endometriyozis olup hamile kalan var mı

esraberat

zeynep*elif*ikra
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2008
773
17
sebepsiz infertilite sorunum varken tesadüfen endometriyozis olduğumu öğrendim..meğer sebebi buymuş..bu şekilde olup hamile kalan var mı arkadaşlar..

ben varim. ama tup bebekle. 1 yil normal denedik olmadi. ilk tup denemesinde oldu.

iyi sanslar a.s.

ben varim. ama tup bebekle. 1 yil normal denedik olmadi. ilk tup denemesinde oldu.

iyi sanslar a.s.

süpersin çok sevindim tüp denemeye korkuyodum tutmaz diye demek ilk tüpde oldu çok güzel umarım benim de olur yani hiç doğum kontrolle uğraşmadın mı direk ameliyat olup sonrada tüp mü yaptırdın benimde dayanacak sabrım kalmadı direk ameliyat ve tüp istiyorm..
senin kistler ne durumdaydı yapışıklık falan var mıydı ve hamilelikte düşük sorunu yaşadın mı biliyorum çok oldu ama çok şaşkınım yeni öğrendim ve bi karar vermem gerkiyo..doğum kontrol mü ameliyat mı..

canım nası öğrendin peki?
önce bütün tetkikler yapılmamışmıydı
nasl anlaşıldı

inan yapılmadık test kontrol kalmadı doktorum senin çocuğun olamzsa kimsenin olmaz diyodu..en son ürolojik bi rahatsızlığım için üroloji doktoruna gittim ve o şüphelendi.o kadar kadın doğuıma gittim kimsew bilemedi o doktor bildi..pelvik mrı istedi ve karnımda birsürü kist ..kötü süpriz..çok şaşırdım..aslında laparoskopiyle bakılıyo buöyle şeylere ama daha kolay diye heralde bunu istedi..bilmiyorum ben de anlamıyorum erken teşhis olsaydı bu kadar zaman kaybetmezdim..

süpersin çok sevindim tüp denemeye korkuyodum tutmaz diye demek ilk tüpde oldu çok güzel umarım benim de olur yani hiç doğum kontrolle uğraşmadın mı direk ameliyat olup sonrada tüp mü yaptırdın benimde dayanacak sabrım kalmadı direk ameliyat ve tüp istiyorm..
senin kistler ne durumdaydı yapışıklık falan var mıydı ve hamilelikte düşük sorunu yaşadın mı biliyorum çok oldu ama çok şaşkınım yeni öğrendim ve bi karar vermem gerkiyo..doğum kontrol mü ameliyat mı..

hayir dogum kontrolle ugrasmadim, doktorum cok farkedecegini dusunmedi. benim endometriyozisim acil bi kist ameliyati sirasinda ortaya cikti. en ufak bir belirtim yoktu, tesadufen ogrendik yani. ameliyattan once 6 ay, sonra 6 ay normal denedik ama olmadi. yapisiklik yoktu bende, tuplerim de iyi durumdaydi. dusuk sorunum da olmadi cok sukur. su an 27 haftalik hamileyim, bir kizim olacak:)

sirf endo. yuzunden ameliyat olmani tavsiye etmem. direk tup yaptir bence. kistin ne durumda? buyuklugu nedir? eger kist problemliyse onu aldirmak icin ameliyat olman gerekebilir.

iyi sanslar! a.s.

rahım fılmı cekıldı mı?orda tuplerın durumuna baglı olarak ya once amelıyat ederler yada tüpbebege karar verirler.ama dr lar endo gelişmişse, benım gıbı,tuplerınde sıvı gecısı baslamıssa yanı tıkalıysa amelıyatla tuplerı devre dısı bırakıp kıstlerı alıp ,2-3 ay sonra tupbebek yapıyorlar.ama dedıgım gıbı kıstlerın durumuna baglı dr karar verıyor.

benim kistler milimetrik boyuttalar mr da öyle görülüyo ama tekrar laparoskopi yaparlar mı bilmem.. tüplerim açık yapışıklık var mı bilmiyorum ama zaten tüp bebek deniyceem için fark etmez heralde..

hayir dogum kontrolle ugrasmadim, doktorum cok farkedecegini dusunmedi. benim endometriyozisim acil bi kist ameliyati sirasinda ortaya cikti. en ufak bir belirtim yoktu, tesadufen ogrendik yani. ameliyattan once 6 ay, sonra 6 ay normal denedik ama olmadi. yapisiklik yoktu bende, tuplerim de iyi durumdaydi. dusuk sorunum da olmadi cok sukur. su an 27 haftalik hamileyim, bir kizim olacak:)

sirf endo. yuzunden ameliyat olmani tavsiye etmem. direk tup yaptir bence. kistin ne durumda? buyuklugu nedir? eger kist problemliyse onu aldirmak icin ameliyat olman gerekebilir.

teşekkürler iyi dileklerin için .. ne tatlı kız bebek bayılırım ben de çok istiyorum hatta ikiz ikiz olur inşallah..umarım sağ salim kavuşursun bebişine..

ameliyatla 3 cm den büyükleri alıyorlarmış galiba..siz aldırdınız mı tehlikeli birşeymi?

