Atanamayan retmenler :(

ffilizz

<3 MUCİZEMİ İSTİYORUM <3
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2009
161
2
cartoon1147hg.gif
BNM GİBİ ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİ BEKLİYORUM.ÇOK ÜZÜLÜYORUM ARKADAŞLAR ÇOOOOOOOOOOOOOOKKKK.3 YILDIR İŞSİZİM. SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİNİ BİTİRDİM AMA ATANMADIMÇATANMAYA DAİR HİÇTE ÜMİDİM KALMADI. ÇÜNKÜ SAYIYI ARTIRACAK YERE DÜŞÜRDÜLER.78 ALDIM.AMA 83 ALMAM GEREKİYO

ay canım ya üzülmee dicem de fayası olacak mı bilmiorum inşallah atanırsın yaşadığın şehire onra bide uzağa atanıp eşinle hiç birleşememek var:teselli:

doğru diyosun ama şuan akıl onu düşünemiyor... şuan sadece atanmayı istiyorum...

ben de bu yıl kpss ye gireceğim branşım ingilizce bizim taban puanlar da 78 oldu hepimizin hakkında hayırlısı ama hükümetin öğretmen politikasını derhal değişmesi lazım yoksa cümleten işsiz kalacağız

moralini bozma canım,78'i alan 83'ü haydi alır,az daha sabret,inşallah bu yıl atanırsın

bu ay anaokulu oglretmenı tekrar atayacakalr atanamayan anaokul öğretmenı kalmıyacak
sızlerde ınsanlah en kısa zamanda atanırsınız

yok ya bizden kimsenin alacağı yok.öğretmen olmaya dair hiç ümidim kalmadı.78 i zor aldım.80 bile alamam o kadar saçma bir sınav,o kadar saçma sorularki.öss için dersaneye gitmediğim halde kpss için 2 kez gittim.ne orda gördüklerimiz,ne 4 yıl okuduklarımız,ne kitaplarda yazanlar... bu sınavla bunların hiç alakası yok.ne sorular var ne cevapları biyerlerde.kendi kafalarına göre hayatımızla oynuyolar ya :KK43:

Bu çarkı böyle döndürüyorlar işte.Sen elinden geleni yapıyosun çalışıyosun çabalıyosun ama öyle bir sınav yapıyorlar ki herkes ters köşe.Sınavdan iyi puan aldın diyelim bu seferde alım az oluyor.Ya da millet kopya çekti puanlar fırladı sen yine ters köşe oldun.
Ben de Türkçe öğretmeniyim 78 aldım ama taban puanı 83'e yükselttiler.Kadrolu 87de kapatmış.300 lü rakamlar devam ederse bu puan daha da yükselir.İnsanlara anlatmaktan,atanamadım demekten bıktım.Çünkü halini anlamıyorlar.
"Aaa 15000 öğretmen alındı sen nasıl atanamazsın?Yılda 30000 öğretmen alınıyor çalışmıyosun demekki" vs vs vs. Hepsini yeni atama yapıyorlar sanki.Alsın bakalım Türkçe'den 2000 kişi noluyor.Benim atanmak gibi bir umudum ve beklentim kalmadı artık.Çünkü bu şartlarda 90 almak imkansız gibi gözüküyor.

aynen canım aynen.bide haberlerde böbürlene böbürlene 15.000 öğretmen atandı demşyolarmı,aynen yedi sülale telefon açıyo.konu komşu soruyo.okadar öğretmen alındı.sen yinemi olmadın.suçlu biz oluyoruz.ama aynı sınavdan 55 -60 alanlar atandı işte. anaokulları.tamam atansın ama adil olsun her branştan okadar alınsın.yok kardeş yok,hiç te düzelmicek ben artık ders falanda çalışmıyom öylesine gircem sınava.nasıl olsa çalıştığımız hiçbi soru çıkmıyo.:KK43: sizin yine sayı 300 lerde bzm ise 150 :KK43:

@filizz, hangi şehirdesiniz bilemiyorum, ama özel okullara gidip görüşmeler yapmanızı tavsiye ediyorum.
tanıdık olması gerekiyor gibi bir önyargı var kolejlerle ilgili. hiçbir tanıdığı olmamasına rağmen kolejlerde öğretmenlik yapan pek çok arkadaşım var.

devlet okullarına yapılan atamalardan dolayı kolejlerde ciddi bir öğretmen sirkülasyonu oluyor ve kolejler bazen öğretmen bulmakta sıkıntı bile çekebiliyorlar. bu, branşa göre değişebilmekte tabi.

yeni kolejler açan eğitim kurumlarıyla gidip görüşmeni tavsiye ederim. stajer olduğun için tercih edeceklerdir, maaşları biraz daha düşük oluyor çünkü ( aslında mantıksız gibi geliyor, tecrübeli öğretmen aranır ) özellikle doğa koleji pek çok stajer öğretmen alımı yapıyor istanbul'da.

ist.da yaşamıyorsan bile telefon açıp görüş, randevu vs iste, işe başlama gerçekleşirse ist.a taşınabilirsin de. stajerliğin bittikten sonra tecrübe de olacağı için artık diğer kolejlerin kapıları da açılmış olacak. Allah'tan hakkında hayırlısını dilerim.

