Babam çok ilgisiz!

cemre25

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mart 2009
1.681
18
Başlık ta d adediğim üzre babam çok ilgisiz bana karşı.Tamam koleje yolladı yediğim önümde ydemediğim arkadamda bi eksiğim yok.Peki sadece bunlar mı babalık?

Hayatım boyunca saysanız dersler dışında bir sohbetimiz yok.İyi bir not aldıysam iyi kötü bi not alıncada kızmıyo tamam da yüzüme bakmıyo doğru dürüst.

Akşam yemeğinde tek bi laf edemiyorum haber izliyo diye.Sonra da oturma odasına geçip haber izliyo

Eve geliyo bi hoşgeldin diyince bi hoşbulduk hal hatır sormadan ders sorar.

Kötü bir not aldığımda annem önce çalışmıyosun çalışsan yaparsın kızm der eğer kurrtarma yazılısı olcaksa çalıştırır..bağırmaz pek..sonra da oturup beraber dizi izleriz..

kötü bi not aldığım da ise babamın dilinden düşemiyorum eğer matematikten aldıysam..Abim özel bir bölüm yazdı üniversitede kaldı devamsızlıktan bi kaç sebep için...Ona her zaman aslan oğlum demesini biliyo

İyi bir not alırım eğer matematikten aldıysam bi aferim der başka dersse iyi der haberini izlemeye devam eder...

Bana bebekliğimden itibaren bakan şu anda da ev işleri için bize gelen birisi var ona da anne dedim zmanında neyse işte onun da kızları var iki tane benden büyük...beraber büyüdük resmen..işte küçük kızıyla daha çok görüşürüz çıkarız bi yerlere annem babam zaten bi tek onunla görüşcem diyince itiraz etmiyolar...

Geçen gün görüşcektik okullarımız açılmadan.Annemden izin istedim.Babamdan izin isteyemiyorum git annene sor diyo..İşte geçen gün sabah işe gitmeden yakaladım annemi konuştuk annem de para vermiştikonuşuyoduk daha babam da ordaydı bi elli ver de sussun dedi ben kaldım böyle.Gittik gezdim geldim biraz geç kaldım hem iftar saati tabi herkes dolmuş kuyruklarında.Ablam beni bindirdi gitti.Bizim evde yokuşun üstü abim alcaktı beni.Nerdeydin bu saate kadar dedi abim kızar gibi oldu biraz.Eve gittim annem 5 dk geç klsam kızar.Abim aldı diye siniri geçti.Onlarda yemek yiyolarmış.Babam bi nerdsin der dimi yok demedi.Annem bi yere mi gidiyorum saat başı arar.Babam hiç ilgilenmez..

Sorsalar kızının en çok görüştüğü kişiler kim.1 kişi anca der.Annem daha çok ilgilenir sanki evde annem ben abim yaşıyomuşuz gibi...Allah korusun ayrı olsalar daha çok ilgilenirdi heralde..Okulun tiyatrosuna katıldım.Derslerin düşüşünü ona bağladı oysa alakası yoktu.Hİç bir şey sormadı akşam işten gelirken alırlardı beni.Annem okulu sorduğu gibi tiyatroyuda sorardı anlatırdım.Babam sadece matematik dersimle ilgilenir..Annem tiyatroyu izlemeye geldi çekebildiği kadar çekmiş kameraya.Babam da cd ye almış bana diyoki bak cd ye aldım.Ona göre ilgilenmiş oldu şimdi tiyatromla..Tamam işi vardı gelemedi ama insan bi sorar bişeyi ya.En çok beğenilen oyun bizimkisiydi..Annem derslerim kadar ilgilendi tiyatromla.Kostümüydü takısıydı falan ama babam oyunu sunacağız günler hiç bişi demedi sormadı..Cd yi biraz izledi 5 dk anca tek bi laf etmedi.Annem böyle heycanlı kalkıyo oturuyo...tek laf demedi annem bi şey desene sende dedi bak iyi ddi kalktı hadi yemek yiyelim dedi...

