gaz yapmayan yiyecekler ne ????

nxixnxixm

nınım ve ata'm herşeyim
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.721
7
50
arkadaşlar ben artık ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım.. mafoldumben
ne yapılsa evde netten bakıyorum gaz yapıyor çıldıracağım laelaelaelaelae

siz ne yapıyorsunuz yemek olarak??
gaz yapmayan ne yiyorsunuz ??
lütfen paylaşalım...:Saruboceq:

canım valla bana tercüman oldun resmen.bende aynı durumdayım.
gaz yapmıyanı bilmemde benim yemediklerim bunlar
mercimek,bulgur,nohut,kuru fasulye,taze fasulye,
süt,sütle yapılan her tatlı,çikolata,kahve ,çay,muz.portakal
hele çikolata yersem çocuk resmen huzursuz oluyor.denedim eminim yani.
yiycek ne kaldıki ya.
ama neyse allahtan tatlı olarak sevdiğim herşey yasak banada kilo almamış oluyorum bu arada:))
çikolata sana saçma gelir belki ama anla işte insandan insana çok değişiyor böyle şeyler.
sen kendini dinleyip ona göre yapıcaksın listeni.
senin bebğin ne kadarlık?
benim kolikle başım fena halde dertte :KK43:(

Ne yaparsanız yapın ilk 3 ay kolik olucaktır bebeğiniz.Çünkü yavrucukların midesi çok gelişmemiş oluyor fakat bile bilede lades demeden fasulye ve mercimek yememek gerekir

canım valla bana tercüman oldun resmen.bende aynı durumdayım.
gaz yapmıyanı bilmemde benim yemediklerim bunlar
mercimek,bulgur,nohut,kuru fasulye,taze fasulye,
süt,sütle yapılan her tatlı,çikolata,kahve ,çay,muz.portakal
hele çikolata yersem çocuk resmen huzursuz oluyor.denedim eminim yani.
yiycek ne kaldıki ya.
ama neyse allahtan tatlı olarak sevdiğim herşey yasak banada kilo almamış oluyorum bu arada:))
çikolata sana saçma gelir belki ama anla işte insandan insana çok değişiyor böyle şeyler.
sen kendini dinleyip ona göre yapıcaksın listeni.
senin bebğin ne kadarlık?
benim kolikle başım fena halde dertte :KK43:(

nadya canım tşkler.. yazdıklarını bende denedim banada yapıyor..
heleki çikolata hemde nasıl kestim tabiki..
bu arada bir yerden bir dr yazısını okumuştum süt ve yoğurt yerseniz tuz ve şeker kullanın diye yazmış gazı alıyormuş..
walla evde ne yemek yaptıracağımı şaşırdım..
benim oğlum 55 günlük oldu bugün..ama biz prematüreyiz 33 haftalıkken doğdu..
gaz bizdede var sab diye bir ilaç kullanıyorum..ayaklarımı üşütmemeye çalışıyorum..
birde ben halen terliyorum günde 2-3 defa üstümü değiştiriyorum..
sendene varmı ??
başka kimde var bu terleme ya
ne zaman geçecek...akannehir

Ne yaparsanız yapın ilk 3 ay kolik olucaktır bebeğiniz.Çünkü yavrucukların midesi çok gelişmemiş oluyor fakat bile bilede lades demeden fasulye ve mercimek yememek gerekir

canım zaten onlar başlı başına gaz yapıcı..
dün bezelye vardı evde korkumdan yiyemedim..
bu gidişler peynir ekmek yiyeceğim walla..delikafadulden

[QUOTE = nınım; 9137587] Nadya canım tşkler .. yazdıklarını bende denedim banada yapıyor ..
heleki çikolata hemde nasıl Kestim tabiki ..
bu arada bir yerden bir dr yazısını okumuştum süt ve yoğurt yerseniz tuz ve şeker kullanın diye yazmış gazı alıyormuş ..
walla evde ne yemek yaptıracağımı şaşırdım ..
benim oğlum 55 günlük oldu bugün .. ama biz prematüreyiz 33 doğdu .. haftalıkken
GAZ bizdede var sab diye bir ilaç kullanıyorum .. ayaklarımı üşütmemeye çalışıyorum ..
Birde ben halen terliyorum 2-3 defa üstümü değiştiriyorum .. günde
sendene varmı?
ne zaman geçecek ... akannehir [/ QUOTE]

işte canım dedim ya hep aynı durumdayız.demek çikolatayı sende keşfettin.benim canım acayip profiterol çekmişti.hemde öyle bol çikolatalı soslu olandan inciden yani:))
2 tabak yedim salak gibi.gece varya çocuk bir saniye gözünü kırpmamıştı.acayip aktif oldu.hem ağlıyor hem gazı aman allahım ya tövbe ettim yemem bidaha.
sab' ı bende kullandım 10.gün başladık.12 gün kullandım.ilk günlerde etkili gibi geldi ama sonra işe yaramadı.şimdi babuline diye bitkisel bir şurupa geçtim.artı rezene veriyorum.birde 3 gündür şu ayak hareket ettirme olayını her altını açtığımda 5 dakka yapptırıyorum.sanki birazcık daha kolay gaz çıkarıyor gibi geldi bana.
bizim de bugün 33.günümüz.
40 ı çıktıktan sonra hiç bir değişiklik olamadımı seninkinde ?
herkes öyle diyor bana.sık dişini 40 ı çıksın rahatlarsın.
ya ne var bu 40 ta analamadım gitti???

