acil yardım hamileyken yapılan kızamıkçık aşısı

B

bigo

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar bende bu kulübü yeni üye oldum ve gerçekten merak ettiğim konularda bilgi sahibi oluyorum.Arkadaşlar ben 6 temmuzda kızamıkçık aşısı oldum ve 12 temmuzda regl oldum 19-20 temmuzdada hamile kalmışım şu anda 10 haftalık hamileyim yani kızamık aşısının 3.haftasında hamile kaldım.Ve bazı testler yaptırdım küçükken bağışıklık kazanmışım doktorın bazıları şimdiye kadar bebeğe herhangi bi zarar verdiği duyulmamış diyorlar fakat benim içim hiç rahat değil.Artık huzurlu bi hamilelik geçirmek istiyorum ne olur bana bu konuda bildiklerinizi paylaşırsınız sevinirim herkese mutlu ve huzurlu hamilelikler diliyorum.....:sm_confused:

Kimsenin bu konuda bilgisi yokmu bana yardımcı olcak

canım aile hekimliğine gidip başvurursan onlar senden kan örneği alıp ankaraya gönderiolarmış..ve orada bağışıklık durumun netleşiomuş..bunu bi internet sitesinde okumuştm..aşıyı bende oldum bu yüzden hala bekliorıum gebelik için..inşallah bi zararı olmaz..bu konuda kesinleşmiş bilgi yokmuş ..öncedende bağışklığn varsa aşı mikrobu vücuduna girdiğinde ölmüş olabilir bebeğe bi zarar vermez o zman..

ÖNCELıKLE HAYIRLISI OLSUN.ANCAK AŞIDAN SONRA EN AZ 3 AY HAMıLE KALINMAMASI GEREKTıĞıNı BıLıYORUM.BU KONUYU HEM JıNEKOLOGUN HEM DE PERıNATOLOG(riskli gebelik takibi yapan hekim)ıLE ACıL GÖRÜŞSEN ıYı OLUR.

X