Gbek dkl & e k(gbek dkl&e k gebelii engelmi)

berhunde

Guru
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2009
110
4
sevgili arkadaşlar göbek düşmesi bu konu açılmıştı ama ben sizlere eş çıkığı konusunda bilgilendirmek istiyorum.eş çıkığını duydunuzmu bilmiyorum.BELİRTİLERİ:eş çıkığı midede yada göbeğe doğru kalp gibi bir şey atıyorsa,karın ağrısı,ağır kaldırınca,sinirlenince,uzun süre aç kalınca.gibi durumlarda eşin çıkmış derler.ama bazı yerlerde göbek düşmesi ile eş çıkığını karıştırıyorlar göbek düşmesi farklıdır eş çıkığı farklıdır.EŞ ÇIKIĞI GEBELİĞE ENGELDİR.yengem eş çıkığından gebe kalamıyordu.köylerde köy ebesi yada bu işlerle ilgilenen kadınlar vardır.eş çıkığını tedavi ettirdi ve gebe kaldı.bende aynı dertten muzdaribim.gitmediğim kimse kalmadı.arkadaşlar gerçekten önemli bir konu sizlere tavsiyem bu işlerden anlayan vardır.göbek düşüklüğüde gebeliğe engel.göbek düşüklüğünü zaten genelde biliniyor.ama ben eş çıkığından bahsetmek istedim.tedavisi:önce sırtını(belini) çiğner,sonra sırtüstü yatar eliyle karnına basar masaj yapar gibi karnını ovalar,eşin girdiğini hissediyorsun orası yanıyor ve sancı yapıyor,eliyle karnına eş çıkığı yerine girinceye kadar ovalamaya devam eder.allah herkese şifa versin.saygılarımla...

doktorlar bilmiyomu böyle biseyi yani tıbbi tedavisi yokmu hergün biseyler cıkıo hayret ettm

ya ben bu konuyu pek anlayamadım. Benim göbeğim çok düşer, ama babannem bardakla tekrar yerine getirir...Dayanılmaz ağrı yapıyor, bu eş çıkığını nasıl anlayacaklarki...

cnm eş çıkığı belirtileri midende veya göbeğinde elinle bastırınca kalp gibi bir şey atıyorsa,ağır kaldırınca,sinirlenince,uzun süre aç kalınca,karın ağırsı gibi durumlar oluyorsa eşin çıkmış derler.yani eş çıkığı.bunu anlayan ebe veya kadın vardır.ayrıca gebeliğe engel cnm göbek düşüklüğü ve eş çıkığı.ve eş çıkığına aç karnına bakılması gerekir.

benimde küçükken göbeğim düşmüştü ve karnım çok ağrıyordu komşumuz geldi ve göbeğimi kaldırdı canım çok yanmıştı.ama sonra iyleştim çok iyi geldi.benim bi arkadaşımın göbeği düşmüştü ve hamile kalamıyordu yaşlı bi kadın göbeğini kaldırdı şimdi bi çocuğu var .dr lar bu işi bilmiyor

göbek düşüğü derken nasıl birşey oluyor bu biz kendimiz anlayabilir miyiz, dışardan bakınca belli olan bişey mi? biraz daha açar mısınız

göbek düşüklüğü göbeğine elinle bastırınca kalp gibi bir şey atmıyorsa göbeğin düşmüştür.benim bahsetteğim konu olan eş çıkığını nasıl anlarsın midende veya göbeğinin çevresinde kalp gibi bir şey atıyorsa eşin çıkmış demektir.göbek düşüklüğü ve eş çıkığı gerçekten önemli bir konu göbek düşükülğü ve eş çıkığı gebeliğe engel bir durum.eşçıkığının belirtilerini yukarıda konunun ilk başında bahsettim.eş çıkığı ve göbek düşüklüğü konusu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsa hem konu daha iyi anlaşılır.

benimde var eş çıkığım iki kaburgamın birleştiği yerde özellikle heyecanlanınca atmaya başlıyor yada sinirlendiğimde kalp gibi atıyor ne yemek yediriyor ne kilo aldırıyor daha önce eski yaşlı kadınalr ebeler daha iyi biliyorlar baktırdım ovarak yerine getirdi 2 saat gezel nefes aldım insanın nefesini bile etkiliyor nefes darlığı gibi bir şey nefes alırken sanki boynun yukarı doğru uzuyor şimdi hamileyim ama hala var eş çıkığım düşük tehlikem var yatıyorum sürekli dr lar aort atışını duyuyorsun sen diyorlar ama ebe masaj yaptıktan sonra o atış gitmişti sakinleşmiştim ama şimdi bebişin durmamasını buna bağlıyorum ben tekrar ebeye masaj yaptırıcaktım ama fırsat olmadı şimdi bekliyorum

