bebişler için flor kullanımı..

beg

ARIM BALIM PETEĞİM
Kayıtlı Üye
27 Mart 2009
783
2
49
Arkadaşlar burda benim bazı arkadaşlarım bebekleri için flor kullanıyor kimi dr larda suyun içinde zaten var diye önermiyor ama dişler için çok önemli olduğunuda biliyorum bu ay dr ma gidince bu konuyu sormayı düşünüyorum içinizde dr u flor kullanımı ile ilgili bilgi veren yada dr öneren kullanan arkadaşlar varmı bu konuda bilgisi olan yada dr u bilgi verenler hepinizi bekliyorum aydınlanmamadına hadi kızlar bu konuyada bir el atıverin...:lepi:

hayatım bizim doktorumuz florürlü su kullanmamızı önerdi..florür en çok pınar madran su da var...ben de bebişe onu alıyorum...

canım bizim evde arıtıcı var suyu biz ordan içiyoruz ama bebiş için hayat yada pınar su alıyorum 1 buçuk litrelik madranın damacanaları var oda çok büyük gelir küçüklerinide bulamadım madranın birde bizim cadı su seçiyor inanılır gibi değil ama çok sert olan suyu tadından dolayı içemiyor denediğim sular içinde bir tek hayat su ve pınar suyu içdi diğerlerini aldığımda 4 gün su içmiyerek resmen protesto etti minik cadı..

aaaa ilk kez duyuyorum bunu.bizim dr hiç böle bişeyden bahsetmedi.kontrolümüzde sorayım bende.

bize de fethiyedeki drumuz demire ilave d-flor damlası vermişti
fakat geçen hafta izmirdeki drumuza gittiğimizde flor için daha erken onu kesin deyip ferrum + multitabs verdi
floru da doğal yollarla alsın hergün 1 adet cevizi döverek verin oradan karşılar dedi
yalnız ilk başta yarım ceviz verip alerji kontorlü yapın dedi ona göre arkadaşlar

Allahallah sibel cevizin içinde flor varmıymış bildiğim kadarıyla flor herhangi bir vitamin değil ki cevizin içinde nasıl olsun folik asitle karıştırıyor olmayasın birde ben damlasını hiç duymamaıştım ablam çocuğuna pembe kutulu tablet şeklinde kullanıyor ve döverek toz yapıpta içiriyor damlası varsa çok daha pratik tabiki..

kızlar peki sularınızı kaynatıyomusunuz bebişler için..özellikle pınar madran su kullananlar..

Allahallah sibel cevizin içinde flor varmıymış bildiğim kadarıyla flor herhangi bir vitamin değil ki cevizin içinde nasıl olsun folik asitle karıştırıyor olmayasın birde ben damlasını hiç duymamaıştım ablam çocuğuna pembe kutulu tablet şeklinde kullanıyor ve döverek toz yapıpta içiriyor damlası varsa çok daha pratik tabiki..

evet benim verdiğimde öyle küçücük bir hap

sevgi kardelen orda ne kadar cici çıkmış bu resmi yenimi çektiniz canım allaha emenet yaa birde hiç zayıf bir bebek gibi durmuyor maşallah ohhh ne güzel kurulmuş valla bu arada tahlil sonuçlarınız çıktımı birde floru sende eziptemi veriyorsun yoksa öylece suyuna falanmı atıyorsun birde günde 1 tanemi veriyorsun dr mu önerdi ayyy çok şey sor5dum biliyorum ama idare et artıkk..

ben suyu kaynatmadan veriyorum hazır sular kaynadığında içindeki mineraller ölüyormuş o yüzden kaynatmıyorum bizim kız çok seçici zaten 2 marka sudan başka su içmiyor cadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
sevgi kardelen orda ne kadar cici çıkmış bu resmi yenimi çektiniz canım allaha emenet yaa birde hiç zayıf bir bebek gibi durmuyor maşallah ohhh ne güzel kurulmuş valla bu arada tahlil sonuçlarınız çıktımı birde floru sende eziptemi veriyorsun yoksa öylece suyuna falanmı atıyorsun birde günde 1 tanemi veriyorsun dr mu önerdi ayyy çok şey sor5dum biliyorum ama idare et artıkk..

evet canım günde bir kere ezip veriyorum zorla :S
doktor önerdi bize benim hiç aklımda yoktu kullanmak

suyumuzu kaynatıpta veriyorum dişleri içinde d-flor kullanıyorum yaklaşık iki aydır
d-flor damla

valla canım benim de buraya yazdıktan sonra aklıma takıldı cevizde flor var mı diye bakmak eser miktarda olabiliyormuş ama kaynak değilmiş
flor damla olarak var ama d vit. ile birlikte D-flor adı

bir yerde de florun fazla alımının da tehlikeli olduğunu okudum
destek yapalım derken miniklerinize zarar vermeyin dikkat edin

bu arada kaynamış su ile ilgili ;

Prof. Dr. Aykut Aytaç ‘Mineraller canlı mı ki ölsün!’ diyerek bu efsanenin yalan olduğunu şöyle anlatıyor: ‘Öyle bir şey yok. Kaynatılan suyun tadı değiştiği için böyle düşünülmüş olabilir. Hatta özellikle yaz aylarında bulaşıcı hastalıklara karşı şüpheli suların kaynatılarak içilmesi gerekiyor. Diğer satın alınan sular için bu geçerli değil.’

ya senin bahsettiğin o pembe kutudan geçen hafta doktor bize verdi, ağzında çiğnesin dedi, küçük küçük minnacık tabletler zaten ama, nisa mümkün deil çiğnemez dedik, bu aylarda çiğnemesi lazım diyorlar dedi, aldık ama henüz vermedik, demek ezsek toz haline getirsek de oluyor muş haa, bir de bunun damla hali varmıymış?

evet canım ablamında 2 buçuk yaşında kızı var o bile çiğneyerek alamıyor o tableti oda ezip toz gibi yapatrak meyve suyu ile falan verşyor fakat ben geçen hafta dişcime sordum 2 yaşından başlayıp 12 yaşına kadar kullanmak gerekiyor dedi ayy ne zor işler bunlar yaaa herkes ayrı bir şey söylüyor hangi dr dediğne göre uygulama yapalım şaşırıp kalıyoruz ben büyük kızıma 4 yaşına kadar falan kullanmıştım dişler için çok önemli bişeyde farketmedi sanırım şu an 13 yaşında geçen hafta 6. dolgumuzu yaptırdık dişine bilemiyorum ki gerçekten faydalımı birazda bünye olarak kemiklerin yapısı ilede alakalı sanırım..

ay şaşıp kaldım valla sizin dr lar ne iyi ne kaar iyi ilgileniyo ben özel hastaneye götürüyorum minik yavrumu boyunu kilosunu bile demeden yapmıyolar gayet iyi deyip geçiyolar hele baş çevresinin ölçümü hiç yapılmıyo burda sizin yazdıklarını okuyunca neden böyle oluyo demeden edemiyorum oğluşumu seviyolar maşallah diyolar herşeyi yiyebilir deniyo şu vitamini bu vitamini bahsedilmiyo sizden öğreniyorum bendeee:KK43:

eyif benim gittiğim de özel hastane, ben istemesem de onlar zaten direk hemşirenin yanına gönderiyorlar, hemen boyu kilosu başçevresi ölçülüyor, ondan sonra doktorun yanına giidyorsun, ama bu diş konusunda dişlerinde leke olduğunu ben söyledim de yazdı doktor.

dunyanın en zor işi annelik olsa gerek bende floru burda duyuyorum etrafımızda bır suru bebek var ama hiç bırı kullanmıyor

X