rahim tersligi ve hamile kalma

arkadaslar cildirmayin rahimi hic ebe duzeltebilir mi doktorlar ameliyatla bile yapmak istemuiyor cunku cok zor bir ameliyat bir ebenin bunu basarma sansi yuzde sifir!!!!!!!!!! ne olur yazmayin bilmeden boyle seyleri biri okuyup inanicak solugu ebede alicak, Allah korusun. hani gobek dusuklugu kas avdutrma neyse onlar masaj hareketleri ve kan dolasimini etkiliyor ama rahim icin soylemeden once ters rahim ne demek onu anlayin imkansizligini anlarsiniz. kusura bakma arkadasim biraz sert gb cevabim ama cok onemli bir konuda cok ama cok bilgisizce tavsiyede bulunmussun Allah korusun bazi okuyanlar inaniyor.
xxnezo ne yaptin? guzel haber verirsin umarim.

ne garip, rahim düzeltme ameliyatı diye birşey yok zaten, rahim hareketli bir yapıya sahip bir organ, bunun için bıçak altına yatan duydunmu hiç.
ayrıca bilmediğim bişey olsa burda asla kimsenin günahına girmem, kendim yaptırdığım için güvenerek yazıyorum burda.
rastgele bilmeden herhangi bir ebeye gidersin yap dersin ,başına bişey gelir o başka ama bu işi iyi bilen çok iyi eski kadınlar yada ebeler var.
3 yıldır doktorlar rahim arkaya dönük,arkaya yapışık vs. birsürü şeyler söylediler bana.
en sonunda bilinen bir eski kadına gittim,ilk önce eliyle muayene etti,sonra otları kaynatıp üstüne oturttu beni,bu sırada benim iltihaplarımda aktı gitti tabi,karnıma küçük kum torbaları bağladı ve 3 gün böyle bekledim, tüp bebeğin çilesinin ve zahmetinin yanında bunlar hiçbişeydi,sonra ben inanmayıp dr.a muayene oldum, yıllar sonra ilk defa bir doktor rahim düz dedi.
ayrıca tüp bebeğin risklerinin yanında , bu işin ehli bilgili bir ebenin düzeltmek için yapacakları hiçbir şey, bilgine..

canım slm haklı olablirisin sende ama ne bileyim ebe deyince tıptan uzak ilkel geliyor insana tabıkı tüp bebekten daha kolaydır benımde bir arkadasım gıttı rahmi tersti çok canım yandı dedi nerdeyse ölecektim dedi bana hiç bir işede yaramamış tabiki dogru kişiyi bu işlerden anlayanı bulmak lazım belkide vardır...

tesaduf bu ya en yakin arkadasim bu aksam jinekolog olan arkadasinda yemekte, biliyordum aradim sordum, tibben boyle bir seyin mumkun olamayacagini, ters rahimin hamilelikte duzelip dogumdan sonra eskisi gb yine tersine dondugunu ameliyat dahi yapilsa yine de tersine sonradan donecegi icin hic yapilmadigini ama tabiiki bunun ameliyati oldugunu, elle duzeltmenin ise ebe degil doktor olsa surekli olarak duzelmesinin yine de mumkun olmayacagini kesin dille anlatti. ayrica yaptirdigin islemin korkutmak icin soylemiyorum yanlis anlama sadece tedbirli ol diye soyluyorum yapisiklik gb cok ciddi sorunlara neden olabilcegini anlatti.
otlarla iltihabin akmasinin ise evet olabilcegini de ekledi zaten sogan kuru gb uygulamalari herkes biliyor.
bunu da inan cok kesin dille anlatiyorsun diye aradim sordum. bir dahaki kontrole gittginde doktoruna anlat bence durumu belki de bilmedigin baska bir durum olustu ne biliim asrii iltihap vardi da rahimde baska bir sey vardi o mu duzeldi, boyle bir sey okumustu gecici rahim iltihaptan dolayi bir sekil alirmis, iltihap gecince duzelirmis gb ama yanlis olmasin bunu arkadas demedi, okudugumdan aklima kalan bir sey.
ebenin eliyle rahmi duzeltmesi rekor kitabina girecek bir sey. haa bu arada rahim filmi cekilirken doktor birkac dakikaligina bir aletle arkaya donuk kismi duzlestiriyor hatirladigim kadariyla ama onu aletle tutuyor biraktigi an rahim eski halini aliyor.asiri canim acimisti ebede en fazla bunu yapsa diyecegim ama doktora gectiginde duzelmis demis. bence gercekten konus doktorunla acikca cunku baska aciklamalari vardir, bizim icin degil kendin icin yap ne biliim iltihap testi falan yapar aklimaiza gelmeycek bir sey soyler. anlatitgin cok enterasan cunku.

Son düzenleme:
bir de arkadasim rahmin ters olmasi duzeltilmesi ve tup bebek zahmeti ne alaka; ters rahmi olanlarin tup bebekle hamile kalabilcegini dusunmuyorsun degil mi? cunku ben hamile kaldim ama ucuncu ayda kalbi durdu bebegimin:KK43:( eltimin de rahmi ters ucuncu bebegini dogurmak uzere, ters rahim hamilelege engel degil diye doktorlar hep soyluyor bende gec hamile kalmistim 21 ayda ama normal yoldan acaba o mu geciktirdi diye dusunuyorum yoksa engel oldugunu dusunmem imkansiz cunku kendim hamile kaldim ama eltim hemen hamile kaliyor doktorumda bunu diyor cok hamile gelen var ters rahim ne zaman isteseler kalmislar takma kafana eski bir inanistir o diyor. ama burda benim gb gec hamile kalan var mi onu merak ediyorum. tup bebege gidecek bir konu degil o kadar da buyutmeyelim kafada bu durumu. ama iltihap mesala cok etkili hamile kalamamada diye okuyoruz, Insallah ebenin sayesinde iltihabin tamamen gecmistir de buraya mujde vermeye gelirsin bir dahaki sefere.