slm geçmiş olsun esraberat..bende de endo var.. aralık ayında çektirdiğim hsg filminde tüplerim tıkalı çıktı, çikolata kisti nedeniyle tıkalı olduğu ocak ayında yapılan laparaskopi de ortaya çıktı, kist temislenip tıkalılık açıldı dendi..ameliyattan 8 ay geçmesine rağmen hala gebe kalamadım,bu arada bir negatif aşılama geçirdim.. sanırım artık bende tüp bebek yoluna gireceğim, önce bi kez daha aşılama denemeyi düşünüyorum..hepimize şifa versin Allah'ım..kucaklarımızı boş bırakmasın mevlam..:Saruboceq:

benim doktorum aşılama taraftarı değil ben de bi kere yaptırdım tutmadı..aşılama için normal birleşmeden bi farkı yok birleşmede olmayan aşılamada nasıl olsun diyo..o yüzden tüp yapcaz galiba..ne zaman düşünüyosun tüpü ben tüm cesaretimi toplayıp ekimde başlayım diyorum..

slm ben de endo 4.seviyedeki bi hastayım.yapışıklık var.1 kez ameliyat oldum açık ameliyattı çok zordu.sonra 2hafta önce ilk tüp bebek deneyimimi yaşadım ve sonuç negatif.3 embryo yerleştrmişlerdi emindim olacağına ama olmadı.bilmyorum ne yapmalıyım.istanbulda bu işte en iyi doktor kimse ona görnmek istyorum durumumu öğrenmek istyorum .gittğim bi doktor yeniden ameliyat dedi diğeri yeniden tüp bebek deneyelim dedi hangisi doğru ...

bende geçen sene çikolata kistinden ameliyat oldum bu ameliyattan sonra 2 negatif aşılama 1 negatif tüp bebek ve 2. tüp bebekte hamile kaldım ümitsizlik yok yola devam allah herkesin yardımcısı olsun.

sibercim canım tebrik ederim. allah saglikla kucagina almayi nasip etsin insallah. darısı basimiza bu sekilde guzel haberler duyunca endolu arkadaslarımızda umidimiz artıyor... opuyorumnanaktan

pozitif canım sana da gecmis olsun. senin tup bebek denemen de adın gibi pozitif olacak diye beklemistim bende hayırlısı...

benimde bir ara ameliyat mı yoksa 2. tup bebek mi diye kafam karismisti. doktorumla ve esimle beraber 2. tedaviyi denemeye karar verdik

kistin yoksa ameliyatin pek fazla bir anlamı yada faydası yok diye biliyorum. benimde tuplerim tıkalı ve muhtemelen yapışıklıklar var ama tup bebek için bunlar cok cok onemli olmuyormuş.
inşallah 2. denemelerde tuttururuz.

slm ben de endo 4.seviyedeki bi hastayım.yapışıklık var.1 kez ameliyat oldum açık ameliyattı çok zordu.sonra 2hafta önce ilk tüp bebek deneyimimi yaşadım ve sonuç negatif.3 embryo yerleştrmişlerdi emindim olacağına ama olmadı.bilmyorum ne yapmalıyım.istanbulda bu işte en iyi doktor kimse ona görnmek istyorum durumumu öğrenmek istyorum .gittğim bi doktor yeniden ameliyat dedi diğeri yeniden tüp bebek deneyelim dedi hangisi doğru ...

sanırım konyadasın bi arkadaşım konyada yaptırdı bi merkezde onunki tuttu hatta çok memnun orda yaptırmam için ısrar ediyo ama ben genarttan vazgeçemiyorum nedense aysun hanım çok tatlı bi doktor..olmamasına şaşırdım hayırlısı demekki zamanı gelmemiş umarım ikinci denemen yüzünü güldürür..

bende geçen sene çikolata kistinden ameliyat oldum bu ameliyattan sonra 2 negatif aşılama 1 negatif tüp bebek ve 2. tüp bebekte hamile kaldım ümitsizlik yok yola devam allah herkesin yardımcısı olsun.

harika haber..bayılıyorum bu haberlere..umarım herşey yolunda gider alırsın bebişini kucağına..:lepi:

pozitif
ameliyattan çok korkuyorum ben bi tarafı düzeltirken yumurtalıklara zarar verirler diyee...o yüzden ben tüpü seçerdim ama yinede iyi araştır ve bi profa özelden görün daha çok ilgileniyolar..

evet ben de öle yapıcam.tüp bebeği konyada yaptırmadım.ankarada genarta yaptırdım doktorum sarp beydi.çok memnunum çok pozitif bi insan bana çok moral verdi.çok kibar bi doktor.beni bizzat kendi aradı negatif sonuçtan sonra.ama yine de istanbula gitmek istyorum.burda çok sık duyduğum 3 doktor ismi var.onlara gitmek istyorum.durumumu öğrenmek istyorum.neden tutmadı tüp bebek ve bundan sonra ne yapmalıyım.doktorun biri enver kurt,diğeri semra kahraman diğeri de yücel karaman.bu doktorları çok övüyolar.bi de onlar görsn ne dicekler

X