arkadaşlar eş çıkığı gerçekten önemli bazı bölgelerde eş çıkığını farklı isimle biliniyor 'uşeşi'deniyor.bu tedavi yöntemide ilk başta bahsetim ama eş çıkığı gebeliğe engel tedavisi:Açlıktan midede meydana gelen rahatsızlığa,sinirlenince,midede ve göbekte kalp gibi bir şey atar bu belirtelere ''eş çıkığı'' derler. Eş çıkığını tedavi eden olçumlar vardır. Olçum aç karnına gelen hastayı önce yüz aşağı yatırarak belini çiğner. Sonra yüz yukarı yatırır. Elini sabunlu suyla ıslatarak hastanın karnı üzerinde sağa sola gezdirir. Hastanın çıkan eşi yerine getirilmiş olur.herkese allah şifa versin.

eş çıkığı ne yavv bizim hocaların böyle şeylerden haberi yok sanırsam kimse bize böyle bişi sölemedi delikafaduldendelikafadulden

benimde göbeğim öyle sırtüstü yatınca atar ama buna bağlamamıştım ben
demek ondanmış??

eş çıkığı önemli bir rahatsızlık midede yada göbeğinde kalp gibi bir şey atıyorsa eş çıkığı,göbeğinde kalp gibi birşey atmıyorsa göbek düşüklüğüdür.eş çıkığı belirtileri:karın ağrısı,ağır kaldırınca,sinirlenince,uzun süre aç kalınca.gibi durumlarda eşin çıkmış derler.gebeliğe engel bir durum.eş çıkığına bakan kadılar vardır.aç karnına bakılmas gerekir eş çıkığına.

eş çıkması uzun süreli açlıkta, öğün atlamalarında çokça görülür.
sert zemine sırt üstü uzanıp, karın bölgenize birisi size yüze dönük şekilde saat yönünde eliyle ovalayarak masaj yaparsa bir süre sonra geçer. hemen arkasından bişeyler yemek lazımdır, aç kalmak tekrarlamasına sebep olur.

ya benim hem midemin üst tarafında atıyor hemde göbeğimde..
ama öyle ağrı sızı falan yapmıyor sadece kalp gibi atıyor.
ee 2 yemi bölümmüş oluyor bu göbek kaçması yani?
anlamadım ben bu işi...

cnm göbek düşüklüğü midede yada göbeğinde kalp gibi atıyorsa eş çıkığıdır.göbeğinde atmıyorsa göbek düşüklüğüdür.sizin bahsettiğinize göre eş çıkığı.yani eşin çıkmış lila cnm buna bakan kadınlar var eş çıkığına baktırmanı tavsiye ederim.

ya bu agri bendede oluyo tipki dediginiz gibi
ama burda ben oyle iyilestirecek kimseyi bulamam kendim nasil yapabilirim

ben arada bir düzeltebiliyorum kendim
tam göbek deliğimin bulunduğu yere bişiy bastırıyorum yatıyorum.
yavaş yavaş yerine geliyor..
ama sonra bakıyorum gene gitmiş...
yıllardır böyle sanırım yer etmiş.
ama bunun gebeliğe engel bir durum olduğunu düşünmüyorum.
bilimsel bişiy değil.
ve bunu tıp dahi kabul etmiyor.
tıpta göbek kaçması diye bir şey yok.
hele hele gebeliğe engel bir durum olarak hiç duymadım.
gebeliğe engel bir durum olduğunu kanıtlayabilirmisiniz bana?
yani 1 kişide böyle oldu diye bunu çoğunluğa yayamayız değilmi?

bu belrteleren hepsi bende var yaklaşık 5 yıldır var doktorlara çok gitim ama birtürlü geçmedi ama ben hamile kalmıştım
doğumdan sonra daha çok rahatsız etmeye başladı gerçekten garip bir rahatsızlık anlatamıyorum yani doktora karnım kalp gibi atıyo diyorum gazdır diyo
aynen anlatığınız
gibi ağır kaldırınca heyecanlanınca bazen nefes almak bile zorlaşıyor
ama ben bunun eşçıkığı olduğunu yeni öğrendim
bunu kendimiz nasıl düzelte biliriz
ben besan karnımı sıkıca bağlıyorum iyi geliyo

sevgili gevez eş çıkığı gerçekten çok önemli ama garip bir rahatsızlık eş çıkığına bakan mutlaka vardır.çevrende tanıdığın yokmu?eş çıkığını kendin tedavi edemezsin.bilen birisinin bakması gerekir eş çıkığına.tedavisi:önce sırtını(belini) çiğner,sonra sırtüstü yatarsın eliyle karnına basar masaj yapar gibi karnını ovalar,eşin girdiğini hissediyorsun orası yanıyor ve sancı yapıyor,eliyle karnına eş çıkığı yerine girinceye kadar ovalamaya devam eder.geçmiş olsun.

X