çatı muayenesinde cnmçok acıyor.normal doğumda epidural yaptırsam acıyı hissedermiyim

merhaba34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
30
1
42
çatı muayenesinde canım çok acıyor.doktor artık kızmaya başladı.günümde doldu.büyük ihtimal suni sancı verecekler.çünkü nst de de hiç sancım yok.sezeryan istemiyorum.normal doğumda epidural yaptırsam çatı muayenesindeki acıyı hisseder miyim.lütfen acil yardım edin.

sadece ilk muanede hissediyorsun öbürlerinde hissetmiyorsun çünkü rahim açılıyor banada suni sancı verildi cnm ama malesef normal doğum olmadı sezeryana alındımm hayırlı doğumlar

bencede benimde ilkinde çok canım yanmıştı hatta doğumda kimbilir nasıl yanıcak dedim sürekli jel sürdürüp baktırırsan ilk seferlerde fazla acımıyor doğum esnasında sürekli aynı ağrıya odaklanıyorsun o yüzden hissetmiyorsun bile ben bebeğin çıkış anını bile hissetmedim

Epidural 3-4 cm açılmadan sonra yapıldığı için 3-4 cm açılana kadar acıyor tabiki önemli olan 3-4 cm in ne kadar zamanda açılacağı benim 12 saat sonra 3 cm anca olduğu için maalesef epidural olana kadar 4.5 defa muayene oldum ve gerçekten canım çok acıdı. Epiduralden sonra kuş gibi oluyor insan. Ama hepsi geçiyor güçlü ol, ki benim canımda çok tatlıdır.opuyorumnanaktan

bence bu kadar korkma, normal doum da olsa sezeryan da olsa epidural da olsa sonucun mükemmel olması önemli, yani bebeini kucağna aldığın o müthiş an, ben sezeryan oldum, çatı muayenesi filan olmadı doğal olarak, sezeryan sonrası ağrım fazla oldu, ama şunu söyleyebilirim,o acının ağrının içinde bile ık mık edip ağlamaya çalışan bi insan yavrusu görünce hele ki o yavru senin yavrun olunc bütün acıları unutuyosun, bence sen bebeğini kucağına alacağın o anı düşün, çatı muayenesini filan hiç düşünme, keşke oğlumu doğurduğum o ilk anı tekrar yaşayabilsem, müthiş bir duyguydu, hala tadı damağımdaopuyorumnanaktanhayırlısla bebeğini kucağına alısın inşallah :Saruboceq:

X