Küçükken daha çok seviyodu beni.Folklör ((yanlış yazdım galba))gösterimiz vardı ilk okuldaydım.Geldi izledi foto çektirdi beraber..En güzel anılarım hep küçükkendi onunla.Kötü bir matematik notu ((kırığım da yok karnem de ama sayısal dersler de başarılı dğeilim pek)))bu kadar etkilememeliydi....

8.sınıfta okseye hazırlanıyodum beraber çalışıyoduk bazen.En çok yan yana olduğumuz zamandır heralde..

Alışverişe gittik converse alcaktım sarı alıyım dedim o da beyaz al dedi ben de dedimki annemle zaten beyaz ayakkabı alcaz bu renkli olsun dedim.Bahsettiğim beyaz ayakkabı da converse değildi.Mağazanın ortasında bana bağırdı laf dedi.Bağırıyuo delirdi resmen ya delirdi.Niye bi de beyazını alcakmışım şuymuş buymuş.Dinlemiyo bi de beni..Almıcaktım o ayakkabıyı gurur yapıp..ya ordaki insanlar dönüp baktı babama mağazada ..görevli abi bıyık altından gülüyo ben de sinirden...yani bişey alıyosa illa bişey de yapıyo...

Yaz ödevlerim vardı.Tam bitmedi şu son günlerde bitirmeye uraşıyorum.Akşam üstü daha rahat çalışabiliyorum.Neyse işte ben çalışıyodum o da dediki internetini aç bişeye bakçam.Babacım şimdi ders çalışıyorum dedim.Bağırdı bişeyler dedi.Akşam yemek yedim sofradan kalktım.İnterneti aç diyorum çalışıyorum diyo çok çalışıyo sanki dedi.

İki dayım var ama birisi doğduğumdan beri ilgileniyo.Abim de de ben de de emeği çoktur.Babam dan daha çok ilgileniyo benimle.Ders konusunda ciddidir bağırabilir ders çalıştırken ki genelde haketmiş oluyorum...:mymeka: karne aldığım gün onlara gittik.Babam ders çalışmay başlıcaksın dedi.Dayıma kaş göz işatreti yaptım yardım et diye. Ama enişte şimdi tatilini yapsın ağustosta full çalışsın bende ilgilenirim dedi.Yoook diyo.bi gün bize gelmişlerdi yengemle okul zamanıydı babam gene derslerle ilgili gene bişi dedi buldu dedi.Ben de gittim odama sinirliydim.Teyzem de bizdeydi o gün geldi sakinleştirdi.Dayım da cemre baban da böyle napalım abine de aynısını yaptı.tutturdu mf seçiceksin diye makina oku diye baskı yaptı dedi dedim kendince gaz veriyo ama bi işe yaramıyo bilmiyoki. o da e öyle dedi...Dayım daha çok ilgilenir benimle.Baba yarısı gibi..

Bakıyorum arkadaşlarıma babalarıyla çok iyiler.Anlatıyolar her şeylerini.Ben böyle akannehir dinliyorum..babam da pek arkadaş baba olcak adam değil o kadarını da beklemiyorum.güneş batıdan doğar o gene de öyle olmaz...Ama istiyorumki sadece para vermesin ilgilensin bi naber desin günün nasıl dı desin tiyatromla ilgili bişi desin..arkadaşlarımdan en azından bir ikisini bilsin...suratım asık olunca ona anlatabişlsem çok iyi olcak

çok uzun oldu farkındayım..kk günlük e de yazabilridim ama dert gibi oldu biraz.o kadar birikmişki dün gece ağladım öyle..sbah gene bi laf etti derslerle ilgili sinirimi bozdu sizlerden yardım istiyorum.yabancı birileri bazen daha iyi yardımcı oluyo..okuduğunuz içinde şimdiden teşekkür ederima.s.a.s.a.s.

