Gbek dkl & e k(gbek dkl&e k gebelii engelmi)

slm özel msj atmışsın cvp atamıyorum elli msjı geçmediğim için ben bilmiyorum ama annem aynı şeyi yaşamış yani göbek düşme olayı sorayım sana yardımcı olmaya çalışıcam

arkadaşlar ben de çok çektim bu göbek düşüğünden ve hala çekiyom.ağrisi yok ama biliyorum tam yerinde değil.o kalp gibi atan şey göbek deliğinde değilde biraz sol tarafta atıyo.napcam bilmiyom.bende duymuştum gebeliğe engel olduğunu.yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

kızlar göbek kalp gibi atıyorsa eş çıkığı atmıyorsa göbek düşüğüdür diyorsunuz bende de göbeğim kalp gibi atıyor hatta göbeğimi bir yere değdirdiğinde acıyor ve sık sık şişiyor şimdi size sorum atarsa çıkık atmazsa düşük diyorsunuz ya normali nasıl olacak bu göbeğin kafam karıştı birazbilmiyorumkismile

Kızlar kusura bakmayın ama bana bu tür şeyler çok saçma geliyor,
Tıp bu kadar ilerlemişken dr lar laparoskopiyle ameliyatlar yapabiliyorken,
Bu kadar emarlar şunlar bunlar varken dr ların bile bilmediği tıpta adı olmayan GÖBEK DÜŞÜKLÜĞÜ de nedir Allah aşkına?
Bizler bu çağda hala böyle şeyleremi inanacağız?
Dr lar niye okuyorki biz herşeyi biliyorsak öyle değilmi?
Yapmayın Allah aşkınıza bi yerinizde sorununuz varsa dr a gidin, inanmayın böyle safsatalara.

ben önce onlara gittim canım göbeğimde zaman zaman oluşan şişliği ve acının sebebini anlamadılar malesef yapılmayan test ve ultrason tetkikim kalmadı en son gaz sancısı deyip gönderdiler ama bu acı ondan farklı...

Kızlar ben hafta sonu ebeye gideceğim bunu yapan bir ebe teyzeye..Zaten bunda ne gibi bir kötülük yada saçmalık olabilir.Ebeler geçmişte jinekologların yaptığı şeyi yapmıyorlar mıydı? Üstelik biz şifa için elimizden geleni yapalım.Şifayı Allah kimin eliyle vasıtasıyla verir bilemeyiz.Bu ebe teyzelerin yaptığı şey eş çıkığı ve göbek düşüklüğüne bakmak.Tıp eş çıkığını kabul etmiyor ama çevremizde nice insan duyuyoruz yıllar sonra bu şekilde eş çıkığını düzelttrip hamile kalan.Benim de bir arkadaşımın eltisi 5 yıl hamile kalamamış bu benim gideceğim teyzeye gittiği ay hamile kalmış.şimdi 1,5 yaşında çocuğu var.Kızlar ben gideyim bir bakayım hamile kalırsam söz isteyenleri de götüreceğim.rabbim kimseyi bebişsiz bırakmasın.

ani hareketlenme veya ağır kaldırma sonucu göbek bölgesinde meydana gelen şiddetli karın ağrısına"eşi çıkmak(eş çıkığı)denir.tedavisi:bilen kişi karnı ovalamak,basmak ve göbeği burmak yöntemiyle yerine getirebilmekte.

Açlıktan midede meydana gelen rahatsızlığa ''eş çıkığı'' derler. Eş çıkığını tedavi eden olçumlar vardır. Olçum aç karnına gelen hastayı önce yüz aşağı yatırarak belini çiğner. Sonra yüz yukarı yatırır. Elini sabunlu suyla ıslatarak hastanın karnı üzerinde sağa sola gezdirir. Hastanın çıkan eşi yerine getirilmiş olur.

Şu an bende göbek kaçması ve eş çıkığını birlikte çekiyorum..Yaşayan biliyor..Çok zor...Mide bulantısı,ağrı çekilmiyor..Bende köyde yapan bir teyze buldum..Pazartesi ona geceğim..Allah herkeze şifa versin...

