Ablam da Gl hastal kt, Doktor aryoruz....Acil yardm!

white_flowers

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
154
0
herkese merhaba,

bilgisi olanlardan acil yardim bekliyoruz,

ablamin vucudunda sigara yanigi gibi dokuntuler olmaya basladi, 1-2 cilt doktoruna gitti ama care olmadilar.
son gunerde rahatsizlik butun vucuduna yayildi ve de cenesine kadar cikti, yakinda yuzunede sicrayacak diye cok korkuyor, agliyor,
cildiyeciler 2 krem veriyorlar ama biseye fayda etmiyor.

iyi bir uzman bulmamiz lazim? bilen var mi?

lutfen cok acil !!!!

aynı hastalığı ben de geçirmiştim,doktorun verdiği ilaçları kullanması ama aksatmadan kullanması gerekir.Zaten yayılan bi hastalık ama yüzüne geçmez bir ay içinde kaybolurlar,hiç korkmasın üzülmesin de.geçmiş olsun..

Lütfen daha kolay bir yöntemi yada bitkisel bir çözümü varmı.? Bilgisi olan yazabilirmi.

evet bende merak ettim eğer sedefse losyon ve ilaçlarla tedavisi oluyor,başlangıç aşaması için....kuzenimde başladı çünkü dediğiniz gibi döküntüler var vücudunda...

sanırım aynı hastalıktan bende de başladı
şansa bakın ki salı sabahı cilt doktoruna gittim ve akşamı başladı
haftaya çarşamba tekrar gidiyorum bir çare sunar inşallah
dün diş hekime gidince diş hekimeme de olmuş o çinkolu bir krem verdi
onu sürdüm
ama benimki daha yayılmadı
internetten araştırmalarıma göre hoş ne kadar güvenilir bilemiyorum ama
hem yabancı hem türk sayfalarıdna aynı şeyler yazıyor
tek bir döküntü ile başlıyor
ben de o var şimdilik 1 2 hafta içinde tüm vücuda yayılıyor
geçmesi de ortalama 4 8 hafta sürüyormuş ama aylarca süreni de varmış insallah öyle olmaz
yaza düğünüm var onun stresinde döktüm ben de :KK43:
bilinen belli bir tedavisi yok
kendi kendine geçermiş ve iz bırakmaazmış yüze de çıkmazmış insallah cok yayılmaz diye dua ediyorum
yorucu fiziksel aktivitelerden kacınmak gerekiyor yazıyor terlemek iyi gelmiyormus
cok sık dus almamak gerek ılık su ile ve dus jeli filan gibi syeler hic kullanmamak gerekiyormus

2 sene evvel yazın benimde yüzümde çıktı kıpkırmızı iğrenç bir suratla dolaşıyordum o sene havalarda çok sıcaktı bana da 2 krem verdıler geçmesi için tam geçmedi ama hafifletmişti 3 ayı geçtı tam olarak geçmesi ertesi sene yaz ayında korkumdan güneşe çıkarken hem şapka taktım hem de 50 + faktorlü güneş kremlerıyle korudum sıcak banyolardan, asitli içeceklerden sakındım ve bir daha cıkmadı cok şükür...

X