Ahmet Maranki'nin kilo aldıran karışımı

maden suyu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
748
1
250 gram kuru siyah üzüm içerisine 1 çay kaşığı kadar kına kına ile 1 tutam pelin otu ilave edilir.

Bu karışım et makinesinde çekilip 3 litre su içerisine karıştırılır. Ardından, yarı suyu gidinceye kadar bu kür kaynatılır. Tülbent ile bu kür süzülüp (süzülmüş üzüm suyu başka bir kaba alınır) kalan posası ikinci kez 3 litre su içerisine karıştırılır ve tekrar yarı suyu gidinceye kadar kaynatılır. Bu üzüm suyu da tülbent ile süzüldükten sonra ilk başta elde edilen üzüm suyu ile karıştırılır ve bu karışıma bir miktar şeker ilave edilir.

Sabahtan ikindi vaktine değin bol bol bu üzüm küründen içilir. Su içilmemelidir, ikindiden sonra susuz kalınır. Akşamdan sonra bol bol yoğurt yenmelidir. Gece yarısı içine bal ilave edilmiş süt içilir. Prof. Dr. Ahmet Maranki bu terkipin asla bırakılmamasını söylüyor. Sabahları ise kahvaltıda çay yerine sebze ve meyve suları içilmelidir.

Kınakına bitkisi (kontesotu), kökboyasıgiller familyasından, 15-20 metre boyunda bir ağaçtır. Kına kına ağacı olarak bilinmesine rağmen, kına kına otu olarak da söylenilir, ama ot değil kocaman bir ağaçtır.

Kınakınanın içeriğinde bulunan bazı maddeler şunlardır: kinin, kinidin, kinşonin, singol, kupreol.

Kına kınanın gövdesi, kök ve kabukları kullanılır. Kına kınanın tadı acıdır

Son düzenleyen: Moderatör:
■Ateş düşürücü özelliği vardır.
■Sıtma tedavisinde kullanılır. Bilindiği üzere, sıtma tedavisinde kinin kullanılır.
■Tifoda faydalıdır.
■Ağır ve mikroplu hastalıklarda nekahat devresini kısaltır.
■Cilt kaşıntılarında faydalı olduğu bilinir.
■ıştah açıcıdır. Kuvvet verir.
■Kabızlığı giderir.
■Kinidin alkoloidi taşikardi için kullanılır. Vücuda kuvvet verir.

Son düzenleyen: Moderatör:
paylaşımın saol ama bu çook zor yaa et makinasından çek tülbentten süz ikindiden sora susuz kal bide kına bana pek cazip gelmedi walla ama yinede emeğin için saol yararlananlar olur belki

öncelikle paylaşimin için sağol, ama ben bununla uğraşmaya vakit ve enerji harcicağima yemek için harcarım daha mantıklı, banada biraz zor ve uğraştirici geldi

öncelikle paylaşimin için sağol, ama ben bununla uğraşmaya vakit ve enerji harcicağima yemek için harcarım daha mantıklı, banada biraz zor ve uğraştirici geldi

Kusura bakma ama yaptığım her şeye bişi bulmana alındım doğrusu:1no2: Ben zubeyda birde ender saraçın var galiba onu ben bulamadım bulan varsa eklesin arkadaşlar o daha iyiydi sanki
belkide maranki nindir bi araştırırmısınız
dedi die yazmıştım bunu Uygulamak zorunda değilsin

Son düzenleme:
arkadaşlar ben bu kürü denemeye çalıştım ama tadı çok acı su niyetine içilecek gibi deil okadar emeğim boşa gitti:KK43:

İyi gelmediğine üzüldüm Fakat hala tvlerde uzmanların tavsiye ettiği bir şey bu kına kına :KK34:

X