SAĞOL CANIM .EVET İSTANBULDA YAŞIYORUM.DOĞA KOLEJİNE NETTEN BAŞVURMULTUM AMA OLMADI.DİĞER OKULLAR GERÇEKTENDE TANIDIK İSTİYO,DERSANELERDE BUNA ŞAHİTİM. BİDE BNM BÖLÜMÜMÜ BEĞENMİOLAR NİYEYESE senağlama

SAĞOL CANIM .EVET ıSTANBULDA YAŞIYORUM.DOĞA KOLEJıNE NETTEN BAŞVURMULTUM AMA OLMADI.DıĞER OKULLAR GERÇEKTENDE TANIDIK ıSTıYO,DERSANELERDE BUNA ŞAHıTıM. BıDE BNM BÖLÜMÜMÜ BEĞENMıOLAR NıYEYESE :çok üzgünüm:

merhaba;bende sosyal bilgiler öğretmenliği mezunuyum;bu yıl yine olmadı:KK43:ben hiç dersaneye gitmedim;gitmeyide düşünüyorum..dediğiniz gibi soruların nerde gelecegi belli olmuyor ve dersanecilerde ters köşe oldu..bu yılda ücretli öğretmenlik yapmayı düşünüyorum..Allahtan eşim kadrolu..ona şükür ediyorum..birde geçen yılda aynı okulda çalışmıştım çok memnunum okuldan;öğrencilerden..
sizi anlıyorum umarım birgün bizde atanırız..

devlet çok acımasız davranıyor öğretmenlere.. çok yazık emeklerinize..
her yıl her yıl uğraşmak yerıne; kolejlerde ve ya mesleğinizle ilgili olmayan özel sektörün diiğer kollarında başlangıç yapıp,kariyer yapabilir misiniz acaba?
bu da kolay değil biliyorum ama bir öneri işte..

Beden Eğitimi öğretmeniyim atanamadım...

haftada 1 saate düşürülmüş beden eğitimi dersi.. dersaneye gideceğim ama gitsem de çok umutlanmak istemiyorum..

ben de varım sosyal bilgiler öğretmen adayıyım 79 aldım sınavdann bu sene yine hazırlanacağımm bu sefer garanti :))

ben de bu yıl kpss ye gireceğim branşım ingilizce bizim taban puanlar da 78 oldu hepimizin hakkında hayırlısı ama hükümetin öğretmen politikasını derhal değişmesi lazım yoksa cümleten işsiz kalacağız

katılıyorumm bir ingilizceci olarak a.s

simdi bide sırf kadroLu aLım yaygarası doLasıyo piyasaLarda. sadece sınıfcıLarda 75.7 ye kadar sözLesmeLi doLu.diger yapıLan atamaLardaki gibi sözLesmeLiLer kadroLu aLıma baswururLarsa bizLerin hic mi hic sansı oLmaz.
ne oLacak bu sistemin sonu :eek:klava:

Ben de Türkçe öğretmeniyim ve iki yıldır atanamıyorum. Bu sene 76 aldım. Ve böyle adaletsiz bir ülkede atanabileceğimi de sanmıyorum. Ben ne kadar gecemi gündümüze katıp çalırsam çalışayım birileri hakkımı yiyor. Onlara da başımızda bulunup hakımızı yedirenlere de hakkımı hellal etmiyorum. Büyük bir kopya olayı oldu ve ispatlandı bunun için hiç bir şey yapılmadı. Allah çekenlerin de çektirenlerin de böyle bir olay olduğu halde sınavı iptal etmeyen başımızdaki insanların da belasını versin. Çok sinirliyim ben. Atatürk'ün bizlere emanet ettiği ülkemiz ne hallere geldi? Adamı bulanlar bir yerlere geliyor. Ama milyonlarca insanın ahını aldılar. Bir gün bir yerlerinden çıkacak bu buna inanıyorum.

Bu arada özel okulda ben de çalıştım. Kesinlikle bulaşmayın. Evet tanındıktan sonra emeğinizin karşılığını alıyorsunuz ama haftanın 6 günü çalışıyorsunuz ve kendinize ayırmaya da kazandığınız parayı harcamaya da zaman kalmıyor. Ayrıca özel okulda öğretmenden beklenti fazla oluyor. Kesinlikle bulaşmayın bence.

X