Bebek Beslenmesi 3.5 aylık bebeğe ek besin olarak ne verebılırım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
M

mavis_3434

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mavis_3434
arkadaslar bebeğimi sadece mamayla beslıyorum sütüm hiç yok çünkü.mamanın dısında artık ek bişeyler vermek istıyorum ne verebılırım?açıklayarak yazarsanız sevinirim.
NOT:lütfen sadece mama veren anneler yazsın teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi mavis_3434
selamlar,ben de mama vererek büyütenlerdenim.ama diyeceğim o ki 4.ayına girmeden ek hiçbirşey verme mama haricinde.bebek bisküvisi kullanımı bile 4.ayda başlıyor.15 gün kalmış tatlım az sabret.doktoruna durumu izah edersen zaten 4.ayda başlatır meyve pürelerine ve yoğurda.

• Konu Sahibi mavis_3434
canım daha ufak ne yaptın bu acele ne en az 4 aylık olcak oda en az

• Konu Sahibi mavis_3434
canım henüz çok minik. mama dışında hiç birşeye hazır değil henüz bünyesi. acele etme ve etrafındakilere (ısrarcı varsa ek gıda ver diyen) kulak asma sakın. büyükler de bizleri etkilemeye çalışır bu durumlarda. 4. ayında dr.a da sorarsın. en sağlıklı bilgileri o verir zaten.

• Konu Sahibi mavis_3434
bana drum 4aya 1hafta kala sadece çay kaşığının ucuyla tattırabilirsin dedi
4aya girer girmezde ek gıaya başlıcaz

• Konu Sahibi mavis_3434
benimde ilk bebeğim sadece 20 gün emdi,onun hariçinde emziremedim,ben 4 aylık olduktan sonra yavaş yavaş başlamıştım...3,5 aylık için daha erken 4 ayını bekle,bu dönemde çay kaşığının ucuyla biraz diline deydirerek tattırabilirsin...4 ayda da kullanıma uygun mamalar var onlardan alıp kullanabilirsin,meyve püreleri ve yoğurt verebilirsin...şimdilik fazla öyle yedirebileçeğin bişey yok!

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi mavis_3434
benim kızım şuan tam 4aylık ve ben sadece mama kullanmıyorum yaklaşık 1aydır elma suyu veriyordum ayrıca sulu bir şekilde hazırlanmış prinç unu şimdi hala pirinç unu elma püresinin içine 1cici bebe ezip yediriyorum onun haricinde bebelacın irmikli muhallebisni veriyorum arada tarhana çorbası veriyorum 5-10gün sonra yumurta sarısına başlıycam az az ve sebze çorbasına bence sende sulu şekilde prinç unu verebilirsin kof şişlik yapıyor diyorlar ama biz neyle büyümüşüz sanki inek sütü muhallebi..vb
bol su ver mamaya para dayanmıyor bende bunlarla destek yapıyorum kolay gelsin

X