Merhaba arkadaşlar,evet eş çıkığı diye birşey var ama dr.lar bilemiyorlar,bende aynı dertten muzdaribim,sol karın üst bölgemde kalp gibi atıyor,acıyor bastırma hissi uyandırtıyor,iştahsızlık yapıyor,sinirlenince,ağır kaldırınca,aç kalınca bu ağrıyı daha çok hissediyorum.Bende pek çok kez eş çıkıklığıma baktırdım yerine geliyor fakat yanlış hareket ya da sinirlenme falan olunca tekrar çıkıyor,üstelik benim karnıma bakan kadında eşin yerine gelirse çocuğun olur demişti,tıpta böyle birşey yok deniyor ama ,hepimiz türkiyenin bir köşesinde yaşıyoruz,doğu'daki de aynı şeyi söylüyor,batı'daki de...inanmamak elde değil bir de aynı sorunları yaşayınca,çeken anlar diyelim:) Allah hepimize şifa versin inşallah.

benim de göbek deliğim açılıyor yaa:S çocukluğumdan beri:KK43: bi sürü doktora gittim adam akıllı bi tedavi uygulanmadı..sizce hamileliğe engel olur mu ileride?

allah herkese sabır versin çok zor bi durum arkadaşlar 7 yıldır çekiyorum gitmedigim koca karı kalmadı tabi öncelikle doktorlar birşey yok diyorlar.arkadaşlar yardımcı yorumlarınızı bekliyorum allah herkese sağlık versin.eş çılığı gerçekten zor bir durum.çeken bilir gerçekten.

kızlar eş çıkığı olanlar ilişki esnasında göbekte ağrı hissediyormusunuz?

berhunde sana bi şey sorcam.Benimde göbeğimde hiçbir şey atmıyor miğdeme yakın yerde atıyor.Bi kadın önermişlerdi ona gittim geçen hafta.Kadın karnıma dokunur dokunmaz eşin eğri dedi sanırım seninde eş çıkığı dediğin şeyi söylemeye çalıştı.Herneyse zeytin yağıyla masaj yaptı.Sonra kuyruk yağıyla siyah üzümü havanda dövüp karnıma sardı sıkı sıkı.3 gün kalacak dedi.Sonra adetinin 3. günü yine geleceksin aynısını yine yapıcaz biraz zahmetli olacak seninki çünki çok yukarı çıkmış dedi.4 ay önce biyo kimyasal bi gebelik yaşadım sonrasında tık yok.bu kadında bana hamile kalamazmışsın bu halinle kalsanda tutmazmış dedi.bakalım adetimin 3. günü yine gidicem.

bu konuya yorum yaptığım zamanlar hamile bile değildim.

eş çıkığımı düşüğümü ner neyse işte ondan varmış bende konu sahibesinin söylediğine göre...

ben istediğim an hamile kaldım hiç bir engelini vesairesini görmedim.
şu an 3 aylık bir oğlum var.
kendinizi psikolojik olarak etkilemeyin....

ewet haklısın bence alakası yoktur benimde eşim yerinde değil midemin olduğu yerde yer yapmış yerine getirince mide bulantısı kusma yapıyo tekrar mideme doğru kayınca rahatlıyorum 5 yıldır böyle hamile değilim ama engel olacağını sanmıyorum ilk okuduğum zaman annemi aradım böyle birşey varmı diye annemde anlar eş çıkmasından ama yok öyle birşey dedi ve en önemlisi benim annemde yaşıyor bu durumu sürekli ve eşi çıkık olduğu halde ikiz kardeşlerime hamile kaldığını söyledi biri fazla yasamadı doğum da olan bi hata yüzünden :KK43: ama annemin eşi sürekli çıkan biri olduğu halde 5 kızı var :)

herkese selam ben de yaklaşık on gündür karnımın sol tarafında kalp atışı gibi birşey hissediyorum ara ara oluyor. internetten biraz araştırdım ama ne olduğunu bulamadım yarın doktora gitmeyi düşünüyorum umarım önemli birşey değildir

X