gündoğmadan can tüp bebek olmaya karar verdim beklemek istemiyorum artık hem yaşımda gecıyor sen ne yaptın artık piskolojim bozuldu yok bıtkısel kurler yok dr arastırmalar sende umarım güzel haberler vardır... ben özelden msj yazamıyorum sevgiler..

gündogmadan slm canım ben beklemedeyim şuan 2010 tüp bebek yaptırmayı düsünüyorum ben ebeden falan korkarım doktorlar zaten rahim tersliginin çaresi yokki dedi geç hamile kalınıyor evet benim bir arkadaşım gitmiş rahmi tersti ebeye ölecektim diyor çok canı yanmış faydasıda olmadı diyor aralık ta rahim flimimi tekrarlıyacagım hayırlısı canım sen ne yaptın gündogmadan sevgiler...

sagol tatlim ne olsun; ben de kayiptan sonra hormonlarin duzelmesi gecen ay oldu bir ay denemis olduk simdilik, fos cikti sonuc. doktor sende asilamaya gerek yok bir sure sonra belki tup bebek deneriz dedi ama bilmiyorum, bahara denerim belki.sebepsiz infertelitede tup bebek basarili oluyor diyorlar ama bilmiyorum:KK43:(
ay arkadasinin dedigini tahmin ediyorum yukarda anlattigim gb rahim filminde doktor bir sey yapti yabanci dilde dogru anladiysam ilaci enjekte icin donuk kismi aletle tuttmus duzeltmis meger acidan bayiliyordum toplasan bir dakika kadar bile surmedi yaptigi her neyse ama bana on yil gb gelmisti sanirim ayni acidan bahsediyor arkadasin, degil ebeye gitmek doktor istese bir daha rahim filmi bile cekilemem gb geliyor. (buyuk konusmayim da :))

haklisin nezocum dene bir tup bebegi Allah onu nasip kilar belki. ben de kararsizim iste bu gidiste yaptiririm gerci bahara gb geliyor. hayirlisiysa olsun diyelim insan ne diyecegini sasiriyor artik:KK43:(

gündoğmadan,tüp bebeğin zahmetinin yanında ebeye rahim düzelttirmek hiçbirşey gibi kalıyor,acı çekmek yönünden, yoksa ikisi arasında alaka yok.
benim bildiğim rahim tersliği gebeliği geciktiriyor,başka bir fikrim yok bu konuda.
doktoruma da gittim durumu anlattım, olabilir dedi,bu tür tedavilerle sonuç alanlarıda duyuyoruz açıkcası dedi.
birde benim ilişki sırasında çok acım oluyordu,ilk günmüş gibi zorlanıyordum çoğu zaman,seninde oluyormuydu bilmiyorum,ebe düzelttikten sonra acılarım da geçti çok şükür.
burası fikir paylaşma yeri,kimsenin kendi kendine körü körüne bişey yaptıracağını sanmıyorum,herkes için hayırlısı olsun.

ben 8 senelik evliyim 2006 da aşılama yaptırdm tutmadı arkasından hamile kaldım ama düştü...aşılama yapan ilk doktorum ters rahimden bahsetmemişti.2.doktorum söyledi şaşırdım ama gebeliğe engel değil dedi...eşimin spermler 40 milyonda ama hareketlilik %25 olmsı gerekirken %12...sanırım hem hareket sorunu hem ters rahim gebe kalmama engel oldu ..bayramdan sonra tüp bebk düşünüyorum bende..

gündoğmadan,tüp bebeğin zahmetinin yanında ebeye rahim düzelttirmek hiçbirşey gibi kalıyor,acı çekmek yönünden, yoksa ikisi arasında alaka yok.
benim bildiğim rahim tersliği gebeliği geciktiriyor,başka bir fikrim yok bu konuda.
doktoruma da gittim durumu anlattım, olabilir dedi,bu tür tedavilerle sonuç alanlarıda duyuyoruz açıkcası dedi.
birde benim ilişki sırasında çok acım oluyordu,ilk günmüş gibi zorlanıyordum çoğu zaman,seninde oluyormuydu bilmiyorum,ebe düzelttikten sonra acılarım da geçti çok şükür.
burası fikir paylaşma yeri,kimsenin kendi kendine körü körüne bişey yaptıracağını sanmıyorum,herkes için hayırlısı olsun.
Ya sana nasil ulsdabilirim cok sene gecmiss yazali ams ulasmam gerekiyor eger messjimi gorursen bana ozele.n yazarmisin ben yazamiyorum

Arkadaşlar ben de rahim tersliği var.yalnız ben bunu 2 aylık hamileyken öğrendim.yani engel değil ama ben de hamile kalmak için 7 ay bekledim.en son ay süt maydonoz kürü yaptım o ay hamile kaldım.denemekte yarar var.

Benimde rahmin ters ben muayne için gittiğimde öğrendim doktora sorduğumda şimdilik bir sıkıntısı yok dedi ne kadar dönük bilmiyorum bende mi hamile kalamam

Merhaba bizdede herşey normal olmasına rağmen gebe kalamıyorum ve rahmimin ters olduğunu söyledi son gittiğim doktor. Okuduklarıma bakarsak ne kadar gebe kalmaya engel değil densede etkiliyo sanırım

Bence de etkiliyor
Çünkü benim de rahmim tersmiş
1 düşük yaşadım 1 de kimyasal gebelik
Ardından bir de troid ameliyatı
Ve gebe kalamıyorum 😔

X