canım senin adına çok üzldüm ama birinin ciddi ciddi babanla konuşması lazım bu kişide dayın olabilir bunları onada anlat oda babanla konuşsun belki kendini biraz daha düzeltmeye çalışır

canım senin adına çok üzldüm ama birinin ciddi ciddi babanla konuşması lazım bu kişide dayın olabilir bunları onada anlat oda babanla konuşsun belki kendini biraz daha düzeltmeye çalışır

dayım ne dicek babama biraz kııznla ilgilen enişte babam da dicekki daha napıyım herşeyini karşılıyorum dersleri ile ilgileniyorum dövmüyorum sövmüyorum diyebilir ....mesala bazen annemle konuşuyoruz diyorum hiç ilgelenmiyo şununla bununla annem de artık değiştiremeyiz diyo...ders konusunda çok sıkınca annem tamam yeter artık benim kızım çalışıcak yapıcak diyo o da he yapar gibi bakıyo gülüyo ....kısmetse tiyatro kursuna gidicem annem destekliyo ama babam istemiyo annem ben ikna ederim onu dedi ama dedi derslerine dedi çalışıcaksın sonra bana da laf eder dedi...o konuşmazsa ben de konişmicam yani küs olmicam da konuşması için ısrar da etmicem belki anlar bişey olduğunu sorarsa söylerim....cevap yazdığın içinde teşekkür ederim yerimseniben

canım senin baban biraz derslerine takmış durumda. Benimki de böyle ders konusunda. ÖSS den çıktım, iyi bi üniversiteyi kazandım. KPSS çalışmaya başla dedi. Her gün ders konusunu açıyor. Öss de Türkiye derecesi yaptım ama biliyorum ki Sayısal bölüm olsam daha çok takdir edecekti. (ben dil öğrencisiyim)

Kendileri yapamadıkları şeyleri bizde görmek istiyorlar... Matematik vs. dersleri en önemli dersmiş gibi görüyorlar. sanki Matematikten 100 alınca bütün derslerin iyi olacakmış gibi düşünüyorlar.

Bence senin yapabileceğin tek şey babanla doğrudan iletişime geçmeye çalışmak.
Evinizde bir hiyerarşi olmuş. Sen annene söylüyosun annen babana söylüyor. Böyle olursa aranızdaki uçurum daha da büyür.

Babanla konuşmanı tavsiye ederim. Uygun bir anında, babacım seni çok seviyorum ve seninle daha çok vakit geçirmek istiyorum vs. diye şikayetini dile getirebilirsin bence. Yoksa işin zor :KK43:

ınşallah istediğn gibi olur her şey....

canım senin baban biraz derslerine takmış durumda. Benimki de böyle ders konusunda. ÖSS den çıktım, iyi bi üniversiteyi kazandım. KPSS çalışmaya başla dedi. Her gün ders konusunu açıyor. Öss de Türkiye derecesi yaptım ama biliyorum ki Sayısal bölüm olsam daha çok takdir edecekti. (ben dil öğrencisiyim)

Kendileri yapamadıkları şeyleri bizde görmek istiyorlar... Matematik vs. dersleri en önemli dersmiş gibi görüyorlar. sanki Matematikten 100 alınca bütün derslerin iyi olacakmış gibi düşünüyorlar.

Bence senin yapabileceğin tek şey babanla doğrudan iletişime geçmeye çalışmak.
Evinizde bir hiyerarşi olmuş. Sen annene söylüyosun annen babana söylüyor. Böyle olursa aranızdaki uçurum daha da büyür.

Babanla konuşmanı tavsiye ederim. Uygun bir anında, babacım seni çok seviyorum ve seninle daha çok vakit geçirmek istiyorum vs. diye şikayetini dile getirebilirsin bence
. Yoksa işin zor :KK43:
İnşallah istediğn gibi olur her şey....

cevap için çok teşekkür ederim...benimki direk matemetiğe taktı bazen onu matematik hocam sanıyorummirmirmirmir mesala matematikten kötü aldım eğer çok kötü değilse gene çalışıyorum ama pek takmıyorum eğer kötüyse oturuyorum çalışuyorum gündüz akşam da tv izliyorum geliyo kapının önüne sne daha tv izle diyo...

o kötü şartlarda büyümüş okumuş sonra da çok çalışıp şimdiki durumuna gelmiş..beni tembel olarak görüyo...biliyorum iyiliğimi istiyo...geleceiğimin şimdiki şartlar altında olmasını istiyo....onu anlıyorum çok ta seviyorum ama bir bilse bazen ne kadar sıktığını...bir ödevi yapmadığımda yada bir kötü not aldığımda nasıl üzüldüğümü

