Zarif İngiliz, Keira Knightley

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.877
40.718
Keira Knightley (d. 26 Mart 1985, Teddington , ıngiltere) Oscar'a aday gösterilmiş ıngiliz sinema oyuncusu. Yönetmenliğini Joe Wright'ın yaptığı Jane Austen'ın Gurur ve Önyargı kitabından uyarlanan Aşk ve Gurur isimli 2005 yapımı filmde canlandırdığı Elizabeth Bennet rolü ile Oscar, Altın Küre, ve Satellite ödüllerine aday gösterildi. 20 yaşında Oscar'a aday gösterilen Knightley, En ıyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'ne en genç aday gösterilen 3. kişi oldu.
ılk yılları [değiştir]Keira Knightley, ıngiliz tiyatrocu ve sinemacı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası Will Knightley bir aktör, annesi Sharman Macdonald eski bir aktris ve bir oyun yazarı idi.Caleb isminde 1979 yılı doğumlu bir erkek kardeşi vardır. Teddington School ve Esher College'da eğitim gördü. Eğitiminin ilk yıllarında okuma ve yazma zorlukları çekti, disleksi hastası idi.[1]

Oyunculuk kariyeri [değiştir]8 yaşında ülkesinde televizyon filmlerinde oynamaya başladı. A Village Affair (1994) Innocent Lies (1995), Treasure Seekers (1996) ve Coming Home (1998) gibi çeşitli filmlerde rol aldı. 1999'da yeniden çevrilmeye başlanan Yıldız Savaşları filminin ilkinde Kraliçe Amidala'nın yerine geçen nedime Sabé rolünde idi. Makyajları tamamlandığında Padmé Amidala rolünü oynayan Natalie Portman'la kendisini anneleri bile birbirlerinden ayıramamıştı.[2] Ancak tanınmasını sağlayan film hiç beklenmedik bir filmdi. Hintli kadın yönetmen Gurinder Chadhanın futbolcu olmak isteyen Hintli bir kızın hikâyesini anlattığı küçük bütçeli "Bend it Like Beckham" (Hayatımın Çalımı Beckham) filminde oynayarak birden sadece ıngiltere'de değil bütün dünyada adını duyurdu. Film Altın Küre'ye aday gösterilirken Knightley Londra Film Eleştirmenleri Birliği'nden (London Critics Circle Film Awards) En ıyi Yeni Yüz ödülü almış, Online Film Critics Society Awards ve Phoenix Film Critics Society Awards'da En ıyi Çıkış Yapan Oyuncu dallarrında ödüle aday gösterilmişti. 2003 yılında Amerikalı yapımcı Jerry Bruckheimer, ona Karayip Korsanları filminde baş kadın oyuncu rolünü verdi. Johnny Depp ve Orlando Bloom'la oynadığı bu film senenin en çok izlenen filmlerinden biriydi ve 5 dalda Oscar'a aday gösterilmişti Knightley 2005'te, Pride and Prejudice filmindeki rolüyle "En ıyi Kadın Oyuncu" dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterildi.

2006 yılında Akademi Ödülleri'ni dağıtan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'ne (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) üye olması için davet aldı.[3] 7 Temmuz 2006'da Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest gösterime girdi. Alessandro Baricco'nun romanından uyarlanan Silk isimli filmde ve James McAvoy, Vanessa Redgrave ve Brenda Blethyn'ın yer aldığı, Ian McEwan'ın romanından uyarlanan Atonement isimli filmde rol aldı. [4] Knightley bu filmdeki performansı ile En ıyi Kadın Oyuncu-Drama dalında bir kez daha Altın Küre'ye aday gösterildi. [5]

Knightley 2008 yılında gösterime girmesi beklenen The Edge of Love filminin kadrosuna katıldı. Filmde Cillian Murphy ve Sienna Miller'da yer almaktaydı. Bu filmin senaryosunu Knightley'nin annesi Sharman Macdonald yazmıştır. Macdonald Keira için Caitlin rolünü yazsa da Knightley Vera rolünü oynamayı tercih etmiştir.[6]The Duchess filminde Ralph Fiennes ile birlikte rol almış ve Devonshire düşesi Georgiana Cavendish'i canlandırmıştır.

keiraknightleylips.jpg

keiraknightleypicturega.jpg

keiraknightleyjacket03.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten çok güzel kadın.. Arada birileri beni benzetir, acayip mutlu olurum kaydirigubbakcemile2

hıc begenmıyorum bu kadını ben ya..
bş kere çok kemikli.. gerek yüzü gerekse vucudu..
bir kadın zerafeti göremiyorum onda..
erkeksi geliyo bana..

Biraz kaba yüz hatları... Erkeksi gibi...
Daha çok giyim tarzını gösteren fotolar daha iyi olur...:nazar:

canım neyi koymak isterse onu koyarım. ..istiyorsan giyim tarzını sen netten bul bak:nazar:
ben beğeniyorum yüzünü....

İlgi alanıma giren bi kadın değil onun için netten araştırarak vakit kaybetmek istemem.
Sen veya başka biri koyarsa burdan bakarım..
Genelde ünlülerin kıyafet tarzı ile ilgileniyorum :nazar:

X