Çok teşekkürler..Şeniz

Hazır kek yanında,kendi elimizle hazırladığımız sade bir kekten de yararlanabileceğimizi dip not olarak belirtmek istiyorum veeeee,
herkese afiyet,şeker olsun diyorum..a.s

Kadınlar Kulübü Yemek Tarifleri :nazar:

Son düzenleme:
Çok şirinler
Farklı şekillerdeki kalıplarla da yapılabilir bilhassa kalp kalıp ile de çok hoş olur bence.
Ellerine sağlık Uzman'ım.

oooooooo bu tam benlikk
cok guzel gozukuyor eline saglik cnm

Çok şirinler
Farklı şekillerdeki kalıplarla da yapılabilir bilhassa kalp kalıp ile de çok hoş olur bence.
Ellerine sağlık Uzman'ım.

oooooooo bu tam benlikk
cok guzel gozukuyor eline saglik cnm

:)))
Dillerinize sağlık arkadaşlar..ŞenizBen çok eğlendim yaparken minik minik güzel oldular..yerimseniben

Afiyetler olsun..a.s

:nazar:yine döktürmüssünüz masallah:nazar:
ellerinize saglik
süper fikir
harika bir sunum
eminim tadida hafif ve lezzizdir
cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Ben de derya baykalın programında tost ekmeklerini böyle kesip tart kalıplarına yerleştirip içine istediğiniz malzeyi koyup az fırınladıklarını gördüm ona benzettim bir an :))))))))

Vakit sıkıntısı yaşayan arkadaşların işine yarayacaktır eminim

ellerine sağlık canım ablan ne güzel görunuyor öylecokacimcoook​

X