Bir şey olduğunda direk babama da söylüyorum ama genellikle anneme anlatırım.....şu ttailde msn deydim akşamları hep annem de geldi odama tek tek açıklattı arkadaşlarımı ama babam sınıftakilerin bir tanesinin adını bile bilmiyo....amaan ya neyse her baba kızın d arası çok iyi olmuyo..bugüne kadar bunu hiç dert etmedim bundan sonrada etmicem ilgilenirse ilgilensin bi tek babam yok ya :1closedeyes:...ama onu gene de çok seviyorum o ayrı

İnşallah istediğn gibi olur her şey.... sağol inşallah :))

Neden babanızla ,sadece ikinizin olduğu bir ortamda
bab-kız konuşmuyorsunuz,babanızdan beklemeyin bence,
siz ""babacım sizinle konuşmak istiyorum"" deyin ve içinizde
esen fırtınaları bir bir anlatın,bakalım ne diyecek...

babanıza sarılın ve içinizden ne geçiyorsa anlatın ağlayın gülün... seni yanımda görmek hissetmek istiyorum diyin. ister yemekten sonra odanıza çağırıp konuşun. evdeki diğer bireylerin müdahele etmeyeceği rahatça konuşcağınız bir zaman seçin. belki evde ağır abi portresini çizmek istemez. o yüzden başbaşa olduğunuz bir gün herkes babasından bahsediyor herkes birşeyler paylaşıyor diye başlayıp duygusal bir konuşma yapın eminim işe yarar

ah kıyamam ben sana....bazı babalar böyle işte değiştiremezsin ki..benim eşimde senin baban gibi.benim 2 oğlum var.babaları sürekli ders çalışmalarını ister.sen babanı anlatınca sanki benim eşimden bahsediyorsun gibi geldi..çocuklarına birşeyler aldığı zaman baba olduğunu sanıyor.bütün sorumluluk benim üstümde.çocuklar derslerinden kötü not aldıkları zaman hem çocuklar azar işitiyor hem ben.bu erkekler sevgilerini göstermeyi bilmiyor.onların sevgi alayışları farklı biraz..kendi yapamadıklarını çocuklarına yaptırmak istiyorlar.ama sen fazla üzülme onuda olduğu gibi kabul et.insanları değiştiremezsin.emin ol ki anne ve baban senin iyiliğini istedikleri için öyle davranıyordur.üzülme olurmu tatlım..ben seni anlayabiliyorum .senin yaşadıklarını benim çocuklarımda yaşıyor...

yaaa sanki bu yazıyı ben yazmışım gibi. benim babamda aynı kuzu ya :KK70: bu kadar mı benzerlik olur. bizde evde sanki abim annem ben yaşıyormuş gibiyiz hoş abim şuanda askerde... ya seni sevmediğini falan düşünme sakın. babalar belli etmezlermiş sevgilerini. abim ilk defa bizden ayrı kaldı adam resmen ağladı anladım ki onunda kalbi var :)))

Allah'tan üniversite bitiyor da inşallah sevgilim ailesiyle istemeye geldiğinde sorun çıkarmaz Laz inadı da var çünkü vermem derse vermez bende onun kızıyım kısasa kısas yaparım kaçarım :KK70::KK70::KK70:

Seni çok iyi anlıyorum hiç üzülme canım ya bunlar da böyle napalım. Güneş batıdan doğmuyor böyle kabul edeceğiz. Sonuçta baban!! atsan atamazsın ben denedim olmuyo :))) ama karşına alıp konuşmayı dene derim. Gerçi yine o tvnin karşısında olup senin söylediklerini belki ciddiye almaz ama azcık çirkef ol ya bırak bağırsın sana. Eminim herşey yoluna girer. Sıkma sen canını

Benim babam eve bazen gelmez bazen 2 3 gibi gelir pazar günleri bile çalışır babamla 5 dk sohbet ettiğimi bilmem seviyo mudur seviyodur belki ama bunu hiç hissesemedim maalesef babalar tek görevleri çalışmak para kazanmak olarak görüyo olabilirler yani para ihtiyacımı karşılıyo mu ona gòre tamam ama özellikle kız çocukları en çok babalardan sevgi bekliyo baba çalışır para kazanır anne en çok çocuklarla ilgilenir:110:

X