Nikah Bayram tatilinde Nikah işlemlerinin hepsi halledilip nikah kıyılabilir mi?

Ege

izmir delisi
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2009
167
0
Kurban da nikahlanmayı planlıyoruz ama 2mizde ayrı illerde çalıştığımız için ancak 4 günlük süre içerisinde herşeyi halledebilicekmiyiz bilemiyoruz.. sağlık raporu falan ayrı ayrı alabilrmyiz önceden, birlkte mi almamız gerekiyor ve ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor. önceden başvurmamız mı gerekiyor evlendirme dairesine hiç bi fikrimiz yok tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen?

evraklar resmi kurumlardan alındığı için tatil dönemimde olmaz sanırım ama ikinizde evrakları ayrı ayrı halledebilirsniz sonra nikah dairesinde dosya birleştiriliyo öle cokta uzun sürmüyo işlemler

nüfus mud. vukatlı
saglık raporu
5 adet vesikalık resim
nufus cüzdan fotokopisi
evlenme beyannamesi ve evlilik cüzdan bedeli 50 lira
ayrıca nikah salonunda kıyılacaksa yada nikah memuru düğün salonuna gelecekse ek ücret talep ediyolar

teşekkürler canım okadar bilgisiziz ki.. düğünümz yazın olucak ama eş durumu için nikahı önce yapmak durumundayız ama ayrı illerde çalışıyoruz ve memleketlerde farklı nerde ne yapıcaz hiç bilmiyoruz yetiştirebilicezmi bakalım..

selam ege;
bizde nişanlımla aynı durumdayız.inşallah önümüzdeki ay bir araya gelip nikahlanabiliriz.biz bir iki girişimde bulunduk.ancak ikamet adresi önemli.umarım sizin ikametlerinizin bulunduğu yerde halledebilirsiniz. ben ankaraya aldırdım ikametgahımı. tekrar ailemin yanına. izinde halledicez.ikametgahının olmadığı bir ilde muamelelere başlayamıyosun.sadece buna dikkat edin. farklı beledyelerde oturuyosanız eğer nerde nikah kıyılacaksa diğeriniz kendi belediyesinden izin belgesi lacak.oda nikahı olacağı için sanırım hafta arasına bir güne gün alabilirsiniz.ama bayramda çalışırlarmı bilemem.bu arada belediyelerin internet sayfalarındada konuyla ilgili açıklamalr mevut.şimdiden hayırlı olsun diyorum.çok mutlu olun...

bizimki biraz karışık canım ya.. ben de nişanlımda farklı illerde çalışıyoruz ben memleketmde çalışıyorum o farklı bir ilde.. nişanlımın nüfusuna bağlı olucağımız için onun nüfusunun kayıtlı olduğu yerde nikahımızın kıyılması daha iyi olur diye düşündük ama ikimizinde ikametgahı orda değil:S anlıyacağın karşık biraz işler.. olmazsa benm memlekette kıyarız artık nikahı.. teşekkürler canım umarım hepimizde çok mutlu oluruz bir ömür boyu..

benim de aynı olacak. kurbandan sonra 4 gün içinde olması lazım nikahın. ikimiz de farklı illerde ikametgahımız. nikah yapacağımız yerde ayrı. nasıl olucak çok mu zorluyorlar

canm en az birinin ikamet ettiği yerde yapılabiliyormuş. buarada (öğretmen olduğun için soruyorum:) nikah iznini nasıl kullanıcaksınız siz? 5 günü nikah sonrası mı yoksa nikahın öncesi ve sonrası toplam 5 günmü? daha doğrusu öyle kullanabiliyormuyuz?

canım ben bayram sonrası 4 gün nikah izni kullanıcam.benim memlektimde olucak nikahım.ikimizde farklı yerlerdeyiz. haftasonları da sayılır canım izinde.öncesi sonrası nasıl olur bilmiyorum. ama ben nikah işlemleri die 4 gün izin alıcam

biz de tayin için bayram ertesi nikah istiyoruz. bugün sağlık raporu için kan aldırdı yarın film çekilecek. 1 ay önceden başladık umarım istediğimiz günü verirler

canm sağlık raporunu nikahı kıydıracağınız yerde mi alıcaksınız tahliller filan? birde tarih alırken bu belgeleri vericekmiyiz yoksa daha sonra mı veriliyor?

canım ben bayram sonrası 4 gün nikah izni kullanıcam.benim memlektimde olucak nikahım.ikimizde farklı yerlerdeyiz. haftasonları da sayılır canım izinde.öncesi sonrası nasıl olur bilmiyorum. ama ben nikah işlemleri die 4 gün izin alıcam

anladım canm ama nikah izni için izin yazısına nikah cüzdanı fotokopisi ekleniyor dendi de o yüzden sordum.. peki siz tarihi filan nasıl alıcaksınız ayrı yerlerdesiniz ya nasıl olucak. benm nişanlım ancak bayrama gelebilecek ve nikahı burda kıyıcaz yalnız tarih alma işi raporlar ayrı ayrı yapmamız gerekir bu sefer nasıl olucak bilmiyorum sen araştırdınmı?

burdaki memur burdan almanız gerekir gibi saçmaladı da. nişanlım çalıştığı yerden ben burdan alsam sorun olmaz heralde dimi?

yok canım. bak diğer topiğine yazdım oraya baksana bi

canım babam gitti bugün sordu. benim ikametgahım başka nişanlımınki başka. ve biz apayrı bi yerde kıycaz nikahı.ikimiz de bulunduğumuz illerden sağlık raporu,vukuatlı nüfüs cüzdanı,ikametgah belgesi alıp yine bulunduğumuz yerdeki evlendirme dairesine gidicez. evlenmez izni alıcaz başka ilde olduğu için.sonra bütün belgeleri nişanlım ve ben babama yollucaz. babam orda halledicek ve günü alıcak.yani ona öyle anlatmışlar. bayramdan sonraki 4 günde yapıcaz işte. bakalım ben de gidip sorucam burdaki evlendirme dairesine tekrar

ekledim bak buraya da

bi o başlık bir bu başlık hatlar karıştı hehe:) çook teşekkürler canm yeni bilgiler aldığımızda paylaşalım burda olur mu:KK70: kolay gelsin şimdiden..

sağol canım evet paylaşalım yarın sorcam ben vakit olursa

X