bende terleme arada aniden oluyor canım evet.ama bak doğumdan beri ayaklarımdan bir kere bile çorabı çıkarmadım gaz olmasın üşütmiyim diye.
ne kadar ateş bassada giyiyorum valla
sende giymiyorsan mutlaka iy çorap canım.

ya ben böyle garip yazmadımki.sistemde sorun var sanırım abuk subuk çıkmış yazdıklarım.inşallah anlaşılır canım

[QUOTE = nınım; 9137587] Nadya canım tşkler .. yazdıklarını bende denedim banada yapıyor ..
heleki çikolata hemde nasıl Kestim tabiki ..
bu arada bir yerden bir dr yazısını okumuştum süt ve yoğurt yerseniz tuz ve şeker kullanın diye yazmış gazı alıyormuş ..
walla evde ne yemek yaptıracağımı şaşırdım ..
benim oğlum 55 günlük oldu bugün .. ama biz prematüreyiz 33 doğdu .. haftalıkken
GAZ bizdede var sab diye bir ilaç kullanıyorum .. ayaklarımı üşütmemeye çalışıyorum ..
Birde ben halen terliyorum 2-3 defa üstümü değiştiriyorum .. günde
sendene varmı?
ne zaman geçecek ... akannehir [/ QUOTE]

işte canım dedim ya hep aynı durumdayız.demek çikolatayı sende keşfettin.benim canım acayip profiterol çekmişti.hemde öyle bol çikolatalı soslu olandan inciden yani:))
2 tabak yedim salak gibi.gece varya çocuk bir saniye gözünü kırpmamıştı.acayip aktif oldu.hem ağlıyor hem gazı aman allahım ya tövbe ettim yemem bidaha.
sab' ı bende kullandım 10.gün başladık.12 gün kullandım.ilk günlerde etkili gibi geldi ama sonra işe yaramadı.şimdi babuline diye bitkisel bir şurupa geçtim.artı rezene veriyorum.birde 3 gündür şu ayak hareket ettirme olayını her altını açtığımda 5 dakka yapptırıyorum.sanki birazcık daha kolay gaz çıkarıyor gibi geldi bana.
bizim de bugün 33.günümüz.
40 ı çıktıktan sonra hiç bir değişiklik olamadımı seninkinde ?
herkes öyle diyor bana.sık dişini 40 ı çıksın rahatlarsın.
ya ne var bu 40 ta analamadım gitti???

bende terleme arada aniden oluyor canım evet.ama bak doğumdan beri ayaklarımdan bir kere bile çorabı çıkarmadım gaz olmasın üşütmiyim diye.
ne kadar ateş bassada giyiyorum valla
sende giymiyorsan mutlaka iy çorap canım.

bende 40 ında ümitlenmiştim ama bişey olmadı canım.. şimdi 3 ayın geçmesini bekliyorum..walla hiç bişey yemiyorum gaz olacak diye. bende ayak hareketlerini yapıyorum gaz çıkarıyor..çoraplarım hep ayağımdaydı halende ayağımdalar.
galiba 3 ayı doldurunca rahat edeceğiz (inşallah) :Saruboceq:

benm doktorum istersen 10 tabak kuru ye sütten gecmez dedı..hurafe yani..ben herrrseyı yıyommmm..sadece asıtlı içme ve kafeınlı yeme dedı..çukulat kahve cay cola fanta vs...

karnına hızlıı msaj ve saat yonunde masaj yapın cokk ıı gelıo ..o anda cıkarıo..rıtmık ama hızlı hızlı harekete gecsın yanı bagrsaklar.ben sab ardından ılık ama çok önemlı soguk deıl rezene masaj bacakları tutup havaya dık pırtlamazsa benı ara kaydirigubbakcemile2 hepsı ard arda ama ..ve hergun yıkayın mutlakaaaaaaa ama mutlakaaaa bagrsaklar yumusuo cok işe yarıoo doktrmz söledı ..bız atlattık sukur..2 ay 10 gunluk oldukk kaydirigubbakcemile2

Ben hurafe oldunu düşünmüyorum dun sabah ve öğle çok ıyıydık köfte yemiştim dün gece bebeğim resmen gazdan çıldırdı acilletde gezdik sütümü vermedim sabaha kadar sağdım mama verdim kimyon çayı ce rezene içirdim halen daha ıkınıyo uykuya dalamıo bidahamıköfte asla...

Ben hurafe oldunu düşünmüyorum dun sabah ve öğle çok ıyıydık köfte yemiştim dün gece bebeğim resmen gazdan çıldırdı acilletde gezdik sütümü vermedim sabaha kadar sağdım mama verdim kimyon çayı ce rezene içirdim halen daha ıkınıyo uykuya dalamıo bidahamıköfte asla...
tunikecim bildiğimiz kıyma köfteden mi bahsediyorsun acaba? ben de dikiişlerim iyileşsin diye köfte yiyeyim diyordum ama durdum bi şimdi

Of kzlar benimde bebegmin çok gazı var gece 3ten snra uyumuyo hç.surekli ıkınyo aglyo dayanamyrm aglamasna artk.dr kakasınh yapması içn şurup verdi.kaka yapyo smdide gazı çogaldı npcamzı sasırdk sab,zinco,biogaia hepsni kullandk ama